Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kızıma ne öğreteyim ?

knockout

Öne çıkan mesajlar

knockout said:

Esh said:

Ana karninda vivaldi dinletilen bebe drami

Dinletildi 😁

Bizim hanım ankara havası dinletti şimdi kız değil, külhanbeyi gibi geziyor kız. Müzik mühim işmiş :/

Sen sürekli bişeyler anlat göster Zamanla bi şekilde eğimi iyice belli olur 4-5 yaş olmadan zaten diye düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

daha 3 yaşına basmamış ya sakin abicim sakin. tamam ağaç yaşken eğilir de yani salın biraz. o yaşta bunu sevdim bunu sevmedim bile diyecek hali yok çocuğun yani.

biraz daha zaman geçtikten sonra gönderin 5-6 farklı kursa/derse neyi severse oradan ilerlesin.

bu arada bütün müzik aletleri belli bir yetenek ister ama keman baya ayrı..
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

daha 3 yaşına basmamış ya sakin abicim sakin. tamam ağaç yaşken eğilir de yani salın biraz. o yaşta bunu sevdim bunu sevmedim bile diyecek hali yok çocuğun yani.

biraz daha zaman geçtikten sonra gönderin 5-6 farklı kursa/derse neyi severse oradan ilerlesin.

bu arada bütün müzik aletleri belli bir yetenek ister ama keman baya ayrı..

ara ara haberlerde denk geliyor. yok efendim 3 yaşında harika piano çalıyor yok 3 yaşında bilmem kaç tane dil biliyor yok şu kadar bilmem ne falan insan geç kalmıyim istiyor anlıyor musun :D ben de ne bileyim bir sorayım dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca çocuğun sağlığına da dikkat etmeye çalışıyorum bir yandan. misal çocuk şimdiye kadar asitli hiç bir şey içmedi.(2 yaşında pepsi şişesini diken çocuk görmüşlüğüm var) cips yemedi, jelibon yemedi vs vs. bunları huy edindirip bir de güzel bir aktivite bulabilirsem ne mutlu bana ^^ en iyisi bir tane zihin bir tane beden aktivitesi edindirmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

evlenmeden önce ne atıp tutardım yaw. aklıma geldi şimdi bir garip oldum. betadan beri wow oynayan birisi olduğum için çocuğum olursa onu da wow başlatıp kendime heal attıcaktım arenada :D tabi wowu bıraktım 2 senedir. zaten devam etseydim de öyle birşey yaptırmazdım. ebeveyn olmak zormuş yaw :^^
Sosyal ağlarda paylaş

knockout said:

ayrıca çocuğun sağlığına da dikkat etmeye çalışıyorum bir yandan. misal çocuk şimdiye kadar asitli hiç bir şey içmedi.(2 yaşında pepsi şişesini diken çocuk görmüşlüğüm var) cips yemedi, jelibon yemedi vs vs. bunları huy edindirip bir de güzel bir aktivite bulabilirsem ne mutlu bana ^^ en iyisi bir tane zihin bir tane beden aktivitesi edindirmek lazım.

ben de 5-6 yaşıma kadar falan içmedim ve hatta içmeye başlatıktan sonra da 1 yıl falan suyla seyreltilmiş kola içirdi annem :D

3 yaşta neyin kolası zaten canım yapmayın. ne zaman arkadaşından duyup görüp canı çekip sorarsa verirsiniz su katılmış kolayı :D
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Yuklenme kiza
Ayni boku benimkilerde yapti ben kucukken
Piano kursundan cikip yuzmeye ordan tenis e ordan vals kursuna gidiyordum.

Simdi ne bi yetenegim ne bi hobim var.

abi butun update leri alip, restart sirasinda siyah ekran veren windows 10 gibisin :

restoring older version of senko...
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

senko said:

Yuklenme kiza
Ayni boku benimkilerde yapti ben kucukken
Piano kursundan cikip yuzmeye ordan tenis e ordan vals kursuna gidiyordum.

Simdi ne bi yetenegim ne bi hobim var.

abi butun update leri alip, restart sirasinda siyah ekran veren windows 10 gibisin :

restoring older version of senko...

Sülalenin basarisizlik abidesi olarak gururla duruyorum sdf
Sosyal ağlarda paylaş

zihin, beden ve ruh sagligini gelistirecek aktiviteler bul ve gerisine karisma, yorum yapma.
senkonun baska bir ornegini de ben yasadim. konservatuara bile gittim yillarca. Travma orda basladi. Ama esasen annemin kendi deliligi yuzunden sacma sapan burnunu sokmasiyla eh be yeter dedim biraktim. yillarca dokunmadim pianoya.

Sen ufak ufak tanit birseyler o kendi isterse yolunu bulur zaten.
O yolunu sectikten sonra, ne "ay bu cocuk pianist olur allah korusun biz onu cerrah yapacaktik" diye ne de "Idil Biret olcak cocugum cal evladim cal " diye basinda bik bik etme.
Sosyal ağlarda paylaş

kizina once ozdenetimi ..ozbakimini..oz temizligini ogret..haklari oldugunu supheli durumlarin ne oldugunu ne yapmasi gerektigini -yabanci biri yanina yaklasirsa avazin ciktigi kadar bagir- mesela..ozsaygisini kazanmasi icin odul sistemini kullan..basamakli is algoritmasini planli olmayi belli islerin belli zamanlari olmasi gerektigini kavrat..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...