Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mulakat sorulari

Tim

Öne çıkan mesajlar

anladim, tesekkurler detayli aciklama icin :)

aslinda tam bir trade-off ve yasam tarzi meselesi.

konuya donecek olursak, ileride birgun kendi start up'imi kurarsam su ise alma sureci tarihini yeni bastan yazicam. kafamda (kendime gore) mukemmel bir software engineer alma sureci var.

hayata gecirecegim zaman, google fln filan agzinin suyu akip aynisini kopyalicaklar lel.

tabi daha olmayan tavugun yumurtasini pisirmek gibi oldu dedigim ama, zaman gostericek diyim asdf

su kadin tam bir kor goze parmak yapanlarin bayrak tasinayini. her ne kadar kitabini okumus olsam da, padir kuldur algorithm soru/cevaplari anlatmasi ezberle/dene/tekrar et yaklasimi pff dedirtiyo adama.

https://www.youtube.com/watch?v=aClxtDcdpsQ

onun yerine sunun daha light versiyonunu cikarsalar, aralarina serpistirseler bir derece cekilir kilacak.

https://algs4.cs.princeton.edu/cover.png

bu arada aahahasdlfjalksdfjasdkf

youtube said:

i would rather punch through the white board and get hired by UFC
Sosyal ağlarda paylaş

hackerrank bazli* online interview sorusu, test caseler somut olarak elimde olmadigi icin yoruma acik biraz :

* hackerrank'te ise girmek icin degil, yanlis anlasilmasin :)

bir konser icin bilet kuyrugu var. kuyrugun en onundeki kisiye 1 adet bilet verilebiliyor. bilet verme islemi 1 saniye suruyor.

ayni kisi daha fazla bilet almak isterse kuyrugun sonuna gecip sirasinin gelmesini beklemek zorunda.

alacagi tum biletleri alan biri haliyle son biletini aldiktan sonra kuyruga geri dahil olmuyor.

inputlariniz :
n kisilik bir kuyruk var
k ∈ {1,2..n} icin, kuyruktaki k pozisyonundaki biri m_k adet bilet almak istiyor.

kuyrugun initial state'inde a pozisyonunda duran biri var.

bu elemanin almak istedigi tum biletleri almasi icin kac saniye gecmesi gerek ?

ornek

3 kisilik kuyruk var
1 ve 2. siradakiler 2 bilet, 3. siradaki 3 bilet almak istiyor
kuyrugun 2. sirasindaki eleman kac saniye beklemeli ?

t=0 >> (ali,2) | (veli,2) | (ayse,3)

t=1 >> (veli,2) | (ayse,3) | (ali,1)
//Ali 1 bilet daha almak istiyor, kuyruga geri girdi

t=2 >> (ayse,3) | (ali,1) | (veli,1)
t=3 >> (ali,1) | (veli,1) | (ayse,2)

t=4 >> (veli,1) | (ayse,2)
//Ali'nin alacagi bilet kalmadi, kuyruga geri girmiyor.

t=5 >> (ayse,2)
//Veli'nin alacagi bilet kalmadi.

Cevap : 5

sureniz 75 dakika

not : test caselerin bir kisminda n > 10k ve/ya m_k'lar > 10k olabilecek sekilde dusunun. algoritmaniz "yeterince hizli" calismali (sure veremiyorum zira test case timeouta dusuyor sadece, baska bir geri bildirim yok. en hizli nasil calisir diye dusunup yardiracaksiniz).

hint, tamam cozdum bunu demeden acmayin

queue kullanir gecerim deseniz time complexity olarak lower boundiniz polynomial oluyor ; buyuk inputlar icin yetersiz kalacak.

Sosyal ağlarda paylaş

bizim adam siranin sonundaysa onundeki butun kisilerin (burda max(x_k,a_k) yapacaksin yani sen 2 bilet onundeki 100 alacaksa o adami 2 say.) + kendisinin bilet toplami olmuyor mu?

ha her problemi de adamin siranin sonunda oldugu versiyona cevirebilirsin sadece lineer bir x cikaracaksin sonuctan x = len(queue)-a

+1 -1 olabilir test etmedim ama budur..

hatta python olarak kodlarsam

sum(max(x.tickets, a.tickets) for x in queue) - (len(queue) - a.index) + 1

Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Boyle bi topik olsun ya. Agzima vuruldukca gelip yazayim buraya. Beki meraklisi cikar, cozum mozum paylasiriz.

https://leetcode.com/problems/letter-combinations-of-a-phone-number/description/

Sunu sordular, birebir ayni soru ama sure 30dk idi. Iste letter map'i hardcode etmeyeyim, generate edivereyim, combination'lari recursive ureteyim derken yetmedi sure. Kuvvetle muhtemel aramazlar geri.

