Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Televizyon tavsiyesi

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Zaten 4k 120hz olan tv'ler hdmi 2.1 ile gelmiyor mu? Benim baktığım 4k@120hz tv'ler içerisinde, son 2 senede üretilmiş olanların hepsinde hdmi 2.1 çıkışı vardı. Hatta 4k 60hz olan tvlerin bazılarında da hdmi 2.1 çıkışı var, örnek philips 8506 serisi. Yalnız philips de işi çakallığa vurmuş, aynı modeli türkiye pazarı için burada ürettiriyor, haliyle kalite kontrol kısmında yurtdışında üretilen modele göre baya sorunlar çıkmış. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Ben en sonunda 55' Q80a aldım, q70 alıp iade ettim reviewleri inceleyince arada 2000 tl gibi fark vardı. -

Şimdilik gayet memnunum, 4k hdr ve full array local dimming olayı güzelmiş. Yalnız amazon prime da uhd ve hdr olan contentde görüntüde aşırı bir noise, pikselleşme oluyor bazı sahnelerde tam tersine hd content çok daha net, netflix de böyle birşey yok ne alaka anlamadım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

aylardır arıyorum hala bulamadım. Yeni modeller geliyor eskilerinde fiyatı düşmüyor, aksine artıyor. Bugün teknosa'da bir de grundig ggo diye bir model önerdiler, oled, çok iyi bir model ama grundig işte güvenilir mi bilmem.
LG C1 istiyordum C2 çıktı bütçemi aşıyor
Samsung qned teknolojisi çıktı, en iyisi oled diyorlar. Ben de almışken içime sinecek bir model alıp geçeyim hdmi 2.1 olsun ki etinden sütünden faydalanayım istiyorum. 

lg nano866 bütçe dostu olarak öne çıkıyor ancak led. Oled tvler 25-30k üzerinde yok mu şöyle 15-20k arasında 55'' tv? 

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.05.2022 at 00:21, Dark_Soul dedi ki:

35mbit adsl var, yetmeyeceğini düşünmüyorum, film spesifik oluyor genelde, yani uhd filmlerde baştan sona sorunlu veya sorunsuz oluyor, belki amazon app ile alakalı bir durum olabilir. Apple tv+ uygulamasında da filmlerde hdr komple yok. Dolby vision var.

apple tv varsa\ tv+ falan ugrasma

Infuse varken yani... her formati destekliyor, sadece 5.1'i downstream ediyor kendi capinda

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

aylardır arıyorum hala bulamadım. Yeni modeller geliyor eskilerinde fiyatı düşmüyor, aksine artıyor. Bugün teknosa'da bir de grundig ggo diye bir model önerdiler, oled, çok iyi bir model ama grundig işte güvenilir mi bilmem.
LG C1 istiyordum C2 çıktı bütçemi aşıyor
Samsung qned teknolojisi çıktı, en iyisi oled diyorlar. Ben de almışken içime sinecek bir model alıp geçeyim hdmi 2.1 olsun ki etinden sütünden faydalanayım istiyorum. 

lg nano866 bütçe dostu olarak öne çıkıyor ancak led. Oled tvler 25-30k üzerinde yok mu şöyle 15-20k arasında 55'' tv? 

OLED TV'lerde parlaklık problem oluyordu, samsung'un yeni çıkardığı oled'ler HDR10 destekliyor mu acaba? Parlaklığı nasıl? Mağzada Neo Qled ile yan yana kıyaslamak gerekli bence.

https://www.pttavm.com/sony-xr-55x90j-55-139-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-223082798?utm_source=akakce.com&utm_medium=fiyat-kiyaslama&utm_campaign=akakce&v=1.50
oled dışında alternatif olarak bu baya iyi duruyor.
https://www.sony.com.tr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/xr-55x90j/specifications

Sosyal ağlarda paylaş

LG OLED'lerdeki parlaklık sorunu LG'nin g2 serisi ile nerdeyse bitti.

Samsungun da yeni çıkardığı QD OLED s95b'si var OLED tarafında, parlaklığı 1000nits'i geçiyor.

Burn-in riskini baya düşürmüşler diyorlar. Tr'de henüz göremedim yurtdışında 55 inc'i 1900 dolar civarı. Aynı paneli kullanan Sony A95k var bir de. Buraya gelene kadar samsung en az 40k , Sony'de 50k tl olur

Dark_Soul tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@serjuhan abi yanlis anlamissin anlatirim - ama baska uygulama indirmen lazim.

GSE IPTV iyi calisiyor apple tv'de. user/pass iceren url'yi girince kanallar geliyo

infuse daha cok HDR/4k/7.1/5.1/dolby vision her format tukur, oynatsin

pc'yi network'den gorurse asla hata vermeden oynatiyor

all-in-one KODI vardi IPTV+local stream+internet stream, su an ne kadari calisiyor bilmiyorum.

KODI fazla kaynak tuketiyor, asla acik tutmazdim ztn.

1) PC'ye plex kuruyorsun (veya serviio, bunun entegrasyonu baya fazla ben ugrasmadim)

bende hem serviio hem plex kurulu, Plex'in avantaji Dolby Vision oynatabilmesi.

serviio veya digerleri desteklemiyor. Dolby Vision, LG native app destekliyor, cok iyi calisiyor.

