Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara'da SAP Kursu

Kostok

Öne çıkan mesajlar

mokoko said:

SAP dedin mi damlarım

seni çağırıyolar.

şimdi SAP geçişi yeni olacaksa 1709 yüklenecektir muhtemelen, EWM sözkonusu olacaktır illaki ambar yönetimi varsa. allah kolaylık versin şimdiden. düz WM ise işin bir nebze daha kolay...

FAKAT

SAP geçişini zaten bir danışmanlık firması yapıyorsa, ilgili eğitimleri onlar zaten verecektir size, gidip herhangi bir yerden alacağın MM-WM eğitimi şirketine kurulacak altyapıyı karşılamayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Fatura kesebileceksen sıkıntı olmaz. :)

BAAN kullanabiliyorum ama SAP hiç kullanmadım. Kursa gidip nedir ne değildir bir görmem lazım. Bir sonraki projede "otur şunları gir" dediklerinde takır takır girmem lazım. Youtube'dan videoyla vesaire öğrenemem, kendimi biliyorum, o şekilde hayatım boyunca bişey öğrenemedim, savsaklarım. Kursa gideyim, bi zorunluluk olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

sapın iyisi burda gel vatandaş

bu arada satınalma zaten bi ekran, kursa gitmeye gerek yok onun için, ambardan kastın wm ise o zaten full Zlidir kesin, kurs kurtarmaz seni "kullanmak" için.

hoayda HOAAAAYDAAAA

sen bunları dinleme hocam satınalma öyle bi ekran falan değil sen git kursun güzel güzel gör SAT'ını, SAS'ını, MIGO'nu. Ambar modülü konusunda haklı ama aktif. SAP'ye geçilecekse %90 o firmaya özel ekranlar yapılacak ama mantığını anlamak açısından iyidir yinede. SAP'ye geçilirken sen sanırım proje içerisinde aktif yer alacaksın ki böyle bir eğitim aldırıyorlar sana proje öncesinde. bol mesaili günlere hazır ol. danışmanlara yamuk yapma bide :D
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

mokoko said:

SAP dedin mi damlarım

seni çağırıyolar.

şimdi SAP geçişi yeni olacaksa 1709 yüklenecektir muhtemelen, EWM sözkonusu olacaktır illaki ambar yönetimi varsa. allah kolaylık versin şimdiden. düz WM ise işin bir nebze daha kolay...

FAKAT

SAP geçişini zaten bir danışmanlık firması yapıyorsa, ilgili eğitimleri onlar zaten verecektir size, gidip herhangi bir yerden alacağın MM-WM eğitimi şirketine kurulacak altyapıyı karşılamayabilir.

Hmmmm bunu bilmiyordum mesela.

Geçişi yapacak firmanın bize eğitim vereceğinden kimse bahsetmedi. Sadece müdürümüz SAP'a geçmeden eğitim alın dedi. Beni ilgilendiren kısım da Satınalma ve Ambar.

Ne yapayım şimdi? Eğitim almayayım mı? Firma öğretir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

müdürünüz açıp sözleşmeye bakmış mı acaba, kavramsal, birim test, entegrasyon falan maddelerini görmemiş olabilir mi?

mesela kavramlara hakim olmak ise zaten birim testte danışmanlar size bu hizmeti sağlıyor olacak her şekilde.

bence ilk iş hangi şirketin danışmanlık hizmeti vereceğini öğren öncelikle:) aramızdan birileri çıkabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

birde söylediklerime ek olarak eğer kursa gidiceksen kurstan sonra ben SAP'yi bitirdim havalarına girme. en uyuz olduğum müşteri tipi bi kez kursa gidip herşeyi biliyormuş gibi yapanı oluyor genelde asfdsaf

o danışmanlar ztn sizin kullanacağınız sistemi kurmak için çalışıyor. ben biliyorum havalarına girmeye gerek yok genelde çok fazla bir şey bilemiyorsun kurstan sonra. sadece aşina olmak açısından belki iyi olabilir.

levie'nin dediği gibi eğer sözleşme içerisinde birim test eğitimi, son kullanıcı eğitimi vs gibi şeyler varsa kursa gitmene okadarda gerek olmayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler,

Mesajlar için teşekkürler. Kursa gitmenin aşinalıktan başka katkısı yok olduğunu öğrenmiş olduk.

Pekiyi satınalma modülü için de mi geçerli aynı şey? Danışmanlık firmasının bize öğreteceği/göstereceği/eğitimini vereceği modül ve kursta göreceğimiz satınalma modülü birbirinden farklı mı?
Sosyal ağlarda paylaş

satınalma genelde standart üzerinden yürür. eğer çok komplike sap standartlarında bulunmayan yada standartlardan farklı bir şekilde yürütmek istediğiniz bir süreciniz yoksa kursta göreceğin ekranlar ile satınalmada kullanılacak ekranlar aynı olacaktır.

standartta bulunur, bulunmaz kısmını gelen danışmanlarla yapılacak toplantılarda ztn belirleyeceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hacı bi migo var işte ya, danışmanlar gösterir zaten onu da.
(adam zaten depocu çıktı, o yüzden dedim bi ekran diye, gelen malı içeri alacak o kadar, yoksa evet 2 ekran :p )

Danışmanınıza güvenin, onu sevin, iyi bakın. Arada yemek falan ısmarlasanız zaten mutlu olur o, beklentisi düşüktür hayattan :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...