Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dark (2017) - Netflix

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

21 saat önce, Mal dedi ki:

3 sezon yerine 6 sezon yapıp karakterleri geniş geniş özel bölümlerle anlatsalarmış daha güzel olurmuş. 

abi sonunu gördün işte, buna +3 yapmak istediginden eminmisin genede : ) 

finalspo

Spoiler

kimsenin çözebilecegi yoktu claudia deus ex machina olup thanoslattı 

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Daesu dedi ki:

abi sonunu gördün işte, buna +3 yapmak istediginden eminmisin genede : ) 

İlk sezonu izledim bir tek, sonunu görmedim ama losttaki gibi her karakteri detaylı detaylı, hayatındaki ufak ayrıntıları vererek anlatsa hem akılda kalıcı olurdu hemde zevkli olurdu izlemesi. Bu tip dizilerin sonu hiç tatmin etmiyor zaten. Ama merak ettim yinede nasıl tatmin etmemiş diye. 

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Akhlaur dedi ki:

2 sezondur her bölüm küfrederek izledim diziyi, her konusu açıldığında da sallıyorum diziye.

Gizli içeriği göster

Buraya da sallayayım biraz; kimin kimin neyi olduğunu saçma sapan karıştırarak 2 sezon boyunca bir bok vermeyen, olayı tamamen onun karısının kardeşinin dadısını aslında kendisiymişe çeviren saçma sapan bir dizi. Merakımı bastıramayacağım için 3. sezonu bir gün izleyeceğim muhtelemen ama yakın tarihte izlemem heralde. 2 sezon ya, 2 sezon boyunca babam benmişim kardeşim annemmişi izledik.

Spoiler yok yazdıklarımda kafadan salladım bağlantıları. Kağıda dökmeye de gerek yok o kadar da karışık değil kimin ne olduğu. Aradan zaman geçirince hatırlayamamak normal, çünkü kurgusuz ve rastgele bir şekilde veriyor dizi bunları. Dolayısıyla akılda kalmıyor.

Çok tepkiliyim. Çok.

Kimsenin canı sıkılmasın diye spoilera aldım yine de.

kurgusuz ve rastgele değil aslında o bağlantılar.  finali izleyince anlyorsun ki en başta kurgulanmış tüm senaryo.  hepsi loop'un oluşumu için önemli. ve evet, o kadar karışık değil karakter ilişkileri.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Mal dedi ki:

İlk sezonu izledim bir tek, sonunu görmedim ama losttaki gibi her karakteri detaylı detaylı, hayatındaki ufak ayrıntıları vererek anlatsa hem akılda kalıcı olurdu hemde zevkli olurdu izlemesi. Bu tip dizilerin sonu hiç tatmin etmiyor zaten. Ama merak ettim yinede nasıl tatmin etmemiş diye. 

uzay-zaman temalı olduğu için her karakterin yaşamını en ince detayına kadar ele almak bi noktadan sonra işin içinden çıkılmaz bi hal alabilir. ki zaten 2. sezonda hemen hemen her karakterin geçmişi gösteriliyor. anlıyosun yani kimin neyle ne ilişkisi olduğunu

Sosyal ağlarda paylaş

Bence finalin tek olumsuz yanı :

4 saat önce, Daesu dedi ki:
  İçeriği gizle

kimsenin çözebilecegi yoktu claudia deus ex machina olup thanoslattı 

Çok az anlatıldı bu kısım. Nereden aldı bilgiyi nasıl keşfetti falan biraz daha değinebilirlerdi, bu haliyle cidden deus ex oluyor.

Karakter anlatımları çok başarılıydı bence, isimler ilişkiler de hep belirgindi, bi sezonlar arası kim kimdi nerde ne yaptı chartlarına bakmak gerekti hatırlamak için çünkü gerçekten karmaşık bir ağ var ama keyif veren noktalardan biri de o. Casting bazı karakterlerde inanılmaz iyi olmuştu, misal adult magnusu direk tanıyorsun. Hatta ilk sezon strangerı sakalsız görsek onun da kim olduğunu hemen çözerdik. Görüntü ve sesleri de çok beğendim ben dizide, pic relevant

butun-dunya-alman-in-dassagini-yesin_1779026_m.jpg

Bu arada finalde kurgusal anlamda en beğendiğim nokta da

Spoiler

Yine yeniden time is a flat circle a bağlamamaları oldu. Hani alman yapımı olunca recurrence üzerinden daha "karanlık" bi son bekliyordum, neredeyse mutlu sonla bitirmişler diziyi. De işte keşke buna dair daha fazla ipucu görebilseydik önceki bölümlerde. Yani tamam Tannhaus un karakterine baktığında bu silah ne zaman ateş alacak diye bekliyorsun sürekli ama izleyiciyi bu yola sokacak bi ipucu da hatırlamıyorum hiç.

Son dönemin net en iyi dizisi, Hall of Fame'de yerini aldı ? ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 30.06.2020 at 15:29, axedice dedi ki:

Çok az anlatıldı bu kısım. Nereden aldı bilgiyi nasıl keşfetti falan biraz daha değinebilirlerdi, bu haliyle cidden deus ex oluyor.

Ben buna kendimce bir açıklama düşündüm. Tam patlama anında bir şeyler değişebiliyorsa, o anda beyninde bir düşünce gelişmiştir, hatta o anı defalarca yaşarken, her defasında nöronlarında ufak değişiklikler oluşması sonucu en sonunda tamamen yeni bir düşünce oluşturacak bir aşamaya gelmiştir.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 30.06.2020 at 23:10, DarkC1oud dedi ki:

İzlediğiniz bölümü seçip karakterlerin kim olduğunu görebileceğiniz bir site yapmışlar, hoşuma gitti. https://darknetflix.io/tr

sadece o değil girdiğin bölüme kadar karakterlerin bölüm bölüm ufak bir özeti, tarihler özelinde genel olarak neler olduğu, dizideki önemli şeylerin hikayeleri (kolye vs) inanılmaz detaylı yapmışlar ve izlediğin/olduğun bölüme göre bilgileri ayarlıyor falan kendine göre spoiler free oluyor ? harika oldu bu baya toparlıyor hikayeyi benim gibi dağılmış/detayları yarı unutmuşlar için.

Sosyal ağlarda paylaş

On 07.07.2020 at 00:44, eregorn dedi ki:

Her karakterin yarası, bulundukları ortama göre yer değiştiriyor. detaya bak 

Spoiler

Ya değil mi sanki Martha'nın yarası bir ara yer değiştirdi. Saat geç olmuştu ben yanlış hatırlıyorumdur öyle hata da yapmazlar dedim üzerinde durmadım fazla.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...