Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

crpg-jrpg giriş önerileri

Celtics

Öne çıkan mesajlar

senko said:

jrpg mi oluyor bilmiyorum da
persona5 diye bişi buldum ben ps4'Te
bayağı eğlenceli, fakat oyun sanki 0-5 yaş için yapılmış gibi, en basit şeyleri bile karşında 10IQ'lu adam varmış gibi anlatıyor, hikayede
o biraz canımı sıktı

ama tüm jrpg'lerde var sanırım bu, yaşça küçük hedef kitleye hitap edebilmek için.

Dediğini anladım ben. Hakaret değil. Çoğu japon animesine ve oyununa bakınca aynı şeyi görüyorsun. Kavraması çok güç olmayan bir şeye 50 milyon kez vurgu yapılıyor. "Aşırı aptal olsan bile kaçırmayacaksın onu" der gibi. Bu tip japon ürünlerinin çoğunda olan, benim de pek sevmediğim bir olay. Amacın ne olduğuna da emin değilim.

Ama ne olursa olsun persona serisi iyidir. Bu küçük ayrıntıya takılmadan keyfini çıkar bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Op: persona5 oynuyorum oyun tavsiye edin
X: persona5 öneririm ama 10iqya hitap eder gibi anlatıyor

Kişinin anlama kapasitesine özel anlatmış Atlus belli ki, benim oynadığımda öyle birşey hissetmedim ama p5 oynayana p5 önerecek iqda değilim, ondan herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

final fantasy x. steam'de var hd remaster'ı. oynadığım ilk jrpg sanırım. ana karakter de içinde bulunduğu dünyaya yabancı olduğu için daha kolay özdeşleşiyorsun her boka şaşıra şaşıra. en sevdiğim turn based modu da (conditional turn based deniyor) bunda. saçma sapan dolan boşalan barlar timer'lar yok. konusu ve plot twist'leri de iyi. sadece bi cringe master HA HA HA HA HAAAA sahnesi var.

ps2 emulatörüyle (yeniden) oynadım baya, bi yere geldim bıraktım. sonra steam versiyonu çıktı, aynı yere gelince yine bıraktım. anlatınca canım çekti yüklesem mi acaba ya?
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

jrpg mi oluyor bilmiyorum da
persona5 diye bişi buldum ben ps4'Te
bayağı eğlenceli, fakat oyun sanki 0-5 yaş için yapılmış gibi, en basit şeyleri bile karşında 10IQ'lu adam varmış gibi anlatıyor, hikayede
o biraz canımı sıktı

ama tüm jrpg'lerde var sanırım bu, yaşça küçük hedef kitleye hitap edebilmek için.

hayir kompleks sistemi olan oyunlarda tutorial skipleyen gerizekali amerikalilara hitap edebilmek icin o.

final fantasy 8 in batma sebebidir junction sisteminin batida anlasilamamis olmasi :P cok basit mekanik ama millet o kadar giydirdiydiki oyuna ondan beri bilale anlatir gibi oluyor jrpg tutoriallari
Sosyal ağlarda paylaş

dragon's dogma komple jrpg kokuyor bence, hack'n slash ağırlıklı. bitirdiğine pişman olmazsın. main q abanırsan uzun da sürmüyor, özellikle mage olmak eşsiz bir deneyim. daha keyifli bir mage oynamadım şimdiye kadar. iliklerine kadar hissediyorsun. meyç takıntın varsa bitiriver.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...