Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşandık

Cute

Öne çıkan mesajlar

olm öyle zort diye boşanamıonki, mallarının yarısına da çöküyor sdaafad.
cicibeybe said:

Cute said:

Fistan =)

Boşanmaya o gitti, eskisi gibi hissetmiyorum dedi 2 ay uğraştım, çözemedim.Konuşuncada eski şeyler bahanelere, bahanelerde çirkinleşiyor..baktım olmuyor kal vas flam.

Babamda aynısı dedi şimdi başlıyor hayatın, uzaydamıydık =p

İyi dilekleriniz için tşkr.

Olm ne kasiyon. Gidiyosa gitsin, selametle. Bekara kari bosamak kolay derler de artik evliyim rahat rahat konusabilirim ahaha. Esim gelip bana eskisi gibi hissetmiyorum ayrilsak mi dese basar giderim ne olacak. Ugrastigina degmez sal gitsin, baskasini bulursun.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'de gününü gün edene 30'undan sonra kötü gözle bakarlar.
mutlaka evlenmesi çocuk yapması ev taksiti sonra kolej taksidi ödemesi sonra da altınolukta yazlık alıp akşamüstleri bahçesini sulaması lazım emekliliğinde, sonra çocuklarının mürüvvetini görecek onları evlendirecek, torun falan sevecek, sonra da toprağın altı.

diğer türlü 30+ olup gününü gün eden, 50'sine 60'ına kadar dünyayı dolaşan bir sürü arkadaşı olan, sevgilisi olan, renkli heyecanlı hayat yaşayan adama / kadına iyi gözle bakılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

türkiye'de gününü gün edene 30'undan sonra kötü gözle bakarlar.
mutlaka evlenmesi çocuk yapması ev taksiti sonra kolej taksidi ödemesi sonra da altınolukta yazlık alıp akşamüstleri bahçesini sulaması lazım emekliliğinde, sonra çocuklarının mürüvvetini görecek onları evlendirecek, torun falan sevecek, sonra da toprağın altı.

diğer türlü 30+ olup gününü gün eden, 50'sine 60'ına kadar dünyayı dolaşan bir sürü arkadaşı olan, sevgilisi olan, renkli heyecanlı hayat yaşayan adama / kadına iyi gözle bakılmaz.

Öff abi ne kadar sıkıcı bi post bu. Hayır benim çevrem böyle değil! diyen insanlara türkiyenin gerçeklerini mi öğreteceksin nedir amacın?

Iyyyhhhh rezil herif ya hep yavuz yüzünden gelmiş foruma pislik
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır ne kadar cahil bir toplumda yaşadağını bilen bilinçli bir birey, cahil toplumun normlarını neden kendine amaç olarak edinsin ki? Aynı şekilde bu cahil kesimin yaftaladığı sıfatlara da kulağını/gözünü kapatabilecek seviyede olur zaten bilinçli birey.

Bilinçsiz ve koyun olan kesim ise zaten bu normlarda yaşamaya devam etsin, onlara karışan yok zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam işte takip eden kesim, cahil kesim. İsterse doktora yapmış profesör olsun bunu yapan, yine cahil kesim.

Cahil kesimden kastettiğim şey hayatını tamamen toplum ve din normlarına göre şekillendiren, "aman etraf ne der" diyerek hayatında kararlar alan insanlar bütünü.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Tamam işte takip eden kesim, cahil kesim. İsterse doktora yapmış profesör olsun bunu yapan, yine cahil kesim.

Cahil kesimden kastettiğim şey hayatını tamamen toplum ve din normlarına göre şekillendiren, "aman etraf ne der" diyerek hayatında kararlar alan insanlar bütünü.

toplumsal normlar gözle görülür şeyler değil ki. bazı insanlar bu normların dışına çıkabilmeyi hayal dahi edemiyor. örneğin bir kadınla evlenmeden aynı evde yaşamanın mümkünlük koşullarını aklına dahi getirmiyor, ya da kadın bunu düşünmüyor, düşünemiyor.

hala ülkede çoğu kadın 9'dan (30+ bile olsa) sonra dışarılarıda dolaşamıyor, yoksa annesi babası arayarak taciz ediyor, hadi kızım eve gel nerede kaldın vs.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle saçma bir hal almışki şu evlilik denen gudubet aklım çıkıyor abi. hani belirli bir yaşa gelince çevresinden ve yakınlarından o insanın birini bulup evlenmesi beklenir falan.sırf bu yüzden olsun bari diyip insanlar evleniyor.

ulan hayatını biriyle göt göte geçirmek çok esktrem bi durum ya? e ozaman çok ekstrem durumlarda evlenmek daha mantıklısı değilmi işin ? herkesin bekar ilişki yaşayıp böyle evli insanların parmakla gösterilmesi falan lazım '' aaa bak şunlar evliymiş'' diye. anca 60-70 yaşında falan birlikte ölmek için oda.

onun dışında gerek yok. birlikte yaşayın abi çok daha güzel ortada sizi legal olarak bağlayan bişey olmayınca, bazı şeyler ipin ucunda olunca ilişki,heyecan ve değerler daha taze kalıyor. zaten iki insanın ilişkisi ve sevgisi kağıtta yazan iki satırla değer biçilmesi eminimki ileriki çağlarda ortadan kalkacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

yasal yükümlülük vs aileler felan olduğu zaman ayrılmak daha zor oluyor.
Evlilik öncesi en uzun ilişkim 8 ay benim, ki bu bi ekstrem geneli 1-2 ayda biten ilişkilerim varken evlilikte böyle bir durum yok.

Evli olmak, sevgili olmaktan genel olarak daha çok sabır isteyen ve daha zor bişi, çünkü işin içinde aileler var. Onun dışında,
göt göte yaşamıyorsun zaten, ben karımı iş arkadaşlarımdan daha az görüyorum heh.

Gerek kısmına gelince, senin hayat yükünü alabilecek ( maddi manevi )
bir destek işte, yalnız olmama durumu. Sevgili olunca karşındakinin seni bırakıp gitmesi çok kolayken evlilikte bu böyle değil.E birde zaman içinde verilen emekle gelişen bir sevgi var. Bol bol oksitosin var yani.

Kendini, ilişki anlamında kısmen garanti altına aldığın zaman,
daha farklı şeylere daha kolay odaklanabiliyorsun, hayat amacını veya gayelerini gerçekleştirebilmek için sana yükseltici olarak geliyor ( ya da bazı durumlarda düşürücü ).
_Rave said:

öyle saçma bir hal almışki şu evlilik denen gudubet aklım çıkıyor abi. hani belirli bir yaşa gelince çevresinden ve yakınlarından o insanın birini bulup evlenmesi beklenir falan.sırf bu yüzden olsun bari diyip insanlar evleniyor.

ulan hayatını biriyle göt göte geçirmek çok esktrem bi durum ya? e ozaman çok ekstrem durumlarda evlenmek daha mantıklısı değilmi işin ? herkesin bekar ilişki yaşayıp böyle evli insanların parmakla gösterilmesi falan lazım '' aaa bak şunlar evliymiş'' diye. anca 60-70 yaşında falan birlikte ölmek için oda.

onun dışında gerek yok. birlikte yaşayın abi çok daha güzel ortada sizi legal olarak bağlayan bişey olmayınca, bazı şeyler ipin ucunda olunca ilişki,heyecan ve değerler daha taze kalıyor. zaten iki insanın ilişkisi ve sevgisi kağıtta yazan iki satırla değer biçilmesi eminimki ileriki çağlarda ortadan kalkacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...