Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul Başakşehir Genel Tartışma

Biyik

Öne çıkan mesajlar

İBB gitti diye sponsorluğun tamamını kaybedecek değiller, sponsor yine bulunur. Ama adamların olayının da tek başına "sponsorları var abi" bağlamamak lazım. Bir kere en önemlisi sponsorları kesilse dahi, lig ve yayın geliri + gelcek muhtemel şampiyonlukla bile idare ederler çünkü adamların borçları yok. Büyükler gibi bilançonun dibinde -300 milyon avro yazmıyor. KK asgari ödemesi gibi gelen parayı finansmanı kapamak için uğraşmıyorlar. Zaten sponsor olan firmaların muhtemelen belediye ile kimbilir kaçar yıllık sözleşmeleri duruyordur. Çeşmeyi kesmek o kadar kolay olmayabilir yani.

Sosyal ağlarda paylaş

İbb nin çöküşünü yıldan yıla , hatta aydan aya izleyeceğiz. Oyuncularla kötü biten ayrılıkları şimdiden görebiliyorum. Batan geminin malları hesabı Robinho ile Visca yı alsak bari. 

fenn tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ben senelerdir Başakşehir'in resmen belediye ile hiçbir bağlantısı olmadığını anlatamadım kimseye, bari buradakiler kapabilse diyordum da o da olmamış ? Yapacak bir şey yok asdfds

Kulübü sıfırdan Süper Lig'den açarken bütün borçları IBB'ye kitleyip, sıfır kulüpten devam etmek dışında hukuksuz, vergilerimizin direkt piç edildiği hiçbir etkinlikleri olmadı adamların. 

Hükümetin IBB ihalelerinden para kazanan yandaşlarının kulübe sponsor olması, oradan Arda'yı falan almaları diyorsanız mesela yine tartışılır orası ayrı ama başka hiçbir alakaları yok IBB ile adamların direkt olarak.

Osmanlıspor gibi hafriyat geliri vs. bağlamadılarsa gizli gizli tabii ki, onları da IBB'den birileri açıklamazsa bilemeyiz zaten asdfs 

Sosyal ağlarda paylaş

Abi işte teknik olarak senin vergin şuan Başakşehir'e gitmiyor. En azından ulaşılabilen resmi açıklamalar + belgelere göre. Dediğim gibi dolaylı olarak gidiyor dersen hükümetin yandaşlara yedirdiği para Başakşehir'e sponsor geliri olarak gidiyor diye olabilir ancak tartışma asdfads

Ha o sponsorluklarda içlerinde patlayabilir. FFP'ye göre alabileceğin sponsorluk sayısı da belli miktarlarda gelirine göre vs. değişiyor. Bu adamlar Arda, Ba falan alabilmek için 2-3 senelik geleceklerini direkt ipotek ettirdiler. Bu sene şampiyon olamazlarsa öyle gelir vs. de sağlayamıyorlar ligden sıralama ve maç günü gelirleri hariç. 

Sosyal ağlarda paylaş

Başakşehir konusunda 2 rezalet var: 

Süper ligdeki IBB'ye ait olan takımı yok pahasına (Cumhuriyetin haberine göre 7m EUR) şahısların (GG ve ortakları) üzerine geçirdiler, borçları da IBB'ye kilitlediler. Aynı zamanda devlet eliyle yapılmış klube ait bir yepyeni stad ve avrupa standartlarında antrenman tesisleri var, bu gayrimenkuller de klube hibe edildi. 

Bu sene şampiyon olsa, Katar'a 100-150 M EUR'ya okutsalar bu para 100% GG ve ortaklarının cebine gidecek. 

İkinci rezalet de yok 3. havalimanı, yok halk ekmek gibi şirketlerin gidip 500 tane taraftarı olmayan takıma sponsor olması. 

Sosyal ağlarda paylaş

Medyadan birkaç arkadaş var, o satış işi çok yüksek ihtimal devre arası bitti de sezon sonu duyururlar diyorlar. İyi para kaldıracak oradan Göksel'ler. Ciğer arabasından nereye işte. 

+

Stad kulübün değil, resmen kiracı orada. Antreman tesisleri konusunda evet IBB'den çöktüler.  

+

Kulübün resmi borçlarını 16.5 milyon TL olarak gösterdiler. O dönem Euro kaçtı bilmiyorum da TL olarak resmen bu parayı ödediler ve kulübü dernek statüsünden çıkardılar. Yani spor kulübü halen dernek ama bütün yasal şeyler AŞ'de. İspanya'daki sahipli birkaç kulüp gibi statüsü işte satılabilir ama dernek statüsünden çıkmaz, ama AŞ'ye sahip olan derneğe de sahip oluyor. O borç miktarını da düşük gösterdiler. Kulübün çoğu borcunu IBB'nin diğer branşlarında göstermişler. Basket şubesinde mesela ikinci lige göre fazla bir borç var. Kısacası gösterilen borç düşük ama denetleyici olmadığı ya da onlardan olduğu için yedirildi. Gayrimenküllerde hiç aktarılmadı ama AŞ'den sadece kulüp için bir tane bina yapmışlar. Zaten merkezleri stad yine yanlış bilmiyorsam. Tesisleri vs. altyapı yatırımı gibi gösterip, TFF'den altyapı teşvik desteği de almışlar. Onu her kulübe veriyorlar ama birinci ligde sıfırdan başlatılan bir kulübe böylesine büyük yardım sağlamak... 

