Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher (2019) - Netflix

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

sezon iyi basliyorda onu bunu degistirip olmayan seyler olaylar bos karakterler vs ekledikleri icin meh biraz. kitaplardan uzaklastikca kotulesmesi muhtemel ilerde, patlatmazlar ins.

got'da da boyle ufak tefek degisiklikler baslamisti, her sezon +3 ordan +5 burdan derken ne oldu en sonda.

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

23 dakika önce, Norak dedi ki:

sezon iyi basliyorda onu bunu degistirip olmayan seyler olaylar bos karakterler vs ekledikleri icin meh biraz. kitaplardan uzaklastikca kotulesmesi muhtemel ilerde, patlatmazlar ins.

got'da da boyle ufak tefek degisiklikler baslamisti, her sezon +3 ordan +5 burdan derken ne oldu en sonda.

GoT kaliteli bir kitap serisi

Witcher meh

Witcherin oyunlarinin kitaplarindan fersah fersah otesinde olmasinin sebebi CDPRin daha iyi olmasi olabilir bu iste

CDPR bir sekilde su netflix isine mudahil ise her turlu kitabi dover ki bence dovuyor halihazirda 2. sezon. Oyunculuklar fln cop hala ama guzel kisimlar var. 

Sosyal ağlarda paylaş

Hikayeye baktığında 2. sezonun sonunu blood of elves in sonuna ve time of contemptin başına bağladılar bi şekilde. Scoiatel oluştu, yen - ciri ilişkisi başladı, conjunction of spheres ve wild hunt tanıtıldı, rience emir diykstra filipa krallar konseyi falan önemli karakterler de oturdu, hani meve e kadar herkesi koymuşlar (foltest  ? ?). Bilmiyorum var mı unuttuğum bişey?

Sosyal ağlarda paylaş

kitap serisinin fark yaratan tarafı sorceress ler ve onların kendi aralarında ve geralt ile yaptıkları diyaloglar vs. oldukça başarılı. witcher fikri ve dünyanın yaratılışı yine öyle ama yaratmaya çalıştığı politik ortam, savaş vs gibi konularda çok geri kalıyor. kitaplarda son savaş tam bir fiyasko benim için.

zaten ciri muhabbetini gereksiz uzatması, hele hele oralara buralara gidip gelip bir şeyler yapması falan, bilmem seven var mı ama insanı bayıyor.

oyun ise sorceress leri ve geraltı merkeze alarak, ciri yi dışarıda bırakması ve "yeteri kadar" hikayesini işlemesi ile oldukça başarılı bir iş yapmış aslında

ama 

diziyi artık nasıl birileri yazıyorsa, kitabın artı yanlarını da dışarıda bırakarak, başarısız taraflarını -ciri hariç- daha da başarısız bir şekilde ele almaları gerçekten taktir edilecek bir başarı. koca netflix, düne kadar adı sanı duyulmamış Polonya oyun geliştiricileri kadar bile kaliteli senaryo ekibi toplayamıyor mu manasına geliyor bu iş şimdi? 

Bebop o yüzden daha başarılı bir iş olmuştu bence.

ha bu diziyi de oturup izliyorum, adı witcher olmasa benli daha zor izlerdim ama bir şekilde izleniyor

ama 

olmadık dizide bile ahlakı değerleri yozlaştıran netflix, neredeyse çıplak karakterlerin olduğu, fuhuşturucun bile olduğu bir kitabının uyarlaması veya yeniden yapımı konu alındığı zaman neden muhafazakar bir çizgide ilerleyip, kadın oyuncu seçimlerinde bile "dünya ahiret bacım olsun" kriterlerinde seçim yaptığını ayrıca bir tartışmak lazım diye düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Kitaplardaki o karanlık ve pis fantastik kurgu havasıyla (elflerin, fakirlerin, köylülerin çaresizliği), witcher konseptinin orijinalliğini bence yeterince yansıtabilmişler dizide, hatta politik mevzulara bu kadar girmelerini bile beklemezdim iyi olmuş. Oyunlar kitaplara bi alternatif değil, devam niteliğinde olduğu için  benim tahminim ilerleyen sezonlarda oyun senaryolarına da (2 ve 3) biraz girerler, kitapların bittiği yerde bitirmezler.

Sosyal ağlarda paylaş

"Kitaplardaki o karanlık ve pis fantastik kurgu havasıyla" kısmı doğru ama sorceress ler, geralt ın etrafındaki kadınlar kısmı mümkün oluğundan bile daha başarısız.

netflix gibi bir kanalın böyle "kadın" merkezli bir hikayeyi es geçmesi gerçekten çok garip.

ama 2. sezon ilk bölümü güzel yapmışlar ona lafın yok

Sosyal ağlarda paylaş

ikinci sezon son oyunu alasım getirdi sırf ciri için ama kısaymış sanırım onun oynandığı kısım, keşke onun oyunu olsaydı bir tane. ciri çok daha iyi oturmuş bu sezon. ben sezonu beğendim doğrusu ama doğrudur tam sadık değildir, dendiği gibi got sonları gibi ha babam warplanıyor charlar. dizi çok uçurmuyor ama gene yeterince eğlenceli, bir tık daha fazla cezbetti özellikle sonlara doğru.

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, Sam dedi ki:

ikinci sezon son oyunu alasım getirdi sırf ciri için ama kısaymış sanırım onun oynandığı kısım, keşke onun oyunu olsaydı bir tane. ciri çok daha iyi oturmuş bu sezon. ben sezonu beğendim doğrusu ama doğrudur tam sadık değildir, dendiği gibi got sonları gibi ha babam warplanıyor charlar. dizi çok uçurmuyor ama gene yeterince eğlenceli, bir tık daha fazla cezbetti özellikle sonlara doğru.

ciri ile oynamak çok zevkliydi keşke daha fazla oynayabilseydik demiştim bende oyunda ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Meraktan yorumlara baktım da

Alıntı

The books actually never say that fire magic is off-limits, they just say that very few people ever use it, or even can use it, because it literally consumes you — remember in Season 1’s final battle, the sorcerers who completely disintegrate after casting a fire ball? That’s why it’s “off limits”, so to speak. Fire magic actually becomes Triss’ thing later on, she becomes extremely good at controlling it

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...