Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 15. Hafta: Kayserispor - Beşiktaş | 10 Aralık Pazar - 19.30

Llama

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:

İnşallah real bayern vs gibi içimizde gezdirecegi garanti bi rakip çıkar da seve seve sallamadıkları lige dönerler.

Hocanın yapacağı basit. Ligi sallamayanı ŞLde oynatmayacak. Varsın elenelim np.

gerçi bende öle düşünüyodumda fikstur itibariyle zaten bu maçlardan sonra lig bitmiş gibi bişey olcak bi üst tur / elenmek arasında fark yok
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

CL'nin tadı ayrıdır abi. Zaten Beşiktaş şampiyon olamasa bile 2. bitirse CL'ye seribaşı girer play-off'tan. Kalır yani yine gruplara. Bu sene gidilecek yere kadar gitmeliler Avrupa'da.

Zor hacı, çok zor. Böyle bu seneki gibi Sevilla tarzı bi rakip gelecek Başakşeihr'de olduğu gibi anca öyle olur.

ki ikinci de olamayacak bu takım boşuna konuşuyorsunuz sdafsad

seneye %98 falan AL'deyiz. Diğer çomar takımların hızlıca düşüp BJK'ye büyük iş yaptıracağını düşünmüyorum bu sene artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

kapali savunmaya uzaktan sut cekmek zordur ok de kanada inip duzgun orta acmaktan baska care pek yok.

olsaydi caner is yapardi, orkan da yapardi bi ihtimal cunku calim atma olayi var o cocukta. bizim standart kadro yavas kaldi

Kapalı savunma açmak için en rahat alternatifler:

Artada bir tane yaratıcı defansif adamın olacak, beklenmedik bir anda risk alıp haldır huldur içeri gidip savunmanın dengesini bozacak, onu önlem alalım kim kimi tutacak derken hızlı pasla ya da topla yardırıp giderek gol gelir. En güzel örneği Türkiye-Portekiz maçında kapanan Türkiye. Adamlar her şeyi denedi gol atamadı, sonra Pepe aldı topu haldır huldur yardırdı ileri, bizimkiler ekstra adam gelirse napacaz bilemediğinden şaşkınlık yaşarken attı golü.

İkinci alternatifin teknik pas kapasitesi yüksek adamların olacak, yerden yapılan verkaçlarla hızlı içeri girecen. Örnek random Barcelona maçı.

Üçüncüsü doldur boşalt, kanatlardan şişerecen topu. Örnek random 90'lar Türkiye lig maçı.

Üçüncüyü Beşiktaş zaten yapıyor. Birinci için Atiba falan pek o tarz adam değil, Oğuzhan oynarsa zaten onu da boş bırakmazlar. İkinci için hem Quaresma hem Babel gayet iyi uygun adamlar, nitekim Cenk da sağlam. Ama onu yapmıyor işte takım.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Yok ya denmek istenen topu almak istemesi degil. Tabii ki almak icin hamle yapacak da onemli olan topa degiyor mu degmiyor mu.

Ben acikcasi aradayim. Ama su da bir gercek topa degmeden cidden topun arasinda kendini atip darbe alirsan bu faul olmali mi emin degilim. Ayni mantikla sabonis'in dedigi gibi ortaya celme at adam sana vursun faul al, ama top zaten senin kontrolunde degil.

Hakem hocalari bu konuda daha iyi yorumlayacaktir acikcasi.

Barca/Villareal macindaki pozisyonu merak ettim simdi.

hea işte aynen. onlar örnek veriyor ya kendilerini sözde haklı çıkarmak için. en has örnek o. rakip forvet, senin kalene şut çekerken arkadan ayağını uzat, topla tekme arasına ayağını sok. adam sana vursun, faulü al. futbol çağ atlar yeminle...
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

rakip forvet, senin kalene şut çekerken arkadan ayağını uzat, topla tekme arasına ayağını sok. adam sana vursun, faulü al. futbol çağ atlar yeminle...

rakip forvet şut çekerken, topla tekme arasına ayağını uzatabiliyosa zaten topa vurur adam..
topa vuramıo adamın şut çekmesini engelliyosa faul olur tabiki

ama bu bahsettiğin olayın su fotoğrafla ne ilgisi var?
http://kralspor.ensonhaber.com/resimler/kok/2017/12/11/umut_2844.jpg

senin yaptığın yorum mantığıyla bende sunu derim:
eğer bi futbolcu topa vurmak için bacağını kaldırıp vuruş pozisyonuna geçtiyse onun vurmasını engellemek yasaaağğğğ

hadi futbol bi çağ daha atladı, artık fake şut diye vi kavram geldi..
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Umut'un kendi açıklaması dursunda...

Penaltı pozisyonunda Cenk’i görmedim. Cenk penaltıyı aldı. Ayağını uzattı, ben de topa vurmak için ayağımı salladım, ona geldi. Hakem olsam ben de penaltı verebilirdim. Penaltı verilmese de kimse kesin penaltı demezdi. Ama bence hakemin kararı doğru. Böyle pozisyonlar büyük takımlara daha kolay çalınıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya olaya şöyle basit bir açıdan bakıyorum ben.

ortada bir top var (siz umut'un kontrolü deseniz de yok öyle bir şey, çok kötü kontrol edip baya açıyor ayağından neyse)

burada 2 adam topa hamle yapıyor, birbirlerine herhangi bir engelleme temas vb yok, ilk dokunan topu alacak.

umut topa vurup uzaklaştırmak için bacağını savuruyor, cenk ise kontrol edip önüne almak için hafifçe ayağını uzatıyor.

burada umut savurduğu ayağı ile cenk'i bozmasa topu alıp gidecek cenk, savurduğu ayak toptan önce cenke geliyor ve yıkıyor.

bu yüzden penaltı olması gerek.

cenk'in faul yapmasının tek yolu geç kalıp umut topa vurduktan sonra umut'a vurması.

ama burada umut geç kalıyor ve cenk topa vurmadan onu bozuyor. yoksa cenk çalıyor topu tekme gelmese.

tekrar ediyorum, bu adamın ayağında sürdüğü bir top değil, baya bir kötü kontrol sonrası 2mt açılıyor kendinden ve rakibe araya girecek boşluk ve zaman bırakıyor.

bundan daha net faul yok yani. içerde olunca da penaltı haliyle.

hem kötü kontrol edeceksin, topu açacaksın
hem geç kalacaksın rakibe vuracaksın.

hem de sen faulu kullanacaksın.

yok artık ali sami sdsafa
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Penaltı pozisyonunda Cenk’i görmedim. Cenk penaltıyı aldı. Ayağını uzattı, ben de topa vurmak için ayağımı salladım, ona geldi. Hakem olsam ben de penaltı verebilirdim. Penaltı verilmese de kimse kesin penaltı demezdi. Ama bence hakemin kararı doğru. Böyle pozisyonlar büyük takımlara daha kolay çalınıyor.

Kendi içinde bu kadar çelişen ve can çekişen bir ifade olamaz
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Açıklama konuyla alakası ve içeriği olarak direkt şu ya:

https://www.youtube.com/watch?v=4WXhQrkcJ5I
Sosyal ağlarda paylaş

1 puan, penaltı falan hepsi bi yana bjk kötü top oynuyor. Bu oyunla şampiyon olamazlar.
Fenerin Allah belasını vermesin. Gs hocasını devre arasına kalmadan yollayacak zaten.
Zorla ibb yi şampiyon yapacaksınız.
Yeni Türkiye de hükümetin takımı şampiyon olur diye gezecek sonra insanlar.
İyi top oynayan takım kalmadı resmen ligde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...