Jump to content
Tim

Kim neden uctu?

Öne çıkan mesajlar

§ 13 Nov 2017, 11:46
Xenus said:

gevşeklik yapma ile hakaret etme arasındaki farkı bilmek lazım ya. her ele çarpan top penaltı olmamalı :P

ılıktır, osbircidir, x'tir y'dir bunları şikayet eden oluyor mu ki? pati community'sini geren bi durum oluşmadıysa ve çok ağır bi laf edilmediyse bence problem yok bu tip mesajların.

şöyle bir empati yapalım yapalım,

forumda iki kişi tartışıyor ve üçüncü gelip taraflardan birinin yanında görünerek "la la i*ne" diye lafa giriyor.

burada üçüncü kişi tarafından lafı yiyen kişinin sinirlenme ihtimalini %50 üzerinde görüyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 11:47
Kişiye göre kural olmaz, kural tektir, herkese uygulanır...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 11:49
bizim ortam tam bir grek site agorası artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:04
Lopeth said:

esh i banlayacağınıza beni banlayın, ona dokunmayın

öyle bir durum oluşursa beni banlayağınıza axedice ı banlayın ama

choose your pain

4. bölüm star trek d. spoiler

http://www.treknews.net/wp-content/uploads/2017/10/star-trek-discovery-choose-your-pain-004.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:07
hakaret edene hakaret edin siz de. şu forumda banlanmadan yıllarını geçiren adam zaten küfür etmeden, kendini banlatmadan hakaret etmeyi öğrenmiştir.

dün benim düzgünce yazdığım posta 'okuduğum en salakça post' diye girdi tipin teki, post ise görüşüm bile sayılmaz hukuk işleyişine dair bir yazı. o konu içinde, tartışma uslubu içinde adamın yazdığının ne kadar rahatsız edici, ne kadar gereksiz, ne kadar saygısız ve provoke edici olduğu ortada. şikayet etsem ban sebebi mi? valla bana edilen laf ama ben bile banlamazdım herhalde. o yüzden ben de karşılığında dangalak dedim, o da denyo menyo saydırdı etti.

meşhur kağıt toplayıcı konusunda tartışmaktan uzak inşaata topun mu kaçtı da böyle yazıyorsun diyenlerden konu geçilmiyordu, olayı kişiselleştirenler, özel hayatıma konuyu çekmeye çalışanlar (orada geri dönüşümü anlatıyorum adam mesai saatinde post atıyorsun falan diyor) vardı. tartışma kültüründen, uslubundan uzak bir sürü tip yani. hiç biri banlanmadı. banlanmasını talep de etmedim zaten, şikayet bile etmedim. eden de pek olmadı diye hatırlıyroum.

hakaret edilen kişinin o anki sanal ortamda çoğunluğun haklı gördüğü ve sevildiği birisi olması gerekir, hakaret edenin ise sevilmeyen haksız görülen birisi. o zaman işler çok kolay işler bak. sosyal medya gerçeğidir bu.

dün bana hakaret edilirken ve sonrasında çok ağır yardılırılırken kimse şikayete basmadı ama ben dangalak dedim diye şikayete abanan vardı. çünkü çoğunluğa göre haksızım ve sevilmiyorum, uslubum beğenilmiyor. kağıt toplayıcı konusunda özellikle dikkat ediyordum, bana edilen hakarete aynı ölçüde aynı şekilde cevap veriyordum ne eksik ne fazla ve ben şikayet edildim.

bunu niye mi anlattım?

çoğunluğun sevmediği, tasvip etmediği şekilde trollersen banlanırsın dasaa gibi. ama çoğunluğun onayı, desteği varsa istediğin gibi trollersin, bone konuları gibi. ikisi aynı muameleyi öncelikle kullanıcı gözünde görmüyor. bone konularında adama yazılan o kadar hakaretin, aşağılamanın hangisini hanginiz şikayet ediyor? hiç biriniz.

o yüzden şikayet konusunda kimse samimi değil, sadece sevdiği ve sevmediği kişiler üzerinden duygusal değerlendirmelere göre, adamına göre şikayet eden, yeri gelince hakareti sessiz kalarak onaylayan tiplerle dolu burası. sevmediğim adama ceza işlesin, sevdiğim adama işlemezse sorun değil anlayışı var.

