Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Saç Ekimi

Grego

Öne çıkan mesajlar

On 29.07.2020 at 14:20, Rewendor dedi ki:

Şu forumda ilk UO konuşuyoduk, sonra bilgisayar oyunu konuşmaya başladık, sonra kız arkadaş sorunları, lise dertleri öss lgs falan, üniversite ve bölüm tercihleri, ders notları, yurtdışı ihtimalleri, mastır kariyer planları, bedelli askerlik, kıdem tazminatları, evlilikler, boşanmalar, babalık... Emekli primi bile konuştuk. Eskiden jöleleri kıyaslarken şimdi simdi saç ektirme de açıldı.  

Bayağı bayağı koca bir neslin tüm yaşam akışı dokümante oluyor.

Sen dur daha dur, ilk iktidarsızlık başlığını bekliyorum ben ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...

Bu konu nasıl aktif değil. Günümüzün problemi. Son zamanda böyle bir deneyim yaşayan var mı? Dün sakal traşı olurken bi kuaför tutturdu saçına bakım yapalım üstteki seyrek saçlar canlanır 6 ay gür gözükür kimyasal da kullanmıyorum falan diye baya kafamı ütüledi. İkna olacaktım ama kabul etmedim. Böyle bir işlem yaptırım sonuç alan var mı? Ben kısa vadede sonuç alınsa bile uzun vadede daha kötü oluyor diye kafamda yerleşmiş bir düşünce var bu tarz işlemler için.

Ayrıca saç ektirip memnun olan var mı?

Aiko tarafından düzenlendi
..
Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, Aiko dedi ki:

Bu konu nasıl aktif değil. Günümüzün problemi. Son zamanda böyle bir deneyim yaşayan var mı? Dün sakal traşı olurken bi kuaför tutturdu saçına bakım yapalım üstteki seyrek saçlar canlanır 6 ay gür gözükür kimyasal da kullanmıyorum falan diye baya kafamı ütüledi. İkna olacaktım ama kabul etmedim. Böyle bir işlem yaptırım sonuç alan var mı? Ben kısa vadede sonuç alında bile uzun vadede daha kötü oluyor diye kafamda yerleşmiş bir düşünce var bu tarz işlemler için.

Benim saçı dökük bi arkadaş berberinin verdiği, içeriğini de asla paylaşmadığı bişeyi kafasına dökerek baya saç sahibi oldu. Fakat adam öyle birşey yapmışki kullanırken saçın var, kullanmayı bırakıca saç geri dökülüyor. Sonunda bıktı bıraktı kullanmayı.

Benim de tepeler dökük. Yılbaşında prim alırsam ektiricem. Bu topiğin uplandığı iyi olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, Aiko dedi ki:

Bu konu nasıl aktif değil. Günümüzün problemi. Son zamanda böyle bir deneyim yaşayan var mı? Dün sakal traşı olurken bi kuaför tutturdu saçına bakım yapalım üstteki seyrek saçlar canlanır 6 ay gür gözükür kimyasal da kullanmıyorum falan diye baya kafamı ütüledi. İkna olacaktım ama kabul etmedim. Böyle bir işlem yaptırım sonuç alan var mı? Ben kısa vadede sonuç alında bile uzun vadede daha kötü oluyor diye kafamda yerleşmiş bir düşünce var bu tarz işlemler için.

yıllarca cs valorant vs sonucu işte bunlar hep, bırak hepsini saçların gürleşir

Sosyal ağlarda paylaş

Mavi serum denilen bir şey vardı. Sanırım bu o  , çalıştığım yerde elemanın biri kullandıydı , dediğin gibi kullandığı sürece saçlar düzeldi , tepesi çok açık değildi. Ama bıraktığı an gitti. Sonra peruk taktırdı , ama o da kalitesizliğinden mi çok kötü ter koktuğundan kafası çıkarttı. 

Kesin çözümü vardır da bu tür ürünler satsın diye pazar kaybı yaşatmıyorlar ??

