Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pronet almayı düşünen varsa

etranger

Öne çıkan mesajlar

Merhaba,
Yurtdışına taşınacak olmam sebebiyle 2 sene taahütle almış olduğum ve su an 1 sene taahütü kalmış olan Pronet alarm sistemi üyeliğimi devretmek istiyorum. Eğer pronet almayı düşünen varsa kendisine devredebilirim. Herhangi extra bir masrafı olmayacak, tam tersi alacak kişi için de avantajlı olacak çünkü ilk üyelik ücreti gibi bir şey vardı, 300 lira civarında istiyorlar, onu ödememiş olacak. Eğer almak isteyen ya da çevrenizde ihtiyacı olan varsa, bilginize.
Sosyal ağlarda paylaş

insan sabit makinaya niye aylık ücret öder ki? zaten benim iş yerimde alarm ötünce sistem bana kayıtlı, beni arıyor. ben de bakıyorum kameradan nedir ne değildir diye. ona göre polisi arıyorum ya da kendim gidiyorum.yok panik butonu varmiş falan fişman. sanki banka şubesi işteliyoruz. 30-40 doların suçu yok durduk yere. tek seferlik güvenlik ve kamera sistemlerinin hepsi aynı işi yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

satıştan bağımsız

knockout said:

insan sabit makinaya niye aylık ücret öder ki? zaten benim iş yerimde alarm ötünce sistem bana kayıtlı, beni arıyor. ben de bakıyorum kameradan nedir ne değildir diye. ona göre polisi arıyorum ya da kendim gidiyorum.yok panik butonu varmiş falan fişman. sanki banka şubesi işteliyoruz. 30-40 doların suçu yok durduk yere. tek seferlik güvenlik ve kamera sistemlerinin hepsi aynı işi yapıyor.

Önemli olan caydırıcılığı. Bu noktada sana hak veriyorum. Ancak işlevsellik söz konusu olduğunda pronet kısmi otonom, senin yaptığınsa manuel.
Sen her dakika bakabilen birisiysen söylediklerin birçok durumu kurtarıyor tabi ama bakamayacağın durumlar varsa senin yerine birinin bu işi yapıyor olması güzel bir durum. Bunun yurtdışı var, alkollü durumu var, var da var...
O sistem için simkart kullanıyorsan zaten aylık bir giderin var. Simkart kullanmıyorsan zaten internet bağlantısını kesip istediklerini yapabilirler. Hatta internet bağlantısını geç, elektriği keserek istediklerini yapabilirler ki bunu birçok kişiden duydum.

TLDR;
- insan sabit makinaya niye aylık ücret öder ki?
- Öncelikler, farklı durumlar, otonom.

Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:

satıştan bağımsız

knockout said:

Önemli olan caydırıcılığı. Bu noktada sana hak veriyorum. Ancak işlevsellik söz konusu olduğunda pronet kısmi otonom, senin yaptığınsa manuel.
Sen her dakika bakabilen birisiysen söylediklerin birçok durumu kurtarıyor tabi ama bakamayacağın durumlar varsa senin yerine birinin bu işi yapıyor olması güzel bir durum. Bunun yurtdışı var, alkollü durumu var, var da var...
O sistem için simkart kullanıyorsan zaten aylık bir giderin var. Simkart kullanmıyorsan zaten internet bağlantısını kesip istediklerini yapabilirler. Hatta internet bağlantısını geç, elektriği keserek istediklerini yapabilirler ki bunu birçok kişiden duydum.

TLDR;
- insan sabit makinaya niye aylık ücret öder ki?
- Öncelikler, farklı durumlar, otonom.

ben 5 sene önce taktırdım hem de kıytırık bir sistem. elektrikleri gidince aküsü var ordan aynı sistem çalışmaya devam edebiliyor. akü de kilitli dolapta. he çok ekstrem durum olur o ayrı. hırsıza kilit dayanmazmış.
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Pronet yerine eve sigorta yaptırmak daha uygun değilmi. Yıllık 130bin tl lik teminata 230 tl sigorta primi ödüyorum ben. Aylık 33 dolar fahis bir para. Üstüne evde meydana gelen akıntı, kırık, gıda zehirlenmesi, anahtar kaybı vs zararlarida karsiliyor
kiralık eve sigorta yapılıyo mu
Sosyal ağlarda paylaş

birde arkadaşlar yanlış anlamayın ama pronet sadece hırsızlara karşı bir sistem değil, hani ben eski çalışanıyım normalde nefret ederim satış yönetiminden vs ama çocuklu bir aileniz varsa atıyorum gaz dedektörü yangın dedektörü gerçekten önemli, tabi bu noktada maddi durumunuzda önemli, önemli olan hırsızlık değil zaten, ailenizin hırsızlığın psikolojisini yaşaması, yoksa ya uyanırsınız ya da 2-3k gider o da olur mu olmaz mı mantığıyla bakarsanız tabi gereksiz.

Uzun lafın kısası evimde kullandım mı? evet, 1 kere gaz dedektörü baya işe yaradı, şuan kullanmıyorum o da ok, ama evlendiğimde direk arayacağım yani.

sigorta zararın tazmini konusunda sonradan devreye giren bir ürün, pronetle karşılaştırmak anlamsız.
Sosyal ağlarda paylaş

ben gideri tamamen tl olan bir kuruluşun dolarla aylık üyelik yapmasına takmış vaziyetteyim.

geçen sene türknetten adam geldi mesela 3.1 kur sabitten 40 dolar teklif verdi. o bile yüksek abi napıyorsunuz yani.

bir de ilk aldığında aletlere bi para veriyorsun sanırım 150 dolar mı ney, öle bişe.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

kiralık eve sigorta yapılıyo mu

Evet yapılıyor. Hırsız girdikten sonra yaptırmıştım ben.

knockout said:

Biz caydırıcılık olsun diye aldık. Eşimle evden çıktığımız bir günün önceki akşamı kardeşi bizde kalmıştı. Biz evden çıkınca eve hırsız girmiş kız evdeyken. Evde birisi olduğunu anlayınca kaçıp gitmiş. Ben de ayda 10-15 gün yurt dışında olduğum için bu olay üzerine taktırmıştık.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

ben gideri tamamen tl olan bir kuruluşun dolarla aylık üyelik yapmasına takmış vaziyetteyim.

geçen sene türknetten adam geldi mesela 3.1 kur sabitten 40 dolar teklif verdi. o bile yüksek abi napıyorsunuz yani.

bir de ilk aldığında aletlere bi para veriyorsun sanırım 150 dolar mı ney, öle bişe.

giderinin tamamı tl derken?

kullanılan malzeme direk dolarla geliyor, çalışan primlerinin tamamı dolar üzerinden ödeniyor, prim/memnuniyet tablosu tamamen dolarla hazırlanmış vs.

hoş tabi bunlar yetmez ama, trdeki herhangi bir kuruluş için artık gideri tl diyemiyorsun, türkiyede bir şey üretmiyoruz abi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...