Ha hos %99'u database'e yazip cizmek olan is icin bunu kastirmalari da ilginc oldu.

ilk soruyu şu şekilde çözdüm belki kullanmak isteyen arkadaşlar olur.

https://paste.ubuntu.com/p/trRrRJhN7J/

Sosyal ağlarda paylaş

aslında, tr dede pek bi fark yok. Yani eski sektörüm için öyleydi en azından. Çünkü perm olmanında bi garantisi yok özel sektörde.
Ben nerdeyse hep contractor çalıştım, bi zararını görmedim.

Yurt dışında çalıştığım contractor işlere "uzman,danışman" falan fıstık olarak gittiğim için yerel perm lerin çok üzerinde gelirim oldu tabi, benzer durum tr de çalışan "yabancı" contractorlar içinde geçerliydi.

Kendi ülkesinde olup, 3-4x fazla maaşa contractor çalışan çok az bi azınlık dışında aşşa yukarı aynı

Çok güzel başlık olmuş bu arada tim (tu)

Gladmir said:

Burda bir kez contractor olunca bir daha perm e geri donen pek gormedim ben, sadece turklerden degil burdaki diger contractorlardan da duydugum hikaye bu sekilde.

TR ye gore tabi garip geliyor olabilir ama burda contractor olmak ile perm olmak arasinda cok bir fark yok, sadece daha cok kazaniyorsunuz :). Iki onceki contract'da perm ile ayni notice period ve benefit lere sahiptim.

Sirketlerin burda isine geliyor contractor, lakin win-win iki taraf icinde, az vergi.

Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Boyle bi topik olsun ya. Agzima vuruldukca gelip yazayim buraya. Beki meraklisi cikar, cozum mozum paylasiriz.

https://leetcode.com/problems/letter-combinations-of-a-phone-number/description/

Sunu sordular, birebir ayni soru ama sure 30dk idi. Iste letter map'i hardcode etmeyeyim, generate edivereyim, combination'lari recursive ureteyim derken yetmedi sure. Kuvvetle muhtemel aramazlar geri.

Ha hos %99'u database'e yazip cizmek olan is icin bunu kastirmalari da ilginc oldu.
python'la cok tatlis bu ya.
https://codeshare.io/5wOkED
Sosyal ağlarda paylaş

cozum guzel olmakla beraber itertools.product kullanimi language-specific oldugundan hos karsilanmayabilir. daha cok permutasyonu kendin yapmani bekliyor sanirim;

su sekilde;

https://www.geeksforgeeks.org/write-a-c-program-to-print-all-permutations-of-a-given-string/
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Tim said:

Bathory said:

Yeni mezun (ya da henuz degil), max 2 yillik tecrubeyle kendine senior diyen 8-9k'yi begenmeyen aday profili varken boyle kasarak ise alima cok laf etmemek lazim bence.

Valla hic katilamiyorum suna. Hiring process is broken diye gezenlerdenim ben de cunku;

1 - Recruitment baya buyuk market UK'de ve recruiter dediginin sales person'dan farki yok. Cogu yalan soyluyor, agzindan laf almaya calisiyor, olmayan pozisyonlari varmis gibi anlatip, saatlerini harcayip, tamam CV'ni gonderiyorum deyip sonra diger tarafa boyle bi eleman var ister misiniz diyor. Bunlardan bikmis sirketlerin %99'u da yuru git cekip suratlarina telefon kapatiyor ama damage is done o noktada. Ve ne yazikki boyle tipleri sikayet edebilecegin, sonuc alabilecegin hic bi yer yok.

