Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bursa Uludağ Teleferik

fenn

Öne çıkan mesajlar

Bugün teleferikle Uludağ'a çıktım. Biraz önce döndüm. 2-2,5 saat lodoslu yağmur yiyerek sıra beklemekten, ön sıralara kaynak yapanlardan, Snake yılan gibi sıra beklemekten, teleferikteki o havasız ortamdan ve fordculuktan hoşlananlara şiddetle tavsiye ederim. 38 tl kişi başı iniş-çıkış.

Bursa'da yaşayan ve kayaktan hoşlanan birisi olarak şu saatten itibaren Bulgaristan, Romanya gibi yerlerdeki kayak merkezlerini araştırmaya başlıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

valla gelen geliyor haftasonu istanbul trafiğine girmek yerine 2 saatte buraya geliyorum diyor. kışın uludağ, yazın mudanya vs. yapıyorlar. cumalıkızık ve birkaç tane popüler olmayan doğayla iç içe yerler var.

edit: artı iskender başlı başına sebep. boğazına düşkün milletiz :D
Sosyal ağlarda paylaş

uludağ için yola erken çıkıp arabayla ikinci bölgeye gitmek gerekiyor direk, yoksa eminönü gibi oluyor ortam :)

bulgaristan romanya yapacak bütçe varsa öncesinde bir kartalkayayı denemeni tavsiye ederim ben sevdim baya acemi adamı bir hayli tatmin ediyor ama ucuz otel denk getirmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kayak konusunda sıkıntım yok! Acemi değilim , profesyonelde değilim. Hatta bir keresinde geri geri kaymaya çalışıyordum ve 10-20 metre gittim. Fakat pist kalabalık olduğundan ve arka arka giderken hamle şansın fazla olmadığından Dünya'nın en saçma spor kategorisi başlamadan bitti ( sene 2011) Buna masal diyenler varsa bütün maddi yükü karşılamak şartıyla ispatta ederim. Neyse bu detaylar ama bana sakin ve ucuz yerler lazım. Her gün uludağı gören birisi olarak uludağ'a kayak için son sıralara atıyorum. Hatta liste dışı. Doğudaki Kayak yerleri ve Özellikle Bulgaristan gibi yerleri duyuyorum. Rotayı buralara çevirdim.

Birde dikkatimi çeken şey şu, Bir insan Bursa ya geldim hazır uludağa çıkayım diye çıkıp 2 kar topu oynayarak neden iner ?Böyle tuhaf insanlarda var. Birde Suriyeliler epey çok.
Sosyal ağlarda paylaş

Üstelik arabam bile var. Yaptık bi aptallık!

Celtics said:

herhalde hatay, antep, mersin ve istanbul dışında en çok suriyelinin olduğu yerdir bursa.

Bu şehirlere gitmedim son zamanlarda İstanbul hariç ama Bana sanki bütün Suriye Bursa ya gelmiş gibi geliyor. Sıra beklerken Suriyelilerle tartışmamda ayrı bir olay. Bizimkiler sıra nedir bilirken bana da nedense kaynak yapmaya çalışan suriyeliler denk geldi. En son 345345 defa uyarıdan sonra biraz ses yükseltip azarlayınca kuzu kuzu sıraya geçmeleri takdire şayan. Adamlar alışmışlar şiddete, kaba gürültüye. Oradaki güvenlikte ne işe yarıyor sorgulamadım artık.

Bakalım 2. raund pazar günü çıktığım bi avm de rocky 8 serisini çekmemle olacak sanırım. Son zamanlar iyice leş oldu şehirler. Küçücük bir anadolu şehrine gidesim var.
Sosyal ağlarda paylaş

bursa, şehrin merkezi ve doğu tarafları bildiğin mordor.

bursa'nın merkezi küçük şam zaten, bilhassa altıparmak ve çarşamba tarafları, türkçe konuşan insan bulmak güç, dükkanların isimleri olsun vs artık hep mordor lisanında...

nilüfer'den ötesinde yaşanmaz, şehrin batısından, doğusuna doğru giderken, metro'ya biniyorsun, orda bile insan profili belli ediyor duraklar geçtikçe (:P)

nilüfer'den öte koy göte gitsin lol
Sosyal ağlarda paylaş

knox said:

bursa, şehrin merkezi ve doğu tarafları bildiğin mordor.

bursa'nın merkezi küçük şam zaten, bilhassa altıparmak ve çarşamba tarafları, türkçe konuşan insan bulmak güç, dükkanların isimleri olsun vs artık hep mordor lisanında...

nilüfer'den ötesinde yaşanmaz, şehrin batısından, doğusuna doğru giderken, metro'ya biniyorsun, orda bile insan profili belli ediyor duraklar geçtikçe (:P)

nilüfer'den öte koy göte gitsin lol

şu maalesef dogru. en son gecen sene isim dustu kapali carsi taraflarina gittim de Tr oldugunu unutursun oyle bir kitle hakim olmus o taraflara.

Fsm'yi de dilenciler bastı cekinmeden sarkıyorlar mekanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Şehirden uzaklaşınca mis gibi Bursa aslında. Yaklaşık 10senedir merkeze gitmedim nispeten kurtarılmış bölge olan nilüferde oturuyorum burasıda rezil oldu sağolsunlar. Ancak her fırsatta evden 10dk uzakta ormanlara barajlara göllere kaçış gerçekten inanılmaz büyük avantaj. En olmadı günlüğü 30-40 liraya külube kiralıyorum mangal ve soba veriyorlar içkimi falan alıp takılıyorum yada dağda bayırda geziyorum. İstanbulda olsun bunun için 3saat yol alıp Bursa'ya gelmen gerekiyor tekrardan =)
Sosyal ağlarda paylaş

pattisliborek said:

Zenginsen Balat, Özlüce falan. Ya da Mudanya şehir gürültüsünden nispeten uzak hem de yeni otoban ile 25 dakikada trafiğe takılmadan şehir merkezindesin.

Balat gibi kazık da görmedim ben hiç ya tarlaların olduğu yerde ki evler saçma sapan fiyatlara satılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...