Jump to content
Akuma_Blade

[Mafia] The Thing: Awakening - Kurallar ve başvuru başlığı

Öne çıkan mesajlar

§ 27 Şub 2018, 11:35


[video]https://www.youtube.com/watch?v=p35JDJLa9ec?feature=oembed" width="459">Konu: The Thing'deki olaylardan 6 ay geçmiştir. Çok uluslu bir kutup araştırma istasyonundan iletişim kesilince normalde uzun süredir kullanılmayan bir başka kutup istasyonuna bir ekip gönderilir. İletişim kesilmeden önceki son mesajlarda ekibin dünya dışı bir parazitin aralarına sızdığı yönünde paranoyaya kapıldığını haber alan yetkililer ekibe bir tane de gizli ajan yerleştirmiştir. Ekipteki diğer hiç kimse gittikleri kampta dünya dışı bir parazit olabileceğinden habersizdir. Kampa vardıklarında iletişimin kesildiği kamptan hayatta kalanların kendi kamplarını havaya uçurduklarını ve ayrı ayrı diğer kampa ulaşmayı başardıklarını görürler. Lakin parazit ölmemiştir ve bunu sadece ajan bilmektedir. Parazit de boş durmamış, yeni ekip kendi kamplarına ulaşır ulaşmaz helikopterini havaya uçurmuş ve iletişim hatlarını kesmiştir. Artık tam bir paranoya hakimdir. Kamptaki jeneratör yakıtı ve yiyecek sınırlı olup sonraki ekibin ne zaman geleceğini kimse bilmemektedir.

Kurallar:

Oyuncu üst limiti olmamakla birlikte özel mesaj ile rastgele dağıtılacak roller şunlardır:

-Ajan : Oyuna bir Tabanca ile başlar. Linç edilmeden Paraziti bulup tespit eder yada öldürürse oyunun galibi olur. Oyundaki ilk 3 günü sağ tamamlarsa bir defaya mahsus kan testi oylaması isteyebilir. (Kan testi oylaması istendiğinde kendini odasına kilitlemiş olanlar ve kamptan firar etmemiş olanlar hariç herkes kan testi verir, Parazit kimse kesin olarak ortaya çıkar) İlk 3 gün kapı kırmadan da hamle yapabilir. Ayrıca Doktor ve İşçi sınıfların özel ve standart hamlelerini kullanabilir.

-Parazit : Kapılar kilitli değilse Tabanca/Tüfek olmadan geceleri insanları öldürebilir, Linç oylamalarında gizli oy atarak ekibini linç edebilir. Virüs atabilir. Nöbet tuttuğu odaya giren birisini öldürdüğünde onu otomatik olarak kendi odasına taşır. Ajanı bulup öldürdüğü an yada Ajan haricinde herkesi öldürdüğünde oyunun galibi olur.

-Kamp Sakini :
Mühendis - (En az 2 KİŞİ) Balta ile başlar. Kapıları kırabilir.
-Doktor - (En az 1 KİŞİ) Seçtiği bir kişiyi uyuşturarak bir günlüğüne özel hamle yapmasını engelleyebilir.
-Kamp Şefi - (1 KİŞİ) Tabanca ile başlar. İlk 3 gün boyunca linç oylamalarında dokunulmazlığı vardır. Linç edilen oyuncunun silahlarına özel hamle yapmadan el koyma hakkı vardır. Kamp şefi ayrıca özel hamle kullanmadan da birinin bağlanması emri verebilir. Bağlanan oyuncuların çözülüp çözülmeyeceğine kamp şefi karar verir. Sürek Avı özel hamlesine sahip tek kişidir. Ayrıca rolü herkesçe bilinen tek kişidir. Kmap şefi öldürülürse sonraki linç oylamasında en az oyu alan kişiler arasında bir oylama yapılarak yeni kamp şefi seçilir.
-İşçi - Standart hamleler yapabilir.

Bunun haricinde bir de:

-Güvenlik Görevlisi - Opsiyonel bir roldür. Dışarıdan İşçi gibi görünür ama bir Tabanca ve bir de Tüfek ile başlar. Nöbet tutmasa bile odasına giren Ajan ve Parazit hariç ilk kişiyi öldürebilir. Tüfek sahibi olduğu sürece, nöbet tuttuğu noktaya yönelik ise tüm saldırganları öldürür.

-Deli - Statü olarak Ajan ve Yaratık hariç herhangi biri olan ama önceki kampta gördüklerinden dolayı kafayı yemiş bir arkadaş. Kendisini bir başkasına öldürtebilirse oyunun özel kategori galibi olur.