2 - Recruiter'larin technical recruiter olmasi, isten anlamasi gerekiyor ama yine cogu anlamiyor. Hal boyle olunca recruiter ustunden olan butun haberlesmeler bir noktada lost in translation'a donuyor. Bu girdigim mulakatta mulakat onceki task ile alakali feedback suydu mesela;

said:
they will ask a logic question. you'll need to know where was php 5 years ago and where is it now and the most important thing is your approach and to use your agile/tdd/bdd knowledge

Bi buna bak, bir de ilk mesajda adamlarin sorduklarina bak.

3 - Market spamming ustune kurulu. Atiyorum Golang bilen adam ariyorlar, recruiter giriyor sistemlerine, "go" diye aratip listeyi spam'liyor jobspec ile. Kimi zaman jobspec bile olmuyor.

4 - Feedback almak cok zor. Eger sonuc olumsuz ise recruiter'in senle isi bitiyor o noktada. Kimisine ulasmak, konusmak imkansiz oluyor. Diger yandan, boyle bir anda anasina sovsen bile, senin ustunden para kazanabilecegi herhangi bir ihtimalde seni arayip `Tim ya annemi sevicektin, musait misin?` diyebiliyor.

Recruiter tarafinda liste uzayip gidiyor. Geleim sirketler tarafina

1 - Ozellikle benim gibi contractor'lar icin "what excites you most?", "where do you see yourself in x years?", "why us?" sorularinin sacmaligini, aptalligini anlatmama gerek var mi bilmiyorum. Contractor'im lan ben? 3 ay sonra proje bitince uzayip gidicem. Bir projeye 3 ayligina ortadan dalip, ilk haftalarda kafayi yeyip, her alanda optimum ya da high performant olmami bekliyosan 3 ay boyunca, buna katlanmamis saglayacak seylerden ilki para, ikincisi de kullandigini tech stack. Bir de belki cok buyuksunuzdur, CV'ye koyunca sanim yurusun diyedir.

2 - Bana task gonderip ona gore interview'a cagiracaksan amenna, cok da guzel oluyor ama cerceveyi duzgun ciz bari. Benden beklentini anlat. Bana su spec'lerde bi RESTful API design et dedikten sonra gormek istedigini soyle. Output nedir onu mu merak ediyorsun yoksa iste repository pattern kullanmis miyim onu mu gormek istiyorsun yoksa sectigin framework'u nasil kullaniyorum ona mi bakicaksin, nedir? Hic bisey soylemeyip, 2 saatte/gunde koca bir RESTful API projesi yapip gonderdikten sonra donup bana rate limiting yok application tarafinda deme mesela.

3 - Benden istedigin/bekledigin seyler su asagidaki listedeki gibiyse, 2004'den beri bu isi yapiyorsam, sectigin framework'de 2 sene deneyimli adam bile bulamazken ben ayni projeyi daha alfa zamanlarindan beri takip ediyorsam, ustune detay da vermiceksen onceden, donup de bana mulakatta su yukardaki gibi graduate/ezber sorusu sorma. Benim bilgimi, deneyimimi test etmiyor cunku. Beni ters koseye yatirmaya calisiyor. Ha cok istiyosan adaylar arasinda best of best diye, o zaman birden fazla soru sorarsin, cevaba gore "evet bu herif daha iyi" dersin.

Essential
• 3+ years in a backend commercial development role
• Extensive experience developing APIs: REST/SOAP Services
• Excellent working knowledge PHP 5.6+/OOP
• Experience with Laravel 4.2+ or another PHP MVC Framework
• An understanding of software design patterns and SOLID principles
• Strong SQL skills with a mind-set geared towards optimisation
• Experience with relational database design and normalisation
• Working knowledge of Git
• Debugging using xdebug
• Basic/Intermediate knowledge of JavaScript
• Experience with Agile development practice

Desirable
• Working knowledge of Linux
• Any frontend experience is beneficial – HTML/CSS/SASS/JavaScript/jQuery
• TDD/Unit testing experience
• Experience with testing tools: Selenium, JMeter or similar
• Experience with NoSQL (redis, elastic, MongoDB)
• Basic knowledge of Apache/NGINX
• Knowledge of caching systems (memcache, varnish etc.)

Sunlarin hepsini tick'liyorum bu arada ki zamaninda datacentre'da sys adminlik yapmisligim da var bu istenenler ustune. Ama iste teknik mulakatta "what excites you most?". E "your mom" :)

Neyse, TL; DR; hiring process is broken.

