Jump to content
sipeyskeyk

Televizyon tavsiyesi

Öne çıkan mesajlar

§ 06 May 2022, 10:29

Zaten 4k 120hz olan tv'ler hdmi 2.1 ile gelmiyor mu? Benim baktığım [email protected] tv'ler içerisinde, son 2 senede üretilmiş olanların hepsinde hdmi 2.1 çıkışı vardı. Hatta 4k 60hz olan tvlerin bazılarında da hdmi 2.1 çıkışı var, örnek philips 8506 serisi. Yalnız philips de işi çakallığa vurmuş, aynı modeli türkiye pazarı için burada ürettiriyor, haliyle kalite kontrol kısmında yurtdışında üretilen modele göre baya sorunlar çıkmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 06 May 2022, 20:12

4k 120 veriyorum diyen bi tv kesinlikle 2.1 desteklidir. ben kablo özelinde söyledim. 2.1 destekli bi tv ye 2.0 kablo takıp 60hz kullanabilirsin ama 120 yaparsan görüntü kaybı olur vs gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 May 2022, 21:06

Ben en sonunda 55' Q80a aldım, q70 alıp iade ettim reviewleri inceleyince arada 2000 tl gibi fark vardı. -

Şimdilik gayet memnunum, 4k hdr ve full array local dimming olayı güzelmiş. Yalnız amazon prime da uhd ve hdr olan contentde görüntüde aşırı bir noise, pikselleşme oluyor bazı sahnelerde tam tersine hd content çok daha net, netflix de böyle birşey yok ne alaka anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 May 2022, 09:30

Netflixin codeci daha başarılı gibi ben bi ara 2mbit adslde bile gayet  akıcı izliyordum, bağlantın netflixe yetip amazona yetemiyor olabilir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 May 2022, 21:21

35mbit adsl var, yetmeyeceğini düşünmüyorum, film spesifik oluyor genelde, yani uhd filmlerde baştan sona sorunlu veya sorunsuz oluyor, belki amazon app ile alakalı bir durum olabilir. Apple tv+ uygulamasında da filmlerde hdr komple yok. Dolby vision var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 May 2022, 21:29

Amazon primedaki sounds of metal filminden bir kare pause yapınca altta uhd,hdr yazıyor göya ama en leş korsan sitesindeki görüntü ile aynı:

spacer.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...