böyle iki yüzlü adamların bolca olduğu ortamda yönetim adil değil, yok küfüre tolerans gösteriliyor diye eleştirilmesini komik buluyorum. şu an iyi kötü en işleyebilir yönetimi şeklini uyguluyor tim. ben de bazen hatalı buluyorum ama kusursuz, herkesi tatmin edecek şekilde uygulanmasına imkan yok bu community ile zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:08
amk ne ara wot oldu bu ya

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:10
axedice said:
PC gaming olur vizyon olur fikir sahibi adam gelsin bana deliler gibi giydirsin hiç umrumda değil, yeter ki attığı mesajın içeriği dolu dolu olsun insanı düşündürsün. HEÜHÜEHÜE GERİZEKALISIN yazmak yerine cevap verebiliyorsam ne ala, veremiyorsam da genelde yazmıyorum.

Forumdaki keyifli postlara bakarsanız genelde argümanları deconstruct edip (ama nitpickingin kulağına su kaçırmadan) key pointlere dokunup karşıt fikirlerini sunanların yazdıkları oluyor, hepimiz böyle yapalım çokzel bi forumumuz olsun dünyaya barış gelsin, ama arada eğlenelim de falan.

Sam hariç ama ya. Sam kafa açıyor, çekilmiyor hiç asdasd. Eyyorlamam şimdilik bu kadar.

İltifatlar için teşekkür ederim.

Sam'le ben bile uzun soluklu tartışamıyorum abi, quicksand gibi, eel gibi adam. O yüzden direkt tek kaçışım geyige vurmak yoksa çıkışın yok.

Ama seviyorum abi bir yandan, stockhold syndrome yaşattı herif bana 15 yıldır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:10
1 aydır listeyi açmamışım, esh in ban free küfürleri neydi hatırlamak için, hizmet için açtım.. sizlere bir demet vereyim ;

https://forum.paticik.com/read.php?20,8468813,8470327#msg-8470327
https://forum.paticik.com/read.php?27,8485613,page=8
https://forum.paticik.com/read.php?20,8498628,8498720#msg-8498720

ama sonra azalttı küfürleri

- ağlama duvarına çevirdik başlığı da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:11
imam topiği kapatmış bence. dağılalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:13
imamizer said:

amk ne ara wot oldu bu ya

Güzel yazmışsın ama, haklısın baya malesef. Ben sanırım 13 yılda 5-6 defa kullandım ünlemi. 5-6 defa hakarete maruz kalmadım herkesin bildiği üzere.

Benim de en çok dikkat ettiğim şey mizah sanırım ya. Mizahla fuseladıgın zaman hakaret etmek baya eglenceli ve inoffensive oluyor mesela, seviyorum onu ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:16
Grego said:

Tim said:

Bu arada karsilikli tartismaya dondu konu evet. Bir anlami kalmadi.

yok yok, fikir güzel, kilitli bi başlıkla yapılır dediğin. bu konu sadece artık başka bir yere gitti.

başka bşr yere gitmedi. "kim neden uçuruldu" diye başlık açılmış, kimin uçurulduguyla ilgili bilgi var, ama neden uçtugu net değil. İnsanlarda netleştirmek için sorular soruyor ama net cevap yok.

Net olmayan kısımlardan birisi mesela kaç yıllık üyenin, kaç adete kadar olan hakaretleri görmezden geliniyor ben de bilmek istiyorum. Şunca zamandır şu kadar post atmışım, bi kişiye bile hakaret etmedim. Arada sinirlendiğim oldu ama tuttum kendimi. Kaç tane hakkım varsa bileyim yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:17
Stringray said:

ahaah herifin hakaret ve kışkırtma dediği mesajda hiçbir şey yok ve kendisi adama gerizekalı demiş. kendisi banlanmamış, üstüne adamın banlanmasını istiyor.

aynı 'gerizekalı' lafını bir ifade olarak söyleyen adamın banlanıp direk hakaret olarak söyleyen kendisinin banlanmadığı konuda oluyor bu bir de sdfsdf

bire bir doğrumu bilmiyorum ama doğru ise ibretlik bir şey olmuş :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:18
sanssizsansli said:

stockhold syndrome yeni bişey mi

Yok abi hafiften disleksi var.

