Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The CRPG Book Project - Toplanıp bastırma

GERGE

Öne çıkan mesajlar

yani şöyle diyim, 500 sayfalık a4 paket var, elime alınca külçe gibi. torun elinden düşürüp ayağını çatlatabilir ehu. ama çok ufalırsa da rahat okunamayacak boya gelir font. basmaya çok müsait görünmedi bana kuşe kağıt vs olarak hani kitap namına, masaya açmalık dev albüm gibi daha ziyade. o şekilde ona müsait düşünülürse cilt filan önemli. torunluk kitap masaya açınca dağılmasın torunlar doğmadan. :p
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Franxusa, sor sende bir fiyat, pdf belli zaten.

PDF A4 ama, ondan A4 bakıyorum. Başka nasıl boylar uygun olur?

bu pdf bozulmaz abi yani uğraşılmaz bunu a5 e falan uyarlamaya. a4 boyutu zaten 210 a 297. gidip başka ebada çevirttireyim düzgün bişey çıksın dersin kimse uğraşmaz.

o 1450 spesifik olmasının sebebi bi firma var işi gelen fix 1450 sayfa çıktısı alınıp kargolanıyor falan net ezberde o rakam kalmış :p

500 sayfa 130 gram parlak kuşe için yarın bir fiyat sorarım, geçen bi kitapçık gibi bişey yaptırdık müşteriye şiir gibi basıldı o gramaja. makinanın yanı sıra kağıtta çok önemli boyayı tutması için. verdiği fiyatı yazarım, aklınıza yatarsa bastırılır ordan.
Sosyal ağlarda paylaş

Hey gidi. Eski ozatltcilerden, dijital baskicilardan kim kaldi.

Anlatayim ben bu basilirsa neler olacaklari. Fiyata falan hic girmiyorum tabi.

Simdi normal bir top a4'u biliyosunuz. O kagitin gramaji 80-90gr civarinda. Sizin bastiracaginiz kuse kagit en iyi ihtimalle 110-120 gr olacak. Su durumda

1 - 528/2 kadar sayfa baski, yaklasik 1 top A4 kagidi kalinligina gelicek.
2 - Oldukca agir olacak.
3 - Kuculterek basmaya calisirsaniz isin icine ciltleme oncesinde kesimi + maliyeti girecek ve kuvvetle muhtemel yazilar rahatsiz edici derecede kuculecek.
4 - Bu kadar buyuk bir kitap icin ciltlerken dikis atmak gerekecek, cogu yer bununla ugrasmayip sadece tutkallayacak ve o durumda da o o kitap sayfalari cevirirken pitir pitir elinizde kalacak. Kitap basina 100 lira bile odeseniz kaliteli bir is cikmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Yarin Cagaloglu'na gidebilecegim sanirim. Bu esnada Fransuxa'dan haber bekliyoruz.

Ortalama 500 sayfa A4 ebadı, 130 gram mat kuşe(boya daha sağlam tutuyor) 150+KDV fiyat verdiler. Gramaj düştükçe biraz daha düşer fiyat ama en ideal kağıt 130 gram. Adedi arttıkça daha da düşecek fiyat tabi bize özel rakam. Sen yine sağdan soldan bir fiyat al, son kaç kişi girecek toplamda kaç sayfa olacak o bir netleşsin, ona göre rakam alalım tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Bi de tim in dedigi gibi yapistircak mi yoksa dikecek mi

150 hardcover dikisli ise cok guzel fiyat

unuttum onları ya direk düz baskı dedim, kaç kişi niyetlendi toplam sayfa adedi falan bi netleşse ona göre onun içinde güzel fiyat alırım. tel dikiş extra maliyet, bide kapağıda 350gram mat kuşe yaparız. aradaki 200 gram fazlalıktan baya kapak gibi olur. ha yok lise yıllığı veya meydan larrouse misali kapak istiyorum denirse onun için ayrı fiyat verilir veya der ki elimde o kağıttan yok getirin kağıdı ona göre sadece kesme ve ciltleme masrafı alırım der.
Sosyal ağlarda paylaş

Ansiklopedi gibi kitap zaten ,alıp kitaplığa koyucaksın. Resimlere adam gibi bakmak, detayları görmek istiyorsanız A3 olmalı bence.

Gerekirse 2 kitap olsun ama bence şuna benzer olmalı

https://frpnet.net/wp-content/uploads/2017/06/dungeons-and-dragons-3th-edition-1.jpg

edit: bi dakika abi ben karıstırdım galiba asdagh (facepalm) bunlar a4 . Neyse bu boyut ideal evet
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Bizim patrona anlattım mevzuyu, eğer ki adet yükselirse yani şöyle bi 50 kişi falan OK derse hiç dijitali karıştırmadan ofsette basılabilir. dijital kazığı yenmesinin önüne geçilir hem. ortalama 500 sayfa falan dedim 30 kuruş + kdv dediler. daha düşseler bile 150 lira tek baskı için yüksek geldi bana. şu ana kadar OK diyenler ile bir minimum kişi sayısı çıkarsa eğer bende ona göre daha güzel bi fiyat söyleyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Liste yapalim tekrar, yataga dustum ben de dun, kalkamiyorum (yaziciyi kaldirdim, yeni yerine koydum, dogrulamadim, inanilmaz bir aci belimde ve bacaklarimda). Hic bir yere gidemedim.

Bu konudakilerle listeyi guncelledim simdi. 23-26 gibi bir rakam cikti belkilerle.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Hey gidi. Eski ozatltcilerden, dijital baskicilardan kim kaldi.

Anlatayim ben bu basilirsa neler olacaklari. Fiyata falan hic girmiyorum tabi.

Simdi normal bir top a4'u biliyosunuz. O kagitin gramaji 80-90gr civarinda. Sizin bastiracaginiz kuse kagit en iyi ihtimalle 110-120 gr olacak. Su durumda

1 - 528/2 kadar sayfa baski, yaklasik 1 top A4 kagidi kalinligina gelicek.
2 - Oldukca agir olacak.
3 - Kuculterek basmaya calisirsaniz isin icine ciltleme oncesinde kesimi + maliyeti girecek ve kuvvetle muhtemel yazilar rahatsiz edici derecede kuculecek.
4 - Bu kadar buyuk bir kitap icin ciltlerken dikis atmak gerekecek, cogu yer bununla ugrasmayip sadece tutkallayacak ve o durumda da o o kitap sayfalari cevirirken pitir pitir elinizde kalacak. Kitap basina 100 lira bile odeseniz kaliteli bir is cikmayacak.

aynen şu.

okunmaz edilmez bu sayfada bir kitap. küçültülmez de.
en temizi 3 cilt olarak falan basmak. volume 1-2-3 diye güzel cover yapılır, yanyana konur, daha bi hoş durur kütüphanede.

o şekilde yapılsa tadından yenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok geçmiş olsun gerge, aman bele dikkat. :(

Ben şahsen belki kısmımı şöyle güncelleyeyim fiyat netleşmesi ve kişi sayısı birbirine bağlı olduğundan, 50₺ üstündeki fiyatlarda yokum şahsen ve kesinlikle öyle gibi görünüyor. Yokum diyebiliriz o bakımdan. Kusura bakmayın.

Varım diyenlerle de bence tekrardan sorun 150₺ civarı fiyata olur diyorlar mı, baklava v2 olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...