Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Japonya'da yasam

Tim

Öne çıkan mesajlar

/summon Mortis

2-3 yillik assignment'la falan gitmek super olur japonya ya da permanent i ih bence

anime ortami canin cekerse piccadily'deki japan centre'a gidiyorum ben. hakiki japonlar takiliyor orda. baya event falan da oluyor. iste anime manga fest olsun, meet up olsun.

panton st'e de yeni subesi acilmis daha ferah gozukuyor. henuz gitmedim ama.

yine japonlari takildigi Villiers St'de Ippudo ramen shop var. full japon calisiyor. iceri girince irrashaimeseler havada ucuyor.

SoHo'da onlarca japon mekani var ama yakinlarda gittigim Jugemu var yine authentic japonlarla tanisip japonca konusabilecegin
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
dasaaa said:

https://data.oecd.org/emp/hours-worked.htm

neden guldun derseniz buradan bakabilirsiniz.

dahasi biz resmilerin de cok cok cok uzerinde calisiyoruz. bariz kolelik sistemi olan bir ulkenin vatandasi japonya icin "cok calisiyorlar abi" diyince gevrek gulmek gerekiyor gercekten.

1.5aydir yeniden 08-21 calisiyorum. caponya falan olsa da gitsek keske.
Yemişim datasını, biz ne zaman orayla iletişim kurmaya çalışsak adamlar ofiste. akşam 10'dan once çıkmıyor manyaklar ve bunu isteyerek yapıyorlar. Öyle ki, şirket mesai yasağı koydu çarşamba ve cuma günlerine. Diğer günler 12 yapıyorlar artık o 2 gün kalamıyorlar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Otomotiv sektörü diyerek daha da genelliyorum kaynağı o zaman.

Bunlara ek olarak bir dolu Japon ile bunun sohbetini yapmışımdır, bir çoğu çalışmanın kendileri için kültürlerinde olan bir şey olduğunu anlatıyor ve severek çalışıyorlar genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

abi beyaz yakalilarin -bir sirket calisani vs ne is yaptigini zaten cok anlamasam da bunun ekstra yapilmasinin ne faydasi olabilecegini hep merak etmisimdir..filmlerden gordugum kadari ile belli konularda raporlar sunlar bunlar filan hazirliyorlar..

ticaret ile ugrasan bir sirketse atiyorum onu da anlayabiliyorum mal gelis takip satis muhasebe vs vs de ..lan yaparsin biter..fazla mesaiye kalip da es kaza 10 birim mal yerine 13 birim mal satsaydik ne olurdu acaba diye projeksiyonlar mi yapiyor bunlar nedir??
Sosyal ağlarda paylaş

normalden kisaa surede yapacagini iddia ediyo patronlar is alirken, haliyle calisanlar daha cok calismak zorunda kaliyo is bitsin diye genelde. ya da, o isi normal zamanda yapacak calisani yok, masraf olacak diye de almiyo, eldeki eleman 3 kisilik calisiyo. her doktorun 500 hasta bakmasi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Otomotiv sektörü diyerek daha da genelliyorum kaynağı o zaman.

Bunlara ek olarak bir dolu Japon ile bunun sohbetini yapmışımdır, bir çoğu çalışmanın kendileri için kültürlerinde olan bir şey olduğunu anlatıyor ve severek çalışıyorlar genelde.

Yazilim, Telekom da ayni sekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...