Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher (2019) - Netflix

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

abi dizi iyi, bütçeside artar 2. sezonda. Geralt çok iyi olmuş lan adam ne güzel yapmış sesini, o ses olayını nası yapacak diyodum harbi becermiş adam. Oyunları oynadım kitap okumadım ama sardı. (dünyası merak ettiriyo aa böylemiymiş lan diyorsun) Görsel efektlerde biraz sorun var ama izletiyo. Baydığı yerler oldu ara sıra bazı bölümler, şu dragonludaki araya gif koyma şeysi ve estetik operasyon sonrası mekana girmeler vs fena cringe fds. Yennefer a alışması zor oldu ama sonlara doğru alıştım veya alıştırdım kendimi zorla, kız harbi avmde takılan lise mezunu dershane öğrencisi gibi mk. Neyse 2. sezon ne zaman geliyoru?

Sosyal ağlarda paylaş

bende öyle bir şey hatırlamıyorum, para yok diye büyücüyü kılıç hançerle dövüştürmeleri ayrıca bir vizyon ?

bu arada dizinin bilgisayar efektleri vasat altı olmasına rağmen, dövüş sahneleri başarılıydı, bazı uyarlamalar olmasına rağmen -kitapta ayrıntı olmayan yerlere yapılmış- genel olarak kitaba sağdık kalarak senaryonun yazılmasını güzel buldum, açıkçası bu kadar güzel bir iş çıkartacaklarını beklemiyordum. zeyna/herkül/simbat standardının üzerine çıkabilseler çok daha güzel bir iş olacakmış, biraz yazık olmuş...

ama o yennefer ve triss cast seçimi nedir? bu nasıl bir vicdansızlık, aymazlık, utanmazlık, ukalalık ve çapsılıktır ? hadi zenci elfler, ev yapımı kundaklı yay kullanan dryadlar falan gibi şeyleri biraz kulak arkası yapabiliyorsun ama ya şurada oturup insan bir saat dizi izlerken azcık göze hitap edecek bir şeyler görmek istiyor. triss tamam fena kadın değil ama karakterin alametifarikası olan "genç" olma ve "gözükme" kriterini hiç bir şekilde karşılamayan bir seçim, yennefer ise ayrı bir fecaat, makyaj sonrası bile kambur duran bir oyuncu seçiminin istanbulun her hangi bir avm sinden karşılanabilecekken, her hangi bir rol ve mimik kabiliyeti veya ihtiyacı olmamasına rağmen ve zaten yap(a)mıyorken oyuncu seçimin neden bu şekilde yapıldığını insan açıkçası merak ediyor, amerika gibi bir bir yerde, dünya çapınca iş yapan, 10000 lerce imkanın olacak bir havuzdan üstelik...

ama genel olarak güzel dizi, güzel uyarlama ben beğendim

Sosyal ağlarda paylaş

Sırf  yennefer degil ya   Ciri ve Geralt dışında hepsi rezalet gözüktü gözüme. Rollerine gitmemişler ve oyunculuk cok kötü.  Ne krallar kral gibi duruyor ne de büyücüler.  Özellikle Dandelion cok kötü  gözüktü. Daha piç,sivri bir karakter beklerdim  . Sübyan çocuk gibi birini koymuşlar.   witcher oyununda cuk oturmuştu tipi  

674ba923ca6eb6a8e8fccfdaf27533b5.jpg

Ufaktan Crach an Craite'i fln. gördük 1 bölümde hepsi cok kötü olmuş ya. Skellige dediğin ayı gibi olmalı.

Sosyal ağlarda paylaş

3. bölümü izledik dün, mükemmel yapmışlar lan. Hala 1. kitaptan devam ediyor olaylar, ama karışık sırayla. Cidden bu kadar bire bir kitap adaptasyonu uzun zamandır görmemiştim.

Yennefer bi tık daha iyi gözükmeye başladı gözüme 3. bölüm itibarıyla, ama yine de Princess of New Delhi imajını kıramadı. 

Triss hal tavır olarak bi tık andırsa da o tip ile imkansız yani. Benimseyemiyorum.

Henry ise iyi ya, gerçekten kusursuza yakın bir Geralt performansı. Helal olsun adama, gamer'mış zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

17 dakika önce, Llama dedi ki:

bölüm dört ;

şaşırma hakkı ne ya 

witcher'ı ne diye çevirmişler acaba? bu kadar sayfadır sormıyım sormıyım dedim ama şunu görünce dayanamadım ghbfkds

5 dakika önce, Norak dedi ki:

a7lsgu2il3741.jpg

bu da iyiymiş tsısısısı

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Masticore dedi ki:

Sırf  yennefer degil ya   Ciri ve Geralt dışında hepsi rezalet gözüktü gözüme. Rollerine gitmemişler ve oyunculuk cok kötü.  Ne krallar kral gibi duruyor ne de büyücüler.  Özellikle Dandelion cok kötü  gözüktü. Daha piç,sivri bir karakter beklerdim  . Sübyan çocuk gibi birini koymuşlar.   witcher oyununda cuk oturmuştu tipi  

Spoiler

674ba923ca6eb6a8e8fccfdaf27533b5.jpg

Dandelion'un genç olması gayet normal, Geralt ve Yennefer yavaş yaşlanıyor da Dandelion normal insan. Hikaye de oyunların çok öncesinde geçiyor. Mesela Ciri'yi referans alalım, oyunlarda 20'li yaşlarında dizide 10'lu yaşlarında desek yaklaşık bi 10 sene filan fark olması lazım. Dandelion da oyunda 30'lu yaşlarında desek dizide 20'li yaşlarında filandır aynı hesapla.

Karakter olarak ta bayağı beğenmiştim ben. Öyle sarılsan mı, oracıkta boğazlasan mı diye insanı arada bırakan yavşak tiplemeyi gayet güzel aktarmıştı. Hatta Geralt'tan sonra dizideki en iyi karakter bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Saygı duyuyorum , tşk ?   

Yaş olayının farkındayım Ciri karakteri cok güzel secilmiş makyajla 10 gibi de duruyor 20 gibi de. Oyuncunun gerçek yaşını 16 ,18 fln diye tahmin ediyorum dizi bir kaç sene süreceğini varsayarsak  (hatta bakıyım freya allan 2001 dogumluymuş)  iyi tercih olmuş.  Oyunculuğu ve karakteri tartısılır  (ilk 5 bölüme göre yorumluyorum)kitapta daha fırlama korkusuz,inatçi bir karakterdi ama  oyuncunun senaryoyu değiştirecek hali yok tercih doğru olmuş bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada 3. bölümde bir konuda kafam karıştı. Yennefer ile ilgili olan kısımlar kitapta olmadığı için emin olamadım,

Spoiler

Yennefer güzelleşmeden önce baloda Foltest ve Adda'nın çocuk halini gördük ama olaylar geçmişi anlatmıyordu ki orda? Neden küçüklük hallerini gördük? Geralt normal timeline'dayken Yennefer ile ilgili olan bölümler eskiyi falan mı anlatıyor?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...