Bir cüce değilim ama çok şükür. 3 posttan 1'ini çözemiyorum ben cuce'de, mini-game gibi postlarını okumak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:18
xunn said:

yav said:

Ya bu garip sapiklar community gibi oluyo ya dunyada kolluyorlar birbirlerini guclu de olabiliyor serefsizler. Pati twlerinde de oyle bi durum var louisck konusindan aci bi sekilde aydigim kadariyla. Yazik

PATIRIARCHY İŞTE ABİ YHAAA~

Öyle seçiliyoruz abi mod olarak, bi sexist testi var kadınlardan yeterince nefret ediyorsak alıyorlar.

Böyle yandan yandan tavuk gibi itham edeceğine hangi TW sence sapık de ki bilip banlayalım.

ben seni takmıyorum pek farkında değilsin ama. mod musun ki bi de hani, 30 defa banlanmış adamsın neticede garip olurdu
gerçi paticik...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:19
forumdaki en büyük sorunum xunn’un cringe ingilizce kelimeleri ya. ama postlarını okumayı en sevdiğim adamlardan biri aynı zamanda. yaman bir çelişki yaşatıyor yıllardır. resmen stockhold syndrome.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
yav ve xunn arasında EGO SAVAŞI DA DAN DAN DA DAN

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
yav said:

Ya bu garip sapiklar community gibi oluyo ya dunyada kolluyorlar birbirlerini guclu de olabiliyor serefsizler. Pati twlerinde de oyle bi durum var louisck konusindan aci bi sekilde aydigim kadariyla. Yazik

aslında doğru söylüyor biliyormusunuz,

bakın yeni gelen konularına, hep bir taciz, hep bir ötekileştirme, örseleme...

:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:20
aktiftablet said:

Grego said:

Tim said:

Bu arada karsilikli tartismaya dondu konu evet. Bir anlami kalmadi.

yok yok, fikir güzel, kilitli bi başlıkla yapılır dediğin. bu konu sadece artık başka bir yere gitti.

başka bşr yere gitmedi. "kim neden uçuruldu" diye başlık açılmış, kimin uçurulduguyla ilgili bilgi var, ama neden uçtugu net değil. İnsanlarda netleştirmek için sorular soruyor ama net cevap yok.

Net olmayan kısımlardan birisi mesela kaç yıllık üyenin, kaç adete kadar olan hakaretleri görmezden geliniyor ben de bilmek istiyorum. Şunca zamandır şu kadar post atmışım, bi kişiye bile hakaret etmedim. Arada sinirlendiğim oldu ama tuttum kendimi. Kaç tane hakkım varsa bileyim yani.

bu biraz ortamın samimiyetine ters kalıyor, çok net herkese aynı işleyen kurallar yok. ben de ilk geldiğimde çok takıldım ona ama, sonra geçiyorsun. 15 yıllık üye ile beni aynı kefeye koyamıyor, hak verilesi bir durum değil tabi de, çok ideal bir yönetim de beklememek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:21
yav keşke fotoğraf çekmeye devam etseydin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
yav said:

xunn said:

yav said:

PATIRIARCHY İŞTE ABİ YHAAA~

Öyle seçiliyoruz abi mod olarak, bi sexist testi var kadınlardan yeterince nefret ediyorsak alıyorlar.

Böyle yandan yandan tavuk gibi itham edeceğine hangi TW sence sapık de ki bilip banlayalım.

ben seni takmıyorum pek farkında değilsin ama. mod musun ki bi de hani, 30 defa banlanmış adamsın neticede garip olurdu
gerçi paticik...

Şaşırmadım abi yan çizmene. Overall bir korkaklık var zaten bütün postlarında.

Politically correct olmak beta sjw olmanın şehadeti zaten, takıl sen. Elbette sevgiyi bulursun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Rasmon said:

yav ve xunn arasında EGO SAVAŞI DA DAN DAN DA DAN

abi ben pek s*klemem internette ego olayını
adam cuck dedi bana mesela efendi gibi tauntladım
hernagi biriniz olsa of kaç sayfa sürerdi sdf

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Grego said:

abi sen de nasil 2013'de uye olmussun, sallasana bu benim 10. hesabim falan diye.

usenmeyip su foruma USER BANNED FOR THIS POST modulu eklesek <3

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:22
bak siklemeyişimi korkaklık olarak algılıyo adamcağız
ehueh

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Nov 2017, 12:23
di olsaydı söylerdi kimin niye banlandığını :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...