Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Televizyon tavsiyesi

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

40 dakika önce, bLackcha0s dedi ki:

samsung q80b kararını vermişken LG Qned 816 ile yanyana izledim lg çok canlı ve parlak duruyor. Sonunda karar verdim ? 

https://www.amazon.com.tr/dp/B0B4PBMZNL/ref=asc_df_B0B4PBMZNL1664157600000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B0B4PBMZNL&linkCode=asn

en uygun fiyat amazon'da gözüküyor. Amazon gönderiyor ama mediamarkt ile 4k fark var. Amazon'a çok güveniyorum da yine sormak istedim direkt amazon'dan alan var mı?

bu büyüklükte alışveriş yapmadım hiç. 

ok QNED'ler iyi C2 kadar iyi değil sanırım input lag.

onun dışında çok "problem" olmamalı.

C1/C2'lerde curve yok, az olsa da curve işe yarıyor ---> ışık alıyorsa salon ÇOK faydası var

Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...

En güncel konumuz bu değil mi, sanki başka bi topikte daha konuşuluyordu da neyse buradan devam, 65" TV almayı düşünüyorum, gönlüm OLED diyor ama aşşşşırı uçmuş fiyatlar, QLED (ya da markaların benzer isimleri ne haltsa işte)e kayacağım gibi duruyor. Geçenlerde arçelik ya da vestel OLED aldı arkadaşım, yapma etme demiştim ama vitrinden kanıp almış, bok gibi diyor fdsfs aynı sıkıntıya düşmeyeyim diye pati gurularına danışayım dedim. 

Sosyal ağlarda paylaş

her zaman uçuyor fiyatlar ya. ayyyylaaarca tv araştırdım ben en son gaza gelip Sony xj90 aldım (20 binden 40 bine çıkmış) açıkçası çok memnunum ama şu siyah background olunca blooming mi ne diyorlar onu öğrendikten sonra tv'ye çok takıldım. Ne kadar az  bilgi o kadar iyi 🙂

işletim sistemi google tv olmalı bence çok faydasını görüyorum
sony, samsung, lg markaları (bir tek sony galiba google tv dsdfds) 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung qled ten yıllardır çok memnunum ben. Oled ten sonra en iyi görüntü bunda bence. Oled ile çok yakın fiyatlar ama ben alırken araştırdığımda oled in çok kronik sorunu var diye vazgeçmiştim. Aradan 2 3 nesil geçti o sorunlar belki aşılmıştır araştırmadım.

Şuna dikat etmek lazım ama giriş ve orta segmentinin de adı qled ama contrastı oled e yakın olanlar üst segmenti oluyor. Arkaplan ışığı bölme sayısı yeterince çok değil alt segmentlerinde. Ben alırken q60 ve q70 kötü q80 ve q90 iyiydi. Rtings diye site var oradan karşılaştır kesinlikle contrast ı vs. 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR, 3.07.2023 17:31 tarihinde dedi ki:

En güncel konumuz bu değil mi, sanki başka bi topikte daha konuşuluyordu da neyse buradan devam, 65" TV almayı düşünüyorum, gönlüm OLED diyor ama aşşşşırı uçmuş fiyatlar, QLED (ya da markaların benzer isimleri ne haltsa işte)e kayacağım gibi duruyor. Geçenlerde arçelik ya da vestel OLED aldı arkadaşım, yapma etme demiştim ama vitrinden kanıp almış, bok gibi diyor fdsfs aynı sıkıntıya düşmeyeyim diye pati gurularına danışayım dedim. 

LG OLED 65" hep pahaliydi aga, Sony daha da pahalı

55" yetmeyeceğine emin misin, fazlası iyi olmuyor - RTINGS'de mesafe hesaplaması var

Goering tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün ablam çok kafamı karıştıracak bi şey söyledi, herkes Dubai'den TV alıyo havaalanında herkesin kucağında bi TV oluyo ordan alsana sen de dedi, saçma geldi ilk başta ama sonra bi baktım bu arkadaş 35k civarı bi şey ediyo. TR'de 62k civarı yanlışım yoksam. ,

Bunun paketini Dubai'de açıp kullanılmış gibi gösterip kargo ile TR'ye yollasam gümrük yine komisyon ister mi, bilgisi olan var mı konuda?

Sosyal ağlarda paylaş

Goering, 08.07.2023 12:53 tarihinde dedi ki:

baya bir para verirsin ve kirilabilir

lg oled c2'yi yandan gordun mu?

Hava alanında tv sarabilecek büyüklükte paket yapan yerler vardı insanlar 50 kat sarıyordu kutusunu ama tabi ne kadar güvenilir bilemedim😂 orjinal paketinden çıkartmazsan sorun olmaz gibi. Zaten dünyanın öbür ucundan geliyor. Ama içini açınca doğru paketlemezsen köpükleri sıkıntı. Ama oradan taşınacak çile deüil bence. Bi ihtimal 49" ama o da neye yarar bu devirde🙃

Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışından kendimiz için tv mv aldığımızda havaalanından içeri getirirken sen ne ayak diyip bi kayıt mayıt bakıyor mu gümrük memurları? Kaçakçılık şüphesiyle milletin çantalarının kurcalandığını gördüm baya, böyle hacimli elektronik için bişey yapılıyor mu?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...