Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nbr

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:

9gagi begenmiyor artik genclik

genç kontenjanında mıyımdır halen bilmiyorum ama bende de bu var artık ya. alışkanlık gibi giriyorum ediyorum arada ama sırf vakit geçirmelik. mizah dergilerinde de aynısı oluyor, arada gözüme çarptıkça alıyorum, sonra wc de bile çekilmiyor bir iki kişi hariç
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

Chemical said:

Hollanda ehliyet olayını baya sıfırdan yaptırıyor ve sınav zor.. ayrıca pahali

ne yaptırıyorlar sınavda? ekstradan ne var da zor?

30-40 dk hatasız kullanman gerekiyor ve ciddi miktarda kural var, göbek dönerken ikinci vitesde girmek, bisiklet yaya öncelikli yolda kimseyi rahatsız etmeden ilerlemek,sinyal vermeden önce ve sonra ayna ve kör nokta aynı şekilde kontrol etmek, otobanda 300 metrede sinyal vermek vs. 1. Denemede sınavı gecemiyor çoğu insan.

Teori sınavında soru başına 8 sn verip risk analiz edip karar verme vs sordular. Teoriyi geçtim ama.

Yollarda çok fazla bisiklet olması otomobil kurallarını çok zorlaştırıyor çünkü birisine çarparsan adam ölüyor. O yüzden genelde bisiklet yollarının önceliği var, yoldaki işaretlere göre nerede oldukları bulabiliyorsun. Bisikletlerin kendilerini göremediğin için (kör noktadan geliyorlar sürekli sagdan seni gecebildikleri için) baya eğilip bakman gerekiyor camlardan.
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

Chemical said:

Hollanda ehliyet olayını baya sıfırdan yaptırıyor ve sınav zor.. ayrıca pahali

ne yaptırıyorlar sınavda? ekstradan ne var da zor?

stop tabelasinda durdun 2 saniye bekledin, gg iniyorsun arabadan.

3 saniye beklemen lazim.

ha turkiye'de ehliyet kemeri takmadan almistim ehliyeti ben, o yuzden farkli.
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

Baska non-eu ülkeden ehliyet sadece 6 ay geçerli sanırsam. Da mantıklı yani, babam kullanamıyor burada, hayatı boyunca araç kullanmış ama otobanda panik oluyor.

hollandanın trafiğine dikkat et diyorlardı, almanyadan amsterdama geçerken bu aklıma geldi. Sınırı tam geçtik ne olabilirki yeaaa derken otoban ortasında araçlar stop etti. Panik frenle 10cm kala durabildim öndeki araca kadının aynadaki ifadesini hiç unutamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...