Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

x yasindayim, baslamak icin cok mu gec?

Tim

Öne çıkan mesajlar

tiLi said:

html css bootstrap flexbox bitirdim. daha JS’e başlayamadan bi acil iş geldi. sitenin çok az fonksiyonu dışında yapabiliyorum. backend bilmeden nası yapacağımı bilmediğim ufacık şey var.

1- randevu almak için form koydum ama bu form doldurulunca bi yere kaydolmalı ki görelim. basit google sheetse yazsa bile olur abi kesin basit bir şeydir.

2- subscribe to ou newsletter diye bi yer var. daha newsletterları falan olmadığı için sadece yazıkan mailleri bi yerde depolada yeter.

fullstack developer olmadan bunlar basitçe yapılabiliyodur. beni gitmem gereken yere yönlendirin. hangi konuyu aratmam okumam lazım?

iş acil olmasa fullstack her şeyi öğrenip yapardım ama böyle işte.

ha bi de 3 tane dil seçeneği olcak sitede. o daha da basit onu ben hallederim bi şekilde de en düzgün yapılışı nasıldır acaba?

Harvard’in Cs50 videoları var, JavaScript başlangıç olaninda tam istediğin var.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

html css bootstrap flexbox bitirdim. daha JS’e başlayamadan bi acil iş geldi. sitenin çok az fonksiyonu dışında yapabiliyorum. backend bilmeden nası yapacağımı bilmediğim ufacık şey var.

1- randevu almak için form koydum ama bu form doldurulunca bi yere kaydolmalı ki görelim. basit google sheetse yazsa bile olur abi kesin basit bir şeydir.

2- subscribe to ou newsletter diye bi yer var. daha newsletterları falan olmadığı için sadece yazıkan mailleri bi yerde depolada yeter.

fullstack developer olmadan bunlar basitçe yapılabiliyodur. beni gitmem gereken yere yönlendirin. hangi konuyu aratmam okumam lazım?

iş acil olmasa fullstack her şeyi öğrenip yapardım ama böyle işte.

ha bi de 3 tane dil seçeneği olcak sitede. o daha da basit onu ben hallederim bi şekilde de en düzgün yapılışı nasıldır acaba?

Firebase'e bak, basitce oraya atip cekersin herseyi.

Dark_Soul said:

Abicim bu saatten sonra pure javascript kasmak anlamsiz bence. Angular ve typescript ogrenin bence.

Pure JS her turlu gerekli. Webpack/parcel bundlerlarin configleri, typescriptin getirdigi avantajlar farklari vs. derken bi yerde mutlaka önune cikar. O JS altyapisinin olmasi önemli bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...

İnşaat mühendisiyim herkesin bildiği gibi sektör çok kötü bir halde. 2019 da sadece 2 ay çalıştığımın maaşını aldım. 2019'un başında çalıştığım şirket 6 ay maaş ödemeyip sonra işten çıkardı. Şimdiki şirketimde aynı şekilde 3 aydır maaş ödemiyor. Artık tünelin ucunda ışık göremiyorum.

GIS işlerinde çalıştım bir kaç sene, ArcGIS'te Python kullanıyor en azından onu öğrensem bi işime yarar mı diye düşünmeye başladım. İnsana 34 yaşından sonra başka sektöre geçme düşüncesi çok zor geliyor ama aynı zamanda en mantıklısı bu geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
On 21.11.2019 at 10:58, Luriel dedi ki:

İnşaat mühendisiyim herkesin bildiği gibi sektör çok kötü bir halde. 2019 da sadece 2 ay çalıştığımın maaşını aldım. 2019'un başında çalıştığım şirket 6 ay maaş ödemeyip sonra işten çıkardı. Şimdiki şirketimde aynı şekilde 3 aydır maaş ödemiyor. Artık tünelin ucunda ışık göremiyorum.