Abi bu gözler gayrimenkul şirketinden şöyle ilanlar gördü, ah hepsi tuttu da bi servis güzergahından eleniyor insan :P

http://i.imgur.com/6hIDFZk.png
Sosyal ağlarda paylaş

mülakat sorusu değil de benim takıldığım bir yer
çok fundemental bişi aslında ama beceremedim.

https://www.reddit.com/r/learnpython/comments/83vx39/having_problem_with_python_for_loops_problem/

özetle yapmak istediğim, for döngüsü 0,1,2,3,4 diye gitmesin de 1 den 5 e atlasın sonra 11 e atlasın şeklinde bir yapı kurmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Tim said:

Bathory said:

Yeni mezun (ya da henuz degil), max 2 yillik tecrubeyle kendine senior diyen 8-9k'yi begenmeyen aday profili varken boyle kasarak ise alima cok laf etmemek lazim bence.

Valla hic katilamiyorum suna. Hiring process is broken diye gezenlerdenim ben de cunku;

1 - Recruitment baya buyuk market UK'de ve recruiter dediginin sales person'dan farki yok. Cogu yalan soyluyor, agzindan laf almaya calisiyor, olmayan pozisyonlari varmis gibi anlatip, saatlerini harcayip, tamam CV'ni gonderiyorum deyip sonra diger tarafa boyle bi eleman var ister misiniz diyor. Bunlardan bikmis sirketlerin %99'u da yuru git cekip suratlarina telefon kapatiyor ama damage is done o noktada. Ve ne yazikki boyle tipleri sikayet edebilecegin, sonuc alabilecegin hic bi yer yok.

2 - Recruiter'larin technical recruiter olmasi, isten anlamasi gerekiyor ama yine cogu anlamiyor. Hal boyle olunca recruiter ustunden olan butun haberlesmeler bir noktada lost in translation'a donuyor. Bu girdigim mulakatta mulakat onceki task ile alakali feedback suydu mesela;

said:
they will ask a logic question. you'll need to know where was php 5 years ago and where is it now and the most important thing is your approach and to use your agile/tdd/bdd knowledge

Bi buna bak, bir de ilk mesajda adamlarin sorduklarina bak.

3 - Market spamming ustune kurulu. Atiyorum Golang bilen adam ariyorlar, recruiter giriyor sistemlerine, "go" diye aratip listeyi spam'liyor jobspec ile. Kimi zaman jobspec bile olmuyor.

4 - Feedback almak cok zor. Eger sonuc olumsuz ise recruiter'in senle isi bitiyor o noktada. Kimisine ulasmak, konusmak imkansiz oluyor. Diger yandan, boyle bir anda anasina sovsen bile, senin ustunden para kazanabilecegi herhangi bir ihtimalde seni arayip `Tim ya annemi sevicektin, musait misin?` diyebiliyor.

Recruiter tarafinda liste uzayip gidiyor. Geleim sirketler tarafina

1 - Ozellikle benim gibi contractor'lar icin "what excites you most?", "where do you see yourself in x years?", "why us?" sorularinin sacmaligini, aptalligini anlatmama gerek var mi bilmiyorum. Contractor'im lan ben? 3 ay sonra proje bitince uzayip gidicem. Bir projeye 3 ayligina ortadan dalip, ilk haftalarda kafayi yeyip, her alanda optimum ya da high performant olmami bekliyosan 3 ay boyunca, buna katlanmamis saglayacak seylerden ilki para, ikincisi de kullandigini tech stack. Bir de belki cok buyuksunuzdur, CV'ye koyunca sanim yurusun diyedir.

2 - Bana task gonderip ona gore interview'a cagiracaksan amenna, cok da guzel oluyor ama cerceveyi duzgun ciz bari. Benden beklentini anlat. Bana su spec'lerde bi RESTful API design et dedikten sonra gormek istedigini soyle. Output nedir onu mu merak ediyorsun yoksa iste repository pattern kullanmis miyim onu mu gormek istiyorsun yoksa sectigin framework'u nasil kullaniyorum ona mi bakicaksin, nedir? Hic bisey soylemeyip, 2 saatte/gunde koca bir RESTful API projesi yapip gonderdikten sonra donup bana rate limiting yok application tarafinda deme mesela.

