Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: THREE KINGDOMS

Norak

Öne çıkan mesajlar

• 4 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
DoGMeaT said:

ben çin tarihi hakkında nerdeyse sıfır şey biliyorum ama ya

bu karakterlerin kim olduklarını fln zerre tanımıyorum

Çin tarihinin en bilinen dönemlerinden biri bu. Romance of the 3 kingdoms diye bir kitap var. Çoğu karakter o kitapta geçiyor. Oyun formatında istersen kitaptan kurgulanmış Dynasty Warriors serisi var. Son oyunu çok kötü. Ondan öncekine bakabilirsin.

Hikayede bazı karakterlerin önemli tarafları var. Mesela bazıları farklı factionlarda ama çok yakın dostlar. Bazıları çok iyi strateji yapıyor, bazısı en game boss gibi takılıyor vs. Bu oyuna bütün bu özellikleri ekliyorlar. Düşman ordusuyla savaşırken karşı komutanla senin komutan dost mu düşman mı olması fark edecek. Komutan stratejistse onun altındaki üniteler özel formasyonlar kullanabilecek. Boss gibi takılan tipleri indirebilirsek loot olarak silahları mountları falan düşecek.

Bu nedenle en azından kabaca faction liderlerinin genel tavırlarını bilirsen oyun daha zevkli olacaktır diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

ne kore var ne vietnam ne tibet, eccük ucundan dağılan hun imparatorluğunun bakiyeleri ile karşılaşacabileceğimiz seddin dışı sayılan şu sol tepedeki yer var ki oradan da yol geçiyor gözüküyor, bir içerik beliyorum açıkcası

taiwan da yok ki olsa da önemli değil zira gidilip gelinemeyecek zira deniz savaşı yok oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
diplomasi part 2:

https://www.youtube.com/watch?v=LG_Xy960Lqo

notes:

Vassals are more lively; you'll need to make worthwhile deals for them to even consider it (even though you're their lord)

Vassals can break away from lords

Can threaten factions with war if they don't comply with deals; if faction calls your bluff, war is automatically declared

Food is a tradable resource which means farmlands are important

Coalitions offer a loose commitment; can be started with neutral relationships between factions

Factions in Coalitions enact a vote for a variety of actions (declaring war, turning the Coalition into a Military Alliance)

Military Alliance is a tighter bond between factions; automatically creates Defensive Pact

Can choose to call other allies for help when war is declared on you (like in past TW games)

When you're on the offensive, however, you still need to call a vote

Something we've learned in the past but just thought I'd add it as well... REGION TRADING IS BACK!

It's only possible to trade regions to another faction if it borders/is adjacent to said faction's territory; no chance of "border gore" or sending over a cheap settlement in the middle of nowhere
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...

Selamlar

İlk machinimayı yaptım :) eccük de biz övünelim.

Kanalda 10 rehber videosu, 1 Türkçe çıkış videosu mevcut.

Cao Cao ile de romance moduna başladım. Canlı yayında, Türkiye'de ilk oldu bu da başka yayın yapan yoktu. 1 ve 2 bölüm olarak bu oynanış videolarını da uygun bir vakitte upload edeceğim.

İyi seyirler. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...