Sosyal ağlarda paylaş

bi sene önce kafa derisinde sabunu sampuani biraktim, sadece saclarin kendisini sabunluyorum, onda da sadece kül ve yagdan yapilmis sabun kullaniyorum. sac derisine zeytinyagi sürüyorum haftada bir iki. kepeklenmem cözüldü, sac dökülmem insani düzeylere indi. ha yine yok mu, var ama önceden dusta avuc avuc gelen simdi normal parmaklara takilip on onbes telle geciyo.

eger kuru cildiniz varsa kesinlikle tavsiye ederim, yagli cildiniz varsa da tavsiye ederim ama onda yag kullanmaya gerek olmayabilir, deneyimlemedim. ama mantik olarak disaridaki yagi sildikce vücut kompensasyon adina daha fazlasini üretir, disaridaki yagin kökünü kurutmaktan vazgecince yaglanma azalir muhtemelen. sampuan dengenin anasini belliyo 

edit: yine de erkek tipi dökülme genetigi varsa kacis yok, 30a kadar dayansan 35te dökülecek. kel erkek seksi erkek, benzini shellden akli kelden falan diyip gecmek en kolayi. ayrica sac ektirmeyin nolur ya, cok kötü görünüyo. onun yerine vücudunuzu sekle sokup sakal falan birakin ne bileyim sikhler gibi türban takin. valla sac ektirme kötü görünüyo, en cok yakisanda bile bi meh yani

Drall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Narstil dedi ki:

Mavi serum denilen bir şey vardı. Sanırım bu o  , çalıştığım yerde elemanın biri kullandıydı , dediğin gibi kullandığı sürece saçlar düzeldi , tepesi çok açık değildi. Ama bıraktığı an gitti. Sonra peruk taktırdı , ama o da kalitesizliğinden mi çok kötü ter koktuğundan kafası çıkarttı. 

Kesin çözümü vardır da bu tür ürünler satsın diye pazar kaybı yaşatmıyorlar ??

Yok o değil. Mavi serumu ben biraz sürdüm bi işe yaramadı. Bu dediğim mahalle berberinin kendi yapıp dükkanda müşterilerine sattığı bişi. İçinde ne var bilinmiyor. Ben de başlayacaktım ama bırakınca direk geri döküldüğünü ve berberin bir kere seni bağlayınca devamlı zam yaptığını öğrenince vazgeçtim. 

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, aktiftablet dedi ki:

Yok o değil. Mavi serumu ben biraz sürdüm bi işe yaramadı. Bu dediğim mahalle berberinin kendi yapıp dükkanda müşterilerine sattığı bişi. İçinde ne var bilinmiyor. Ben de başlayacaktım ama bırakınca direk geri döküldüğünü ve berberin bir kere seni bağlayınca devamlı zam yaptığını öğrenince vazgeçtim. 

eczaneden minoksidil solüsyon yaptiriyodur işte ya ne olacak. topikal finasterid bulduğunu sanmam. zaten başka seçenek yok. bırakınca dökülecek tabii yani, hormon meselesi sonuçta. hipotiroidi olup ilaç alanlar da bırakınca geri düşüyor değerleri. 

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 aydır minoxidil kullanıyorum baya çıkardı ama doldurması için 6 ay gerekli galiba.

şimdi yurtdışından kovalıyorum bakalım. kirkland minoxidil %5 solution bendeki.

fiyatlar da almış başını gitmiş. başladık bir kere tam tadını almadan da bırakmak istemiyorum hani şöyle 1-2 sene daha saçım olsa fena olmaz peşindeyim.

tr içinde satan bildiğiniz güvenilir bir yer varsa alırım bir dal.

amerikadanistemeli siteler getiriyor onlarda da 6 aylık paket aşağı yukarı 1800 tl filan oluyor.

avustralyadan martta bir arkadaşım gelecek ona getirteceğim en az 1 senelik.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@PrudenT sen biliyorsundur pak darou diye bi marka var %5 minoxidil var onda da fiyatı da baya ucuz. kullanan bir kaç kişi iyi filan demiş ama nedir ne değildir bilemiyorum. iran malı olduğundan ucuz ama minoxidil minoxidildir. yan etkisi olmadığı takdirde sorun yoktur herhalde.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası bilmiyorum ama dediğin gibi içinde varsa vardır yani afsgsg. foam biraz daha etkili gördüğüm kadarıyla, burada hiç görmedim. ben minoxilden memnun kaldım ama sıkıcı yani sür bekle falan. günde 1 mantıklı.

0.5mg finasteride minoxilden etkili net. topikal finasteride şu an için en güvenli ve verimli seçenek gibi duruyor, genellikle minoxidil kombo solüsyon hazırlıyorlar. turkiyede bilmiyorum almayı denemedim. 

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ektiren arkadaşlarım var, anladığım kadarıyla sonuç çok değişken ve tahmin edilemez oluyor. Artık ekim kalitesi mi, yöntem mi, doktor mu, genetik mi, şans mı, para mı nedir bilmem ama gayet iyi doğal duran arkadaşım da oldu, ışık vurunca kafa derisi gözüküp çim kafa gibi gezen de.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...