Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 15. Hafta | Galatasaray - Akhisarspor| 09.12.2017 Cumartesi - 19:30

valequenta

Öne çıkan mesajlar

öncelikle pozisyonun yandan veya önden yakın çekimi olmamasına aklım ermiyor. 500 kamerayla çekiyorsun maçı, nası bu pozisyonun düzgün bir açısı olmaz?

bir de herkes takmış müdahale var mı yok mu diye. yapışan, tutan, çeken rakibine karşı kurtulmak istiyor gomis, zaten el açık yumruk atıldığı nerde görülmüş :P

mesela burada beşiktaş örneği var: https://twitter.com/lebroneverstops/status/939785641495351297 müdahale çok net görünüyor. ki talisca'nınkinde duran top, herkesin dipdipe ve temas içinde olduğu bi an. normal rakibin yapışması yani. gomis'inkinde rakibin yaptıklarının açıklaması yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tarz oyuncular hep var futbolda. aynı olay rakip takımdan bir oyuncuya yapılsa yumlu profesyonelce adamı attırmış olacakken, kendi takımına yapılınca yumlu tü kaka oluyor.

gomis'in böyle basit bir pozisyondan tahrik olup, rakibe fiziki müdahalede bulunması da kendi adına çok kötü olmuş zira ligde yumlu gibi tonla savunma oyuncusu var. çoğu maçta üstüne oynarlar gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

"Profesyönelce" olup olmamasındaki ayrım rakip futbolcunun sinirine oynamak veya hakeme oynamak arasındaki fark. Red açıklamış. Melo gibi Lugano da var mesela, ama o da rakibe oynuyor. Eğer Yumlu'yu karşılaştıracaksanız Eboue'yle, Burak'la karşılaştırmak lazım, ya da işte Oğuzhan'la falan.

Bu arada Yumlu'nun profesyönelliğini tartışmayalım :)

https://www.youtube.com/watch?v=BHrj7f0DDhY
Sosyal ağlarda paylaş

Oğuzhan'ı eskiden beri sevmem, dediğim gibi, son maçla alakalı değil. Taa ilk GS derbisinde yaptıkları, yalandan tükürmemiş adama suratıma tükürdü demesi falan ortaya koyduydu, Eboue'nin tribün bir şey atmamışken atıyorlar gibi fake atmasıyla aynı kategori, hatta direkt adam attırmaya yönelik olduğu için daha fenası.

Elbette işin ucu kendi oyuncunuza dokununca hemen savunmaya geçmenizi anlayabiliyorum. Haklı bulmuyorum, zira tamamen haksızca bir ikili yaklaşım var, ama anlayabiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ana kadar ben objekfliğimi sayısız konuda gösterdim gs'yi yerileceği yerde yererek apple, ama senin henüz pek objektif mesajına rastlamadık :)

Benin eleştirdiğüm üç oyuncudan ikisi Gsliyken senin tek bjkaçlıya laf ettirmrmen, dahası sebep gösterdiğim eski maçlardaki konulara cevap bile vermeden diğer konulara geçip kaçınman da bunum göstergesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Şu ana kadar ben objekfliğimi sayısız konuda gösterdim gs'yi yerileceği yerde yererek apple, ama senin henüz pek objektif mesajına rastlamadık :)

Benin eleştirdiğüm üç oyuncudan ikisi Gsliyken senin tek bjkaçlıya laf ettirmrmen, dahası sebep gösterdiğim eski maçlardaki konulara cevap bile vermeden diğer konulara geçip kaçınman da bunum göstergesi.

Akpli olsam.

Sen zafer çağlayan ve egenen bagis gibisin desen objektif mi olcam ?? Elestiri yapmis mi olucam.

Hayir sana buyuk haksizlik etmis olucam. Senin oğuzhana yaptığın gibi

Kiyasladigin adamlarla alakasi olmayan birini oraya atinca bu objektiflik olmuyor.

Pozisyon penalti.
Melo da tukursu.

Sen tv ekranindan itme kuvveti, surtunme katsayisi gibi seyleri hesapliyorsun ama konu gs olunca terazi sasiyor sende biraz kusura bakma objektif göremiyorum seni.

Ben objektifim diye iddiam yok zaten. En azindan gördüğüm neyse yazmaktan çekinmiyorum. Tum ulkenin penalti dedigi pozisyon ustunden rakibi emek hirsizi diye damgalamiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Rewendor said:

Akpli olsam.

Sen zafer çağlayan ve egenen bagis gibisin desen objektif mi olcam ?? Elestiri yapmis mi olucam.

Hayir sana buyuk haksizlik etmis olucam. Senin oğuzhana yaptığın gibi

Kiyasladigin adamlarla alakasi olmayan birini oraya atinca bu objektiflik olmuyor.

Pozisyon penalti.
Melo da tukursu.

Sen tv ekranindan itme kuvveti, surtunme katsayisi gibi seyleri hesapliyorsun ama konu gs olunca terazi sasiyor sende biraz kusura bakma objektif göremiyorum seni.

Ben objektifim diye iddiam yok zaten. En azindan gördüğüm neyse yazmaktan çekinmiyorum. Tum ulkenin penalti dedigi pozisyon ustunden rakibi emek hirsizi diye damgalamiyorum

Bahsettiğin şeyleri ortalama zekada biraz sporla iç içe olmuş bir insan değerlendirebilir, nitekim hakemler de aynı şekilde değerlendiriyor, eline cetvel alıp terazi alıp "bi dakka kimse kıpırdamasın" deyip ölçmüyor. Bunu çarpıta çarpıta bir hal oldun.

Öte yandan hem "herkes a derken b diye diretiyorsun" diye eleştirip hem de "ben gördüğümü yazıyorum sen yazmıyorsun" demek de ikiyüzlülük. Ben de b gördüm ki b yazıyorum o kadar baskıya rağmen.

Oğuzhan önceden de pis adamdı benim gözümde, son maçtaki harekette hakkaten penaltı olsa bile, darbe olsa bile kendini bıraktı o ayrı diyenler ağırlıkta, ki bence darbe de yok o ayrı.

Ben kendi fikrimce olabildiğince objektifim. Her zaman doğru karar vermiyor olabilirim aksini iddia etmiyorum zaten, ama hata dağılımım da her takıma eşit düzeyde oluyor. Ama senin tribünden tekrarsız ve kendi ifadenle kafan komple alkollüyken bile insanlarla iddialaştığını gördük mesela.

Ha bir de burada beni tanıyanlar biliyor, benim objektifliğimi engelleyecek bir durum yok, senin gibi fanatik değilim. Yarın GS'yi kapatıyoruz ya da futbolu bitiriyoruz deseler zerre umrumda olmaz. Takım kötü giderken dertleneceğime takip etmeyi bırakıyorum. Şampiyon olunca iki geyik çeviriyorum ama kalkıp tura mura çıkmıyorum. 30 küsür senedir toplam iki tane GS formam var, biri zaten sta dart forma olsun diye alınmış, diğeri de rengi hoşuma gitti diye turuncu formayı almıştım. Adam gibi tribünde maç bile izlemiyorum, galiba pasolig geldiğinden beri tribüne çıkmadım milli maçlar haricinde, onlara da şirket götürüyordu zaten. Futbol standart vakit geçirmelik bir takip öğesinin ötesinde bir şey değil benim için, neyine objektiflikten sapacam? Yarın öbür gün maçta 20-0 yenilsek umrumda olmaz, neyi çevirmeye kalkayım ki? Herkesi kendiniz gibi bilmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...