3 - Benden istedigin/bekledigin seyler su asagidaki listedeki gibiyse, 2004'den beri bu isi yapiyorsam, sectigin framework'de 2 sene deneyimli adam bile bulamazken ben ayni projeyi daha alfa zamanlarindan beri takip ediyorsam, ustune detay da vermiceksen onceden, donup de bana mulakatta su yukardaki gibi graduate/ezber sorusu sorma. Benim bilgimi, deneyimimi test etmiyor cunku. Beni ters koseye yatirmaya calisiyor. Ha cok istiyosan adaylar arasinda best of best diye, o zaman birden fazla soru sorarsin, cevaba gore "evet bu herif daha iyi" dersin.

Essential
• 3+ years in a backend commercial development role
• Extensive experience developing APIs: REST/SOAP Services
• Excellent working knowledge PHP 5.6+/OOP
• Experience with Laravel 4.2+ or another PHP MVC Framework
• An understanding of software design patterns and SOLID principles
• Strong SQL skills with a mind-set geared towards optimisation
• Experience with relational database design and normalisation
• Working knowledge of Git
• Debugging using xdebug
• Basic/Intermediate knowledge of JavaScript
• Experience with Agile development practice

Desirable
• Working knowledge of Linux
• Any frontend experience is beneficial – HTML/CSS/SASS/JavaScript/jQuery
• TDD/Unit testing experience
• Experience with testing tools: Selenium, JMeter or similar
• Experience with NoSQL (redis, elastic, MongoDB)
• Basic knowledge of Apache/NGINX
• Knowledge of caching systems (memcache, varnish etc.)

Sunlarin hepsini tick'liyorum bu arada ki zamaninda datacentre'da sys adminlik yapmisligim da var bu istenenler ustune. Ama iste teknik mulakatta "what excites you most?". E "your mom" :)

Neyse, TL; DR; hiring process is broken.

Abi bu gözler gayrimenkul şirketinden şöyle ilanlar gördü, ah hepsi tuttu da bi servis güzergahından eleniyor insan :P

http://i.imgur.com/6hIDFZk.png

mesai serviste mi başlıyor neden sorunmuş ki?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Öyle bir adama bulurlarsa şirketi devrederler zaten.
Böyle ilanlar 2 sene öncesine kadar daha çoktu , son zamanlarda azaldı sanki. Klasik kan emici , çakal firması işte , bildiğim herşeyi yazayım da yeni mezunların falan gözü korksun hesabı. O yazdıklarının yarısı hakkında bile yetkinliğe sahip adamı bulamayacaklarının farkındalar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
direkt mülakatta değil ama junior işe alım sürecindeyim ve süreçte bu soruyu da çözüp göndermem istendi.

sabahtan beri debeleniyorum, hala tam istediğime ulaşamadım belki yardımcı olanınız olur.

...6
..7 4
.9 4 7
8 5 9 3
(bir triangle)

project euler'den(18, 67) bilindik bi soru aslında ama sorun şu ki, asal sayıları dahil etmeyeceğiz. en üstten en aşağıya toplamı maksimumu veren pathi bulup maksimum toplamı döndüreceğiz. ve asal sayıların olduğu yoldan yürümeyeceğiz. üstteki triangle için bu, 6+4+4+9 = 23

kulağa çok basit geliyor ama ne yazsam olmuyor. brute force yapayım diyorum. asallılar hariç bütün yolları alıp, en büyük toplamı döndüreyim diye. o yolu bile tasarlayamadım tam.

yardım.
Sosyal ağlarda paylaş

Basic graph theory bilgisi yeterli. Piramidi olarak düşün. Tree'nin en altından başlayarak, ikişerli olarak leaf nodeları karşılaştırıp max'ını al ve parent node'la topla. Böyle yapa yapa en tepeye ulaşacaksın.

https://rosettacode.org/wiki/Maximum_triangle_path_sum#Python

Ekstra olarak hepi topu araya bir if bir de prime number bulma metodu patlatıcan.

https://stackoverflow.com/questions/15285534/isprime-function-for-python-language

Edit: Senin probleminde en alttaki nodelarda bir kerelik isPrime çalıştırmak yeterli. Sonraki iterationlarda sadece parent node'un prime olup olmadığını kontrol etmen gerekiyor toplayarak yukarı çıkarken.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • Genel Yönetici
On 14.02.2018 at 18:03, reyou dedi ki:

bana da sunu sormuslardi

https://www.geeksforgeeks.org/find-number-of-islands/

30 dakikada yetistiremedim bende. sonra yolda aklima geldi cozumu asdf

zaten turkun akli ya yolda ya helada.

onumuzdeki maclara bakicaz.