GIS işlerinde çalıştım bir kaç sene, ArcGIS'te Python kullanıyor en azından onu öğrensem bi işime yarar mı diye düşünmeye başladım. İnsana 34 yaşından sonra başka sektöre geçme düşüncesi çok zor geliyor ama aynı zamanda en mantıklısı bu geliyor.

Valla benim durumda aynı yaş 35 inşaat mühendisiyim. Araplardan tiksindim TR de iş yok. Konuyu hortlatayım. 

Şöyle en hızlı ne öğrenebiliriz talep olan hemen 1-2 bişey yazıp portfolyo olarak göstermelik hızlı iş bulduracak?

Sonradan ilerletiriz. 

Sosyal ağlarda paylaş

abi web development da iş var, üç beş tane uygulama geliştirip portfolyo hazırlayıp, şirketlere başvurabilirsin ve orada tecrübe kazandıkça gelişirsin. Önümüzdeki yıllarda da büyüyeceği öngörülen bir alan. İlerledikçe yazılımı daha ayrıntılı anlamaya çalışırsın algroritmalar vs. Tabi ben bu alanda olduğum için diğerlerini çok bilmem örneğin white hat hacker lar ne yapar network-donanım nasıl alanlardır pek bilgim yok onlara da bakılabilir. AI-ML alanında ise akademik eğitim sanırım önemli o yüzden öyle hemen öğreneyim iş bulayım zor olabilir, artı ML de yazılımdan da öte ciddi istatistik-matematik bilgisi lazım diye biliyorum, bunlar için google'ın nanodegreelerine-udacity'ye bakabilirsin.

Sosyal ağlarda paylaş

On 24.01.2020 at 15:22, lovecraft0Z dedi ki:

abi web development da iş var, üç beş tane uygulama geliştirip portfolyo hazırlayıp, şirketlere başvurabilirsin ve orada tecrübe kazandıkça gelişirsin. Önümüzdeki yıllarda da büyüyeceği öngörülen bir alan. İlerledikçe yazılımı daha ayrıntılı anlamaya çalışırsın algroritmalar vs. Tabi ben bu alanda olduğum için diğerlerini çok bilmem örneğin white hat hacker lar ne yapar network-donanım nasıl alanlardır pek bilgim yok onlara da bakılabilir. AI-ML alanında ise akademik eğitim sanırım önemli o yüzden öyle hemen öğreneyim iş bulayım zor olabilir, artı ML de yazılımdan da öte ciddi istatistik-matematik bilgisi lazım diye biliyorum, bunlar için google'ın nanodegreelerine-udacity'ye bakabilirsin.

TR deki iş ilanlarıda full Web üzerine buradan başlamak mantıklı gibi. Teşekkürler ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

hazır karantinadayken yardırayım dedim. Zaten bundan önce ofiste fırsat buldukça bakıyordum da şimdi çalışma saatlerimi uzattım. Bir hedefim yok şimdilik, sadece kendime motivasyon yaratmak için öğreniyorum, kurcalıyorum.

Udemy üzerinden Colt Steele adında bir adamın Web Developer Bootcamp kursunu aldım, frontend kısmı bitti. Aynı zamanda Codecademy pro üzerinden ve freecodecamp üzerinden ilerliyorum. Html, css, boostrap, flexbox ve giriş düzeyinde javascript çalışıyorum. Ancak hala boostrap konusunda zorlanıyorum ?

Tavsiye varsa sevinirim.

Sosyal ağlarda paylaş

mutlaka basit bir uygulama yap ve tonlarca bedava host etme sansi var statik siteler icin, mutlaka koy dursun.

netlify olur, github pages olabilir (username'inle github projesi acinca ve bikac ayar yapinca, githubun statik hostinge donusuyor)

ilgini cekecek bir proje yapabilirsin basit bir calculator olabilir, exponential seri hesaplayip chart cizen bisey olabilir. onemli olan ilgini ceken biseyler uretmeye devam etmek. javascript cok karmasik onda anlamadigin konular olursa seni yildirmasin 20'ye yakin programlama dili kullandim 15 yilda, bu kadar karmasik scopingli baska bir dil yok.

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...