Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evde yalnız kalma korkusu

tambjk

Öne çıkan mesajlar

TheGreatWall said:

Gençlik yıllarımdan itibaren çok uzun yıllar yalnız yaşadım.
Açıkcası bende de aynı korkular vardı. Bunun kaynağı fantastik rüyalar ve karabasanlardı. Gerçekten çok büyük sıkıntı. Çok gerçekçi ve korkunç şeyler. Anlatılacak gibi değil. Gece tek kaldığım evde kendi odamın kapısını kitleyip uyurdum. Beni çok rahatlatırdı mesela bu. Bunu denemesini söyle. Tv sesi açık uyuyabilir yada. Tv sesi de rahatlatırdı beni. Ayrıca korkularımla ilgili birkaç tane dini dua buldum ve yatarken yastığımın altına koydum. Çünkü başa çıkılmaz hale gelmeye başlamıştı olaylar.
Fakat benim için en büyük ilaç zaman oldu. Zamanla yalnız yaşaya yaşaya bunları yendim. Uzun yıllar yalnız yaşamaya devam ettim. Yeni başladıysa yalnız yaşamaya buna alışması biraz zaman alacaktır.

Özet geçeyim
1-Yattığı odanın kapısını kitlesin yada kapasın.
2-Tv nin sesini açıp uyusun. Diğer sesleri bastırdığı için irkilip durmuyorsun geceleri.
3-Eğer böyle şeylere inanıyorsa dini dualar bulsun internetten ve yastığını altına koysun. Yatmadan da bir kere okusun. Cesaret kazandırabilir.

Arkadaşım da şuan zaten benzer şekilde mücadele etmeye çalışıyor ama bu korkuyu yenmekten ziyade onunla birlikte yaşamanın bir yolu. Kökten çözmesi gerektiğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Silphatos said:

bilgisayarı varsa amnesia, evil within, soma falan yükle. kendisini zorlayıp evde tek başına gece kulaklıkla karanlıkta bunlardan 2 tanesini bitirsin sonra sadece allahtan korkar.
Hiçbirini oynamadım, hepsine baktım ve hepsini canım çekti. Sıralama yapacak olursan bunlar arasında??

amnesia oynamışlığım var. baya başarılı, gerilimli.
bana fazla gelmişti, bıraktım oynamayı ama bi arkadaşım 10dk oynayarak hergün bitirdiydi.. büyük iş bitirebilmek.
kulaklıksız oynarsan ama pek nanesi olmuo
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Silphatos said:

bilgisayarı varsa amnesia, evil within, soma falan yükle. kendisini zorlayıp evde tek başına gece kulaklıkla karanlıkta bunlardan 2 tanesini bitirsin sonra sadece allahtan korkar.
Hiçbirini oynamadım, hepsine baktım ve hepsini canım çekti. Sıralama yapacak olursan bunlar arasında??

soma
amnesia
evil within

hepsi güzel ama, evil withini sevmeyen var gerçi baya

eskilerden de monolith oyunları fear ve condemned var, evde tek başıma condemned oynarken baya yusufcuk olduğumu hatırlıyorum. gerçi eski dedim de grafikler amnesiadan 10 kat daha iyi asd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...