Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher (2019) - Netflix

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Saeros dedi ki:

diziyi beğendim ben ama burda da belirtildiği gibi eksikleri var

bi de nilfgaard zırhı hakkında şöyle bi yorum okudum gerçekten cuk oturuyor sdf

"his armour looks like ill-fitted bedsheets"

casting filan da ehhh ama izletti yine de

resmen paketinden yeni çıkarılmış t-box ürünlerine benziyo.

t-box-tshirts-in-vacuum-pack.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

14 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:
  İçeriği gizle

Dizide bir de adamlar 8 bölümlük Netflix dizisi değilmiş gibi "Monster of the week" bölümü koymuşlar iki tane. Striga ve cinli bölüm olmasaydı ne olurdu ki? 

Geralt'ın Yennefer'e bir anda aşırı büyük aşk ile bağlanması da çok hızlı olmadı mı? Garipti orası ben mi birşey kaçırdım acaba dedim.

Bahsettiğin iki olay da çok monster of the week olayı değil. Etkileri var. Hatta cinli bölüm, Geralt ve Yennefer'in ilişkisinin başlaması ve sonrasındaki gelişmeler üzerinde etkili olacak kadar büyük bir olay.

Yani günün sonunda 300-400 küsür sayfalık bir kitabın özetini 8 bölümde izlediniz. Evet hızlı oldu, garip geliyor da olması gereken o. Detayı için ya google'da wikide okuyun ya da kitabı alın okuyun.

Sosyal ağlarda paylaş

Wikiden bakındım biraz zaten, Duny hakkında çok güzel bir spoiler aldım hatta ? Gerçi iyi de oldu çünkü kitapları okuyup okumayacağım kesin değil, oyunlar da keza. İkinci sezon gelene kadar unutmuş olacağım dizide anlatılanları. 2019 sonu izlenen dizi dendiğinde aklımda The Mandalorian'dan başka birşey kalmayacak ?

Sosyal ağlarda paylaş

23 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:
  İçeriği gizle

Dizide bir de adamlar 8 bölümlük Netflix dizisi değilmiş gibi "Monster of the week" bölümü koymuşlar iki tane. Striga ve cinli bölüm olmasaydı ne olurdu ki? 

Geralt'ın Yennefer'e bir anda aşırı büyük aşk ile bağlanması da çok hızlı olmadı mı? Garipti orası ben mi birşey kaçırdım acaba dedim.

Spoiler

Striga olayı King Foltest/Geralt tanışıklığının başlangıcı, oyunlarda önemi büyük. Dizide de ileriki sezonlarında bu noktaya değineceklerdir büyük ihtimalle (özellikle oyunların anlattığı kısımlara kadar gelirlerse)

O bölüm aynı zamanda 1. oyunun introsuydu, şimdi tekrar izledim de dizide bu sahneye mümkün olduğunca benzetebilmek için büyük çaba harcamışlar. Henry reyisin bastırmasıyla bu şekilde yapmışlardır kesin, 100% eminim, yoksa oyuna sadık kalmaya niyetleri yok belli ki.

Cin olayı da Geralt ve Yen'in bir anda aşırı büyük aşk ile bağlanmasıyla alakalı işte, kaçırdığın şey o : p

1 saat önce, axedice dedi ki:

Başıma bi iş gelmeyecekse ben Yenneferi de beğendim (ne de olsa hemşerim)

LILAC AND GOOSEBERRIES, NOT CURRY AND ONIONS!

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Aket-Atum dedi ki:
  İçeriği gizle

cinli bolum dedigin bizzat yennefer ve gerald iliskisinin onemli bir noktasini olusturuyor

Sosyal ağlarda paylaş

Bakın ben diziyi sıfır bilgi ile izledim ? Oyunları oynamadım, kitapları okumadım. Benim gözümde

Spoiler

adam uyuyamıyordu (neden cidden hatırlamıyorum, açıklaması var mıydı onu da hayırlamıyorum) burada cin var o benim işi çözer dedi cini yakalamaya çalıştı. Arkadaşı cin nedeniyle ölüyordu, adam öğrendi bir büyücü var civarda ona geldi arkadaşımı kurtar dedi. Kadın arkadaşını onarırken bunlar bir iki muhabbet etti. Sonra adam gidecekti, baktı kadın cini kontrol etmek uğruna ölmek üzere. Vefa borcum var dedi, odaya girdi (cinin şişedeki işaretten bir kıllandı falan da tam hatırlamıyorum alakayı) ve bir anda meğerse kadına çok acaip bir şekilde aşık olduğu ortaya çıktı ve son dilek olarak kadını kaybetmemek gibi birşey diledi de cin rahata erdi kadın da ölmedi. Sonra bambam. 

Kitap ve oyunda farklı şekilde işleniyor olabilir, ben onları bilmeden izledim ve bana garip geldi ? Ardarda izlerken kaçırdığım başka detaylar da olabilir tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, -Deno- dedi ki:

Bir de mesela oyunları oynayan biri Geralt'ın gerçek aşkı Triss zannedebilir, ama ilk kitabı okuduğunuzda Yennefer'in Geralt için ne kadar ayrı olduğunu anlıyorsunuz.

Ben Triss'ciyim ama her zaman, big breast redhead ftw.

Paladin de olsan kadının hasından anlıyorsun demek ki ?

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Phoenixlin dedi ki:

Bahsettiğin iki olay da çok monster of the week olayı değil. Etkileri var. Hatta cinli bölüm, Geralt ve Yennefer'in ilişkisinin başlaması ve sonrasındaki gelişmeler üzerinde etkili olacak kadar büyük bir olay.

Yani günün sonunda 300-400 küsür sayfalık bir kitabın özetini 8 bölümde izlediniz. Evet hızlı oldu, garip geliyor da olması gereken o. Detayı için ya google'da wikide okuyun ya da kitabı alın okuyun.

Spoiler

Cin konusunda bir elestirim var. Cin orada cok buyuk bir plot aciyor ama Geralt'i cine ulastiran plot zayifti. Hasirt diye golde balik tutarken basliyor, neymis cin ariyormus. Deus ex machina olmus bence resmen.

Sosyal ağlarda paylaş

dizide bir zeyna vs herkul havasi var, ustune main plot disinda yasananlar hakkinda 0 bilgilendirme var,  her bolum yeni bi mekanda,  yeni karakterler giriyor, ne amaci var, biz neden oradayiz, hic bi aciklama yapmadan olayin icine baliklama atliyoruz. oyunculuk, cekimler, mekanlar guzeldi ama. finale 2 bolum var, su an puanim 6.5/10

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...