Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

quattro / xdrive / 4matic

roket adam

Öne çıkan mesajlar

bak onu düşünemedim. TR'de herkes zengin aslında verdiğimiz vergilere bakarsan.

ama yine de paticik buluşmasına tüfekle gelip hepinizi taramak istiyorum.

bu arada CVT şanzıman yok mu tüm subarularda Feamer? neden vites geçmeli gibi hızlanıyor araç videoda? sürekli optimum devirde tutarak kesintisiz hızlanabilmesi gerekmez mi CVT'nin?
Sosyal ağlarda paylaş

onu bilmiyorum, bazı modellerin bazı donanımları düz vites olarak getirdikleri oluyor,

mesela sitede bütün levorglar tek bir donanım gibi anlatıyorlar ama eyesightsız elde kalan bir arabaları vardı

videolar eski, 2016 falan diyordu galiba düz videste gelmiş olabilir bilemiyorum ama forester ve levrog da gördüğüm kadarı ile dediğin gibi

paramecium said:

Selam,

Levorg'un muadili yanılmıyorsam Octavia Combi;
Outback'in muadili de Passat Alltrack falan olsa gerek.

Saygılar.

aslında outback ve levorg audi allroad quattro muadili araçlar
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada levorg, legacy alt yapısı üzerine yapılan bir araba, ben başta impreza sanıyordum sonra öğrendim...

"muadil" kavramı biraz nereden baktığın ile de alakalı, kendi önceliklerin ve zevkin... o yüzden hızlanma muhabbeti yersiz uzadı.

misal, kimisi için fiyat önemlidir, muadillerini fiyat ve ikinci el piyasası belirler, kimisi için genişlik önemlidir, kimi konfor arar kimi yakıt ekonomisi veya bunların bazılarının kümesi...

ben kıyaslamayı arabanın teknik özelliklerine göre yaptım. allroad quattro lar standart a serisi sw lerin yerden yüksekliğini artırarak ve quattro ekleyerek arazi kabiliyeti kazandırdığı iddiası ile satılıyor. benzer iddialar subaru cephesinden de geldiği için bu araçlar bu bakımdan bir birlerinin rakipleri oluyorlar...

tabi, bir çok farklı açılardan kıyaslama yapılabilir iki araç arasında. subarucular "a6 aq nin yarı fiyatına outback aldım ondan bile iyi" diye takılırken a6 sı olan ise "la bu araba bununla kıyaslanır mı" diye kinaye yapabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

daha çok
mesela

A4 allroad 2.0 Turbo FSI quattro 252 hp S tronic (a6 yı bulamadım)

412.242 TL

yerine,

outback 2.0d Limited EyeSight

264.607 TL
+
A3 Cabrio 1.5 Turbo FSI 150 hp Dynamic S tronic PI
206.101 TL

alabiliyorsun

arazi marazi zart zurt için outbacki kullan, diğer işerin için a3 varyasyonu kullan...

kaldı ki, subaru bir hyundai, toyota veya kia değik, outback de traktör değil

eksikleri veya sevmediğim yanları yok mu? var ama fiyat performans açısından güzel marka
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

toyotayı niye kore markalarıyla bir tuttun lan. land cruiser tokatlar senin elektronik subarunu: (((

ney ney elektronik mi?

t34 kadar mekanik bir araç forrester

+

Land Cruiser Prado 2.8 D-4D 2018 tavsiye edilen fiyat: 157,500 € + 4.488 TL

forester 2.0d Sport ASP 227.522 TL

ha çok param var diyorsan mercedes g alırsın zaten ve land falan

veya enigmatik bir şahsiyetim diyorsan
Ford F-150 Raptor

https://www.youtube.com/watch?v=v-GqBcN5mdo

veya,
VelociRaptor 600

https://www.youtube.com/watch?v=F150ftqW6JU
https://www.youtube.com/watch?v=rKtFJxGzJX8
https://www.youtube.com/watch?v=3iSftD0j2zY

Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Bak burada da feamerlik yapıyorsun, ben niye kore arabalarıyla saydın diyorum gelmiş subarudan ucuz diyorsun.

raptoru ben de beğeniyorum ama.

demek istediğim,

ikinci veya yancı araba olarak alsan bile araba özellikli bir araç olduğu için diğer kore veya japon muadilleri gibi yancı olarak kalmayabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar çok çeşitli araba fantazilerim ve denemelerim oldu sadece 2015 sonrası bir subaru araç kullanmanızı cidden tavsiye ederim.Birçok insanın ilgilendiği ya da aşırı dikkat çekici tasarım, donanım veya araç içi antin kuntin hiçbir değişik albenili bişeyler olmamasına rağmen araba beni esir etti kendine imkanlarım el verdiği sürece farklı bi marka araç kullanmam diye düşünüyorum. Tüm olumsuzluklarına rağmen.(Yedek parça fiyat ve tedarik vs gibi.) 164.000 tl ödeyerek 12 mayıs 2016 da forester sport 2.0 D aldım ve çeşitli kondisyonlarda denedim kar, yağmur, çamur, otoban hatta üzerine port bagaj bile koydum beni inanılmaz tatmin eden bir araç ve şu kadar söyleyeyim iç dizaynının net olması basit görüntüsü bile artık hiç farkedilmiyor benim için.Sebebi de şu otobanda yardırıp güvenle kedi gibi gidebileceğim, gece görüş sorunu yaşamadan yolculuk yapabileceğim, frenleme ve hızlanma da yeterince tatminkar, ailecek seyahatte bagaj sorunu yaşamayacağım, full yüklü iken bile güzel tepkiler veren, daha öncede dediğim gibi rayda gidiyormuşsun ya da ralli pilotu gibi kullanımda zevk veren bir araç kullanıyor olmak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...