Jump to content
sipeyskeyk

Televizyon tavsiyesi

Öne çıkan mesajlar

§ 24 Kas 2021, 18:45

rtings bakıyorsan orada lider her zaman LG CX C1 / GX G1

bu arada güneş baya HAYVAN GIBI yansıtıyor, ekstra perde almanız gerekir - karşıdan güneş alıyorsa kaçarı yok... blackout perde lazım 🙂 

eski OLED'lerde böyle değildi - curve aslında çok iyi teknolojiydi...

🤯

0?ui=2&ik=11eff4aaa3&attid=0.1.1&permmsg

0?ui=2&ik=11eff4aaa3&attid=0.1.1&permmsg

curve'de bu arada yansıtma olmayacaktı, coating de farklı.

ama görüntü kalitesi tartışmasız.

aydınlık oda için LG GX veya G1 tavsiye ediliyor NIT & parlaklıkları daha yüksek.

Goering tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 Kas 2021, 20:56

Sony X90J aldım ben. OLED hiç sevmiyorum, cesaret edemedim. Eski bir Plazma tv var, annemler sürekli Tele 1 izliyor. Bazen film kanallarına geçtiklerinde farkediyorum ki bazı sahnelerde logosu iz halinde belli oluyor. eski bir televizyon (her ne kadar 3D desteklemesi kıymetli olsa da) olduğu için sallamıyorum da, yeni ve pahalı bir televizyon alıp da oyun interface'lerinden böyle burn-in olma ihtimali içime sinmedi. 10 sene rahat taşır bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 Kas 2021, 21:06

yenilerde OLED - STANDBY'a alınca clear ediyor, refresh falan çakıyor her 500H-1000H falan bir şeyi var.

@Bone

bu arada curve sayesinde nerdeyse 160 derece açıdan izlenebiliyordu önceki seriler.

1080p performansı eski TV'min baya iyi.

(CX'den iyi 1080p'de yalan yok ama burn-in olur logolu bir şey izlerseniz her gün, CX C1 vs olmuyor, alt seriyi almayın pls.)

burnin en eski seride bile sadece bembeyaz/pembe/kırmızı/mavi sahnelerde belli oluyor, çünkü burn-in olsa bile siyah pixel is turned-off

bende eski OLED'DE sanırım mass effect fln health bar'ı kaldı tepede ama sattığım arkadaşım ve annesi farkında değildir, BAYA bir upgrade oldu onlara. arkadaşla ztn kullanıyorduk, birlikte demonte edip taşıdık eski TV'yi.

** ben hep sleep ile kullandım, 1 saat içinde kendi kendine uyuyordu - TV'yi açtığım anda sleep koyuyordum.

letgo fln bulursanız çakın bence 3-4k satan varsa.

OLED 55" LG910V 

edit: yeni nintendo switch OLED bile 5.2K 😄 

Goering tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...