Bir de altyapı tesisi diye yaptıklarınd A takım antreman yapıyor, IBB'den çöktüklerinde altyapı yapıyormuş galiba öyle bir şeyler diyorlardı asdfads

Kabile devleti adetleri işte. Başakcity olduklarından beri belediye ile hiçbir bağları yok ama ayrılma sırasında o kadar çok hukuksuzluk yaptılar ki o sayede bu kadar güçlüler yapı olarak zaten... 

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 20.04.2019 at 20:19, Natanyal dedi ki:

Ben senelerdir Başakşehir'in resmen belediye ile hiçbir bağlantısı olmadığını anlatamadım kimseye, bari buradakiler kapabilse diyordum da o da olmamış ? Yapacak bir şey yok asdfds

Kulübü sıfırdan Süper Lig'den açarken bütün borçları IBB'ye kitleyip, sıfır kulüpten devam etmek dışında hukuksuz, vergilerimizin direkt piç edildiği hiçbir etkinlikleri olmadı adamların. 

Hükümetin IBB ihalelerinden para kazanan yandaşlarının kulübe sponsor olması, oradan Arda'yı falan almaları diyorsanız mesela yine tartışılır orası ayrı ama başka hiçbir alakaları yok IBB ile adamların direkt olarak.

Osmanlıspor gibi hafriyat geliri vs. bağlamadılarsa gizli gizli tabii ki, onları da IBB'den birileri açıklamazsa bilemeyiz zaten asdfs 

aynen abi hiç bir bağı yok belediye ile.

11 milyon türk lirasına belediye web sitesi yaptırılan şirketin sahibinin aynı zamanda Başakşehir FK başkanvekilliğinde bulunması falan hep tesadüf.

satış meselesine gelince de;

eğer kulüp x paraya satılırsa o paranın aslan payının GG ve ekibine kalacağını mı sanıyorsunuz lel. Kulübü yok paraya peşkeş çekip yedirirler mi adama 250-300 milyon tl'yi?

pattisliborek tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi 8 ortağı var başak'ın, hepsi akp ile iş yapan kişiler. çoğu ibb'den sürekli nemalanan tipler zaten. kar ortakları, taşeronları, ihalecileri diyelim. teker teker baksan bir yerlerden 11-15-20-30 milyon tl kaldırmışlıkları vardır ve şuanda kaldırıyorlardır. kulüptekiler temiz demiyorum zaten, ama kurulum aşamasındaki pislik ve şerefsizlikler dışında ibb ile alakası yok artık diyorum. siz kulüpte birileri 20 yıldır olduğu gibi yine bir yerlerde hortumu kendine bağladı diye mutlaka bunun başakcity için sportif anlamda alttan alta kullanılacağını ve bunun haksız gelir elde edip kendi tuttuğunuz takımı bunun yokuşa sürüklediğine inanıyorsunuz gibi. öyle bir olay yok, zaten hem Başak AŞ hem de FFP regülasyonlarına tam uyuyor. Sıradışı bir para akışı olsa zaten hepsinden önce FFP denetlemesinden tam uyumlu raporu alamaz. 

yoksa kulübün sponsorları da full akpli taşeronlar. toki falan sponsor kulübe daha ne olsun. TOKI niye bir spor kulübüne sponsor oluyor... 

ama o kadar vizyonsuz köpekler ki sponsorluk bölümlerini de saçma sapan işlerle doldurdular. arda için mesela aldıkları reklam 3 senelikmiş FFP gerekliliğini sağlamak için. 3 senelik parayı peşin alıp, Arda'yı finanse ediyorlar. 1.5 sene sonra Arda çekip gidecek. bir şey katmadığı gibi sonrasındaki 1.5 senede hükümet istese de finanse edemeyecek o koldan sakdfsasdf vizyonsuz köpekler ilk 3'e giremedikleri ilk sezonda patlayıp gidecekler. 

neyse bu ayrı konu asdfasdf

Kulübü de RTE satmıştır zaten. Katarlılar alıyor yine, oradan kendilerine çeker yeterli miktarını zaten asdf

Edit:

"Arda Turan’ın Barcelona’dan kiralanmasıyla ilgili gelen sorusunu ise Başakşehir Başkanı, “Arda Turan konusunda, ülkenin önemli kanalları canlı yayın yaptı. Çin’in ünlü bir şirketi, sponsorluk olan Decovita ve Makro vardı. Bir de Medipol Sağlık Grubu vardı. İşi doğru yönetirseniz, yapabiliyorsunuz. Niye rahatsız oluyorsunuz?” ifadelerini kullandı."

Üç sponsor bağlamışlar bak bunu hatırlamıyordum... Kepaze herifler.

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...