Amazon'da online assessment aşamasında mutlaka buna benzer bir soru soruyor. Genellikle DFS veya BFS kullanarak çözmen geren soru oluyor. Online assessment, telephone interview ve onsite interview (Corona sebebiyle virtual oldu) aşamalarından oluşan klasik Amazon mülakatına 1 hafta sonra olumsuz döndüler. Aslında bu sefer her şey iyi gidiyordu hatta onsite interview'da o kadar kötü geçmemişti, relocation ile başlayan hayaller suya düştü gene ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...

konu ile alakalı mı bilmiyorum da mesela ben yaklaşık 10-11 senedir sektördeyim ve bu interview processlere gire çıka görüşme özgüvenimi ve isteğimi kaybettim. bu mülakat süreçleri evet belki gereklidir ya da gereksizdir ama bu zamana kadar girdiğim hiç bir firma ya biz senden memnun değiliz dediğini duymadım freelanceler dahil kimle çalışsam memnun kalıyor ama ben o süreçleri geçip içeri girene kadar akla karayı seçiyorum.

bir task istiyorlar istenenler belli istenen kadar kod yazıp veriyorum yetmiyor mesela illa şov yapcaksın. E kardeşim ben neden haftasonu 2 günümü senin beni kabul etmen için harcıyorum ki diyip bir taska 3-4 saatten daha fazla vakit asla ayırmıyorum bu da çoğu süreçte patlamama sebep oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

On 29.07.2022 at 13:56, monoscope dedi ki:

konu ile alakalı mı bilmiyorum da mesela ben yaklaşık 10-11 senedir sektördeyim ve bu interview processlere gire çıka görüşme özgüvenimi ve isteğimi kaybettim. bu mülakat süreçleri evet belki gereklidir ya da gereksizdir ama bu zamana kadar girdiğim hiç bir firma ya biz senden memnun değiliz dediğini duymadım freelanceler dahil kimle çalışsam memnun kalıyor ama ben o süreçleri geçip içeri girene kadar akla karayı seçiyorum.

bir task istiyorlar istenenler belli istenen kadar kod yazıp veriyorum yetmiyor mesela illa şov yapcaksın. E kardeşim ben neden haftasonu 2 günümü senin beni kabul etmen için harcıyorum ki diyip bir taska 3-4 saatten daha fazla vakit asla ayırmıyorum bu da çoğu süreçte patlamama sebep oluyor.

Destek alin. Tek basiniza zor geliyorsa bir buddy bulun; sizinle beraber ilerlesin. Hele offline task veriyorlarsa, 2-3 kisi bile yapilir.

Bu mulakat islerinde burnout cok muhtemel ki sen de bunu yasiyorsun. Motivasyonun yoksa is degistirmezsin zaten. Ama yeterince memnuniyetsizsen, aksiyon alirsin, is bakarsin, task verirler yaparsin. Ama tabi bu destege ihtiyacin yok demek degil. Bu durumda bile en kotu bir plastik ordege ihtiyacin var, dertlesecek.

Daha pislik yapmak istiyorsaniz, istediginiz ise baskasi basvurup ilerlesin, size soru ve cozumleri iletsin. Sen de bir geriden gel ama emin adimlarla ilerle.

Soft skill sorulari hep ayni zaten. Onlari toparlayip onden yanitlayin, bir dokumanda dursun kenarda.

Sosyal ağlarda paylaş

Bir de sorulara hazirlanmak ve mulakata dosyalar acik girmek bircok insanda hile yapmak hissi yaratiyor ama yok boyle bir sey. Tam tersine mulakata hazirlanmissaniz, bu mulakati yapani olumlu yonde etkiliyor. "istiyor ki ekstra vakit harcamis" diyorlar.

Sorulari ve cevaplarini acaba bir github projesine mi koysaniz? Boylece takip etmesi daha kolay olur. Isteyen ekler.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...