2) infuse'dan butun content'i en iyi olabilecek kalitede izliyorsun

3) apple tv+pc varsa moonlight kuruyorsun, nvidia ekran karti varsa ve 100mbit LAN varsa tv'de 60fps network'den oyun oynuyorsun // bende powerline oldugu halde baya bir sey oynaniyor, xbox'a oyun almama sebeplerimden.

her turlu emulator + pc oyunu stream ediyor nvidia software, moonlight sadece bunu kullaniyor

Sosyal ağlarda paylaş

benim applve tv kullanma amacim: evim 2 katli ama 2 odam yok = 1+1

xbox alt katta salonda - pc ust katta.

gamepad'li oyunlari Samsung C1 55" den vuruyorum.

baya bir switch/neo geo oyunu oynadik arkadaslarla, Beat 'em up 2-3-4 kisi...

edit:

GSE iptv, apple store'dan kaldirmislar gibi ama TV app'leri daha iyi samsung, lg , sony.

illa apple tv'den iptv acilacaksa diger alternatif: IPTV Smarters

bu da parali

edit2:

moonlight ovecegim tekrar.

network imkan veriyorsa 4k60fp da stream ediyor.

Sosyal ağlarda paylaş

TV tavsiyesi de cadir gibi bu arada, benim eski tv de LG oled - 5 sene kullandim : https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/eg9100-oled

burn-in yok, arkadaşın annesine verdik. her gün evlilik programı izliyor, yine burn-in yok?

beyaz background gelmiyor, bakmıyor da...

benim oda sartlarinda C1'den COK DAHA IYI.

C1 ve C2 salon güneş alıyorsa almayın.

Sosyal ağlarda paylaş

23 saat önce, Goering dedi ki:

benim applve tv kullanma amacim: evim 2 katli ama 2 odam yok = 1+1

xbox alt katta salonda - pc ust katta.

gamepad'li oyunlari Samsung C1 55" den vuruyorum.

baya bir switch/neo geo oyunu oynadik arkadaslarla, Beat 'em up 2-3-4 kisi...

edit:

GSE iptv, apple store'dan kaldirmislar gibi ama TV app'leri daha iyi samsung, lg , sony.

illa apple tv'den iptv acilacaksa diger alternatif: IPTV Smarters

bu da parali

edit2:

moonlight ovecegim tekrar.

network imkan veriyorsa 4k60fp da stream ediyor.

Eyvallah. IPTV için dediğin gibi bir çok uygulama var ama işte daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak bir şey vardır belki diyerek heyecanlandım. Diğer mevzular için çok kullanmıyorum açıkçası apple tv'yi. Home network vb kurmadım. Basic applerden izlemeye devam.

Yine de ağzına sağlık.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Selam,

Emektar Panasonic GT50 plasma ile yolları ayırsam mı diye düşünüyorum. 55" TCL C835/735 falan baktım, marka güvenirliliği nasıl bilemedim. Hiç sevmediğim Samsung mu bakayım diye düşündüm ve yine tavşan gibi model üretmişler; Q vs QN ve bir de 80/85/90/95'ler ile bunların A/B alternatifleri ortalıkta. Fazla uçmadan ve fazla da düşünmeden neye yönleneyim; veya görüntü kalitesinden memnum olduğum Pana ile yola devam mı?

Apple tv 4k (netflix, amazon, disney, plex ve turkcell TV+) ve internette sorun olursa diye de yedekte duran Dreambox alıcım var. Konsol veya PC bağlama gibi bir talebim yok.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

On 09.10.2022 at 17:46, paramecium dedi ki:

Selam,

Emektar Panasonic GT50 plasma ile yolları ayırsam mı diye düşünüyorum. 55" TCL C835/735 falan baktım, marka güvenirliliği nasıl bilemedim. Hiç sevmediğim Samsung mu bakayım diye düşündüm ve yine tavşan gibi model üretmişler; Q vs QN ve bir de 80/85/90/95'ler ile bunların A/B alternatifleri ortalıkta. Fazla uçmadan ve fazla da düşünmeden neye yönleneyim; veya görüntü kalitesinden memnum olduğum Pana ile yola devam mı?

Apple tv 4k (netflix, amazon, disney, plex ve turkcell TV+) ve internette sorun olursa diye de yedekte duran Dreambox alıcım var. Konsol veya PC bağlama gibi bir talebim yok.

Saygılar.

Arkadaşımda panasonic plasma var gt serisi senelerdir izliyoruz maç-flim inanılmaz bi tadı var görüntünün siyahlığı canlılığı bilemedim cidden çok iyi ya, yan yana getirip kısaylamak lazım sanki.

eklemek istediğim bir farklılık da ms olayımıdır yoksa  yüksek hz olayımı inanılmaz akıcı geliyor görüntiler bana bilenler anlatırsa iyi olur.

GreenPeace77 tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

samsung q80b kararını vermişken LG Qned 816 ile yanyana izledim lg çok canlı ve parlak duruyor. Sonunda karar verdim ? 

https://www.amazon.com.tr/dp/B0B4PBMZNL/ref=asc_df_B0B4PBMZNL1664157600000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B0B4PBMZNL&linkCode=asn

en uygun fiyat amazon'da gözüküyor. Amazon gönderiyor ama mediamarkt ile 4k fark var. Amazon'a çok güveniyorum da yine sormak istedim direkt amazon'dan alan var mı?

bu büyüklükte alışveriş yapmadım hiç. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...