Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dark (2017) - Netflix

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...

Yeni bitirdim sezonu, favori dizilerimden biriydi zaten 2. sezon da baya iyi olmuş.

Adam hakkında

Spoiler

Adam şimdi gerçekten Jonas mı yoksa şaşırtmaca mı var? Bartoş olabileceğine dair bi teori okudum ki mantıksız değil, diğer taraftan genç Noah'nın 2. sezonun ilk bölümünde öldürdüğü adamın bartoş olabileceğine dair bi idda var. Benim açımdan en büyük belirsizlik orda.

Bir de hoşuma gitmeyen bi konu yine Adam'ın

Spoiler

"zamana / tanrıya karşı savaş" geyiği oldu. Kendi iradesi olmayan doğal olgulara karşı savaş nedir, niye "kötü" adama zoraki felsefi bi altyapı ekleyip hikayeyi epikleştirme çabası? Altından bi manipülasyon aracı çıkmadığı sürece bence çok gereksiz bi eklentiydi hatta bayağılaştırdı hikayeyi.

3. sezon son sezon olacak bu arada, twistler ekleyelim uzatalım falan yapmayacaklar. Gerek görseller gerek oyunculuk ama özellikle de genç / yaşlı oyuncuların casti falan çiççek gibi yapmışlar helal olsun alamanlara ?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, axedice dedi ki:

Adam hakkında

İçeriği gizle

Adam şimdi gerçekten Jonas mı yoksa şaşırtmaca mı var? Bartoş olabileceğine dair bi teori okudum ki mantıksız değil, diğer taraftan genç Noah'nın 2. sezonun ilk bölümünde öldürdüğü adamın bartoş olabileceğine dair bi idda var. Benim açımdan en büyük belirsizlik orda.

Spoiler

Adam'in Bartosz olma ihtimali hayli kuvvetli. İlk başta öldürülen adam olduğunu ise sanmıyorum. Tabii o adam bir şekilde ölmeyip sonradan Adam olmuş da olabilir ama bu pek akla yakın durmuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...

Kağıt kalemle olacak iş de değil. Aynı karakterin farklı zaman dilimindeki tipini da ezberlemek lazım, böyle yan yana 4'er portreli falan koymak lazım aile ağacına karakterleri. Yoksa bu hangisinin gençliğiydi, bu öteki zamanda neydi derken uçup gidiyo. Hele sezon arası 2-3 dk'lık recap'le hatırlamak bana çok zor.

Üstüne konu da karışınca oy ki ne oy.

tumblr_o16n2kBlpX1ta3qyvo1_1280.jpg

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 sezon ya topu topu. Bu final diye biliyorum.

Yanilmiyorsam 3 sezon zaten planlanarak hazirlanmisti dizi - oyle okumustum. Eger oyleyse zaten olmasi gerekeni yapmislar. Lost gibi sonunu dusunmeden sunu da ekleyelim tarzi olmamasi cok onemli.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 sezondur her bölüm küfrederek izledim diziyi, her konusu açıldığında da sallıyorum diziye.

Spoiler

Buraya da sallayayım biraz; kimin kimin neyi olduğunu saçma sapan karıştırarak 2 sezon boyunca bir bok vermeyen, olayı tamamen onun karısının kardeşinin dadısını aslında kendisiymişe çeviren saçma sapan bir dizi. Merakımı bastıramayacağım için 3. sezonu bir gün izleyeceğim muhtelemen ama yakın tarihte izlemem heralde. 2 sezon ya, 2 sezon boyunca babam benmişim kardeşim annemmişi izledik.

Spoiler yok yazdıklarımda kafadan salladım bağlantıları. Kağıda dökmeye de gerek yok o kadar da karışık değil kimin ne olduğu. Aradan zaman geçirince hatırlayamamak normal, çünkü kurgusuz ve rastgele bir şekilde veriyor dizi bunları. Dolayısıyla akılda kalmıyor.

Çok tepkiliyim. Çok.

Kimsenin canı sıkılmasın diye spoilera aldım yine de.

Sosyal ağlarda paylaş

On 28.06.2020 at 18:35, Borlach dedi ki:

şimdi bitirdim. finali  çok tatmin etmedi beni ama niyesinin de adını koyamıyorum. gene de fena bağlamadılar.

unutmuş olanlar için tavsiyem başlamadan önce karakterlerin aile tablosuna baksınlar. şu şuydu bu buydu diye hatırlayınca su gibi akıyor.

abi ben de finalde böyle bir eksiklik ama bir yandan da güzel bitti hissi ile kaldım. Tam bir türlü çözemiyorum eksiklik niye.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...