Kurallar:
-Her gün saat 08.00'den 00.59'a dek linç oylamaları yapılacak. Katılım zorunlu değildir. Odasına kilitlenenler ve kamptan dışarı kaçanlar hariç herkes oy kullanabilir. Linç kararı çıkan oyuncu kendisini odasına kapattıysa hayatta kalır.
-Kamptan dışarı kaçanlar dışarıda 1 gün hayatta kalabilir ve döndüklerinde oy kullanamaz.
-Linç edilen oyuncunun eşyaları eğer kamp şefi tarafından alıkonmadıysa onun odasını ilk yağmalayan kişi tarafından çalınır.
-Her gece saat 01:00'de oyuncular özel ve standart hamlelerini yapabilir. Her oyuncu sadece ve sadece bir hamle gerçekleştirebilir.
-Linç oyu edit'lemek şüpheli bir harekettir ve sonraki linç oylamasında hedef gösterilmek için yeterli bir sebeptir.
-Oyuncular özel mesajdan birbirleriyle iletişim kurmayacaktır.
-Linç sonuçları saat 08.00'de açıklanır. Herkesin hamle aşamasına geçtiği 01:00'den 08'00'deki linç işlemi bitimine dek kimse diyalog kuramaz.
-Linç işlemi özel hamlelerden sonra gerçekleşir.
-Saat 01.00'de azalan jeneratör yakıtı sebebiyle elektrik kesilir bu nedenle oyuncular sadece nöbet tuttukları odalara kimin girdiğini farkedebilirler.
-Birden çok Parazit varsa birbirlerini Linç dışında metotlarla öldür(e)mezler.
-Birden çok Parazit varsa sonradan evrilenler Balta olmadan da kapı kırabilirler.

Hamleler:

-ÖLDÜR (Tabanca/Tüfek, Balta yada yaratık rolü gerektirir. Hedef oyuncuyu öldürür. Birden çok kişi aynı kişiye öldür komutu verirse odaya ilk giren katil de ölür)
-KAPIYI KIR (Balta gerektirir. Hedef oyuncu saklanamaz)
-KAPI KİLİTLE (Hedef oyuncu linç oylamasından ve kapı kırma dışındaki hamlelerden saklanır)
-FİRAR (Hedef oyuncu linç oylamasından ve sürek avı dışındaki hamlelerden saklanır. Aynı anda sadece bir kişi firar edebilir)
-YAĞMALA (Kapı kilitli değilse, hedef oyuncunun odasındaki silahları çalar. Birden çok kişi aynı kişiyi yağmalamaya çalışırsa eşyaları ilk çalan kişi alır)
-UYU (Parazit hariç herkes uykusuzluğa en fazla 3 gün dayanabilir, 4. gün yapılan hamle ne olursa olsun oyuncu uyuyakalır)
-UYUŞTUR (Doktor yada Ajan rolü gerektirir. Hedef oyuncuyu bir günlüğüne hamle yapamaz ve linç oyu atamaz hale getirir)
-BAĞLA (Hedef oyuncuyu bir günlüğüne hamle yapamaz hale getirir ama hedef oyuncu bu haldeyken onu bağlayanın kim olduğunu bilir ve linç oyu atabilir) Bağlanan oyuncuların çözülüp çözülmeyeceğine kamp şefi karar verir. Kamp şefi öldürülürse bağlanan oyuncu ertesi gün serbest kalır. Kamp şefi ayrıca özel hamle kullanmadan da birinin bağlanması emri verebilir.
-NÖBET (Balta yada Tabanca varsa hedeflenen oyuncunun odasına yönelik hamlede bulunan bir oyuncu olursa onu pusuya düşürerek öldürür, eğer aynı oyuncuya birden fazla kişi saldırmaya yeltenirse ikinci oyuncu amacına ulaşmayı başaracaktır. (Tüfek bu sınırlamayı devredışı bırakır) Silahlı oyuncu kendi odasına nöbet tutarsa saldıran ilk oyuncuyu öldürmeyi başarır. Balta yada tabanca/Tüfek yoksa, hedeflenen oyuncunun odasına hamle yapan oyuncuları tespit eder ve bunlar sonraki günün sabahı ilan edilir)
-SÜREK AVI (Kamp Şefi rolü gerektirir. Firar eden oyuncu öldürülür)
-TESPİT (Ajan rolü gerektirir. Hedeflenen oyuncunun Parazit olup olmadığını tespit eder)
-REHİN AL : Bir başkasının odasına girip hedef oyuncuyu gün doğumuna kadar rehin alırsınız. ( Nöbet tutuyorsa öldürülürsünüz. ) Bu şekilde odanıza saldıran biri sizi orada bulamaz. Bu hamleyi ilk yapan kişi rehin aldığı oyuncunun kendisinden donra yaptığı hamlesini de engellemiş olur.
-VİRÜS (Yaratık rolü gerektirir. Hedeflenen oyuncunun odasına girebilirse onu Parazit gibi gösterecek bir virüs bulaştırır. Virüs taşıyan kişi kan testinde yada ajanın Tespit hamlesinde Parazit sanılacaktır. Virüsün vücuda bulaşmasından 3 gün sonra virüsün bulaştığı oyuncu da bir Parazit haline gelir) Parazit Ajan'a virüs bulaştırmaya çalışırsa bir defalığına başarısız olacaktır ama Ajan nöbet tutmuyorsa onun kim olduğunu farkedemez.
ANTİ VİRÜS : Doktor ve Ajan rolü gerekirir. Hedeflenen oyuncunun odasına girilebilirse, onun vücuduna bir anti virüs enjekte eder. Oyuncu eğer virüs taşıyorsa bu şekilde yeni bir Parazit haline gelmeden iyileştirilebilir. Hedeflenen oyuncu eğer Parazit ise yada silahlı olarak nöbet tutuyorsa, bu işlem sırasında anti virüsü yapmaya çalışan kişi ölür. Oyuncu kendisinin virüslü olduğundan şüphelenirse kendisine de anti virüs yapabilir.

Oyuncu sayısı minimum 7 kişidir. Müracaatlar bu başlık altından yapılacak, oyunculara rolleri özel mesajdan verilecektir.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

×
×
  • Yeni Oluştur...