Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Televizyon tavsiyesi

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

6 saat önce, Masticore dedi ki:

Kedi  çarpıp yıkacak diye ödüm kopuyor.

bunu sen görüp düşünebiliyorsan hiç beklemediğin bir gün mutlaka gerçekleşiyor ya, gerekirse çift taraflı kalın duvar bandı ile sabitle zeminine. ben masamda öyle yapmıştım, sonra masayı değiştirince bantları tıraşlayıp tekrar yaptım aynısını.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

55q60rat 

https://www.hepsiburada.com/samsung-55q60rat-55-138-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-qled-tv-p-HBV00000JRW1V

55ru7400

https://www.hepsiburada.com/samsung-55ru7400-55-138-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000K2IC9

arasındayım. rtings.com'da epey detaylı incelemişler q60rat daha iyi duruyor ancak aradaki 900 liralık farka değer mi?

Ek olarak; 25-30m2 salon var. tv'ye mesafe 2m. 55inç göz yorabilir mi? 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

RU7400'ü ben de bayağıdır kesiyorum da (50" bakıyordum) ilk bakmaya başladığım dönemden beri 1000TL arttı fiyatı. Aynı özelliklerde daha hesaplı bir modelde yok gibi ... 

aslında dlna için özellikle bu modeli istiyorum da bilemiyorum halen farklı bir markaya mı kaysam düşünüyorum. 

de fiyat performans için halen RU7400'den daha iyisi yok gibi 

Sosyal ağlarda paylaş

Teşhir TV alınır mı ya? Kim bilir kaç saat çalıştı, ne hale geldi o ekran.

samsung q60 al. hem q60'dan memnun kalırsın, hem de bir sorun olursa vb samsung'dan

benim tv'de problem vardı (baya ender bir durum olduğunu söylediler, internette de hiç örnek bulamadım), hiç madur etmeden (tv'siz bırakmadan) 3 gün içinde yenisiyle değiştirdiler.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Bana da öneri lazım. Dün gece TV ayaklarından kırılıp yere düştü ekran pert.

43 ekran, fhd yeterli benim için ama PC monitörü alırken çok araştırmıştım ve ips panelde karar kılmıştım. Benim kırılan TV'nin paneli hakkında bilgi bulamıyorum. Görüntü kalitesinden memnundum baya. Eğer ips panel ise oradan devam ederim diyorum.

Bir de Sony artık alınmaz diyorlardı 4-5 yıl evvel. Şimdi baktım çok güzel modelleri var. Samsung ile LG'ye 4-5k vereceğime Sony alsam daha iyi olmaz mı?

Sosyal ağlarda paylaş

Abi çok kötü değil mi böyle ya

ac304fbfc86cbe49bed25fbc9556c743.jpeg

El mahkum bu şekilde devam. Riske girmem artık.

Bu arada gerçekten doğru düzgün bir TV için 5000 lira barajını aşmak gerekiyor. 3000 lira civarı satılan Samsung ve LG'ler oldukça vasat. Ama normal Euro'ya çevirdiğinde 350-400 Eu ediyor. Adamlar bu fiyata güzel TV vermez. AKP sağolsun.

Sosyal ağlarda paylaş

10 dakika önce, Goering dedi ki:

55" altina 5k verme sakin.

49" almak gibi bir amatorluk mesela.

Bir şeyler biliyorsun ama söylemiyor gibisin.

Mesela neden 49 almamalıyım? Ara teknoloji veya geçiş teknolojisi mi? 1080p bana yeter desem de ille de 4k mı almalıyım? Netflix izlemiyorum. Ara ara telefondan (android) YouTube açıp TV'ye yansıtıyorum. İlle de dizi-film izleyeceksem laptopu hdmi ile bağlayıp hallediyorum. Ayrıca TV'yi oturma odasında kullanıyoruz ve tam da yukarıda örnek verdiği gibi bir alan var TV için. Cam sehpada duruyordu duvara asacağım yenisini. Bu yüzden 49'dan yukarısı gereksiz olmaz mı? Yani o bütçeye ekranı ufaltıp kaliteyi artıramam mı?

En sonunda Sunny tarzı idarelik bir şey alacağım. Kafam çok karıştı.

Sosyal ağlarda paylaş

ara boyut, 49" panel nadir artik. hem eski teknolojiler hem de daha pahali:

https://www.epey.com/televizyon/e/YToxOntpOjExODthOjI6e2k6MDtzOjI6IjQ3IjtpOjE7czoyOiI0OSI7fX1fTjs=/

artik 55"/65"/75" olarak cikiyor 90% - 55" tavsiye ederim:

https://www.epey.com/televizyon/e/YToxOntpOjExODthOjI6e2k6MDtzOjI6IjUwIjtpOjE7czoyOiI1NSI7fX1fTjs=/

sonucta 1 kere alicaksin en az 5-6 sene kullanirsin, 4K al almisken.

4-6k arasina filtrelersen iyi modeller cikiyor, onlari karsilastir: https://www.rtings.com/tv/reviews/

lg/samsung/sony disinda bakma ? 

LG'lerin cogu zaten IPS panel.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kırılan LG 42LA660S'ti hatta ZA versiyonu yani son versiyonmuş onlar. Gerçekten çok memnundum ve çok ideal bir TV'ydi. 43 inch 109 ekrandı.

Şimdi ben 55 inch ekran alıp uydu bağladığımda çamur gibi görüntü almaktan da korkuyorum. Yani bu devirde uygu yayını mı kaldı deyip işin o kısmını boş vermiş olabilirler mi? Dediğim gibi PS, Netflix vs. ile işim yok ve olmayacak da. Sağlam PC kurdum oradan hallediyorum o tip işleri. TV'nin tek olayı uydudan TV izlemek olacak. Bir de Youtube. Sorduklarım yanlış hatta komik olabilir ama gerçekten TV işinden çok uzak kaldım sıfır bilgiyim şu an. Mesela Sony modellerini araştırırken gördüğüm yorumlarda eski modellerin daha iyi olduğu söylenmiş. Bulabilirsen onlardan al gibisinden konuşanlar vardı.

Bir de izleme mesafem 2-3 metre aralığında. Büyük ekran yakından rahatsız eder, göz yorar gibi şeyler eskide mi kaldı?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...