Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşandık

Cute

Öne çıkan mesajlar

fenn said:

Auril said:

Siz arkadas kalalimi cok yanlis anlamissiniz ya

Anlatsana

alla gercekten her cm sini bildiginiz ve bir zamanlar iyi kotu s3vdiginiz biriyle arkadas kalabiliyorsaniz bravo

Ben d3 op gibi kalamiyorum. Teklif ettiklerim de beni ess3k gibi bildikl3rinden yanasmamis iste.
Gulun siz

anlatmışım burdA
Sosyal ağlarda paylaş

fuck body sdf

10 yıllık bir ilişkiden sonra arkadaş kalalım teklifi hoş olmamış.

abi arkadaş kalalım teklifi genelde zaten karşısındaki kafasında tamamen bitirmiş taraftan gelir. çünkü gavat pozisyonuna düşme derdi yoktur. ya da test etmiş acaba kabul edecek mi gibisinden.

başka ne amacı olacak. bi taraf arkadaş kalalım mı der diğer taraf her zaman hayır der dfs.
Sosyal ağlarda paylaş

Cute said:

Evli olanlara, düşünenlere tavsiyelerim olacak.

*Kadın asla unutmaz.
*Aman gerek yok, yapma, alma derse bile alın yapın götürün.
*Çiçeği her zaman sulayın asla herşey süper, uzun zamandır beraberiz diye atlamayın.

Gerisi dürüstlük ve şans.

Bunlar "tehdit ve dikkat edilmesi gereken noktalar, içinizden gelmese de yapın ki boşanmaya kalkmasın, unutmaz terkeder gider" falan dedikten sonra "dürüstlük" nerede kaldı abi. Seviyorsa içinden geldiği gibi davrandığın halini sevecek insan, öyle sevilmiyorsa yaşanmıyorsa da yaşanmayacak.

Bunları yapmacık olarak, sırf mecburen/korkudan yaparsan da 3-5-10 sene sonra sen illallah eder çıkar gidersin bir gün. Bazısı da onu bile yapmıyor da bütün bir hayatını ezbere %30 keyifte geçirip, ölüp gidiyor. Her şey var hayatta. Ben de boşandım, hayatımın en doğru kararıydı, ölmüyorsun.

Günün cehaletini de fuck body ile aldım, 23 saat rahatım.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

bu arada herhangi bir acabanız varsa karşı tarafla ilgili sakın evlenmeyin.
hele ailelerle ilgili problemler varsa ayrıca hiç yakınından geçmeyin.
sevgili olarak kalın gerekirse daha uzun bi süre.

Şu çok enteresan bi konu. Ben de acabası olmadan, %100 bir kararlılıkla evlenen, ailelerle ilgili de problem yaşamayan kimseyi görmedim etrafımda.
Sosyal ağlarda paylaş

Problemlerin şekil ve ciddiyetine göre değişir. Ortada özel bir neden yokken canları isteyip samimi bir yemek bile yiyemeyecek kadar birbirine uzak ailelerse girilmez mesela. Yoksa önce onunkine gittik falan problemleri her evlilikte var, o ailelerden değil, insan ırkının mallığından.

Acaba mevzusu çok doğru. O acabanın ciddiyetini insan içinde hisseder, yeterince önemsizse zaten evliliğin acabaları olarak aklına gelmez. Yani "evet ben içim çok rahat evleniyorum" diye kendinize samimi şekilde söyleyemiyorsanız artık nişan mı atıyorsunuz, söz mü bozuyorsunuz, gerekiyorsa nikah masasından kalkın gidin. Aileler tanıştı, yola çıktık bir kere falan gibi şeylerle senelerinizi heba etmeyin. Emin olun boşanmaktan daha az yıkıcı olur maddi manevi.
Sosyal ağlarda paylaş

Cute said:

*Aman gerek yok, yapma, alma derse bile alın yapın götürün.
*Çiçeği her zaman sulayın asla herşey süper, uzun zamandır beraberiz diye atlamayın.

aynı bu maddelerden benim de 3 senelik ilişkim, nişanlılığım gittiydi. Evlilik veya 10 senelik bir şey değildi tabi, ama üzüyor mu? üzüyor. Belki daha farklı sebepleri oldu ayrılmanızın ama nedense benimkine benzettim baya.

Aradan zaman geçtikçe insan düşüne düşüne daha çok farkına varıyor yaşanılanların. Hani o unutmadığı sürekli kafana ekşidiği şeyler var ya, bir süre sonra hepsinin birer bahane olduğunu farkediyorsun. Evet hatırlanılan şeyler genelde senin zamanında yapmış olduğun hataların olabiliyor. Fakat karşı tarafın da elbette hata yaptığı noktalar olmuştur. Senin gidip de bunları hatırlatma gereksinimi duyduğunu sanmıyorum. 26 yaşından 36 yaşına kadar kişiliğinin de pek değiştiğini sanmıyorum

Yazdığın maddelerdeki gibi düşünen taraf zaten genelde karşıyı baya baya seviyordur, onun hakkında hiç kötü de düşünmüyordur. Ama karşı taraf artık aynı hissetmediği için rahatsız olmaya başlıyor. Mutlu olmak isteyen insan 10 senedir arkadaş kalabildiği, iyi geçindiği birisiyle devam edemez mi? Bence edilir. Hatta ayrılık sonrası bile gelip arkadaş kalalım diyebilmiş. Nedeni ne? İyi bir arkadaşsın çünkü. ama iyi bir sevgili değilsin artık...
Mutlu olabilmek kolay bir şey aslında. Ama işte her şeyi hatırlayınca sürekli kafayı bunlarla meşgul edince ne kendisi mutlu kalıyor ne de yanındaki. Zincirleme şekilde devam ediyor sonra mutsuzluklar

Son bir şey daha diyeyim. Pişman olup tekrar gelir mi? %90 ihtimalle gelir. Ama gelme sebebinin sevgi olmayacağını da söylemek isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

bu aile mevzusu cidden değişik ya. en okumuşu en moderni farketmez işin içine evlilik girdi mi saçmalayabiliyor. bizim anne baba neslinin garip inançları huyları,adetleri var. belki bizim nesilde normalleşir.

bu yüzden önlemini önceden almak lazım. eşine laf söylendiğinde bir şey olduğunda resti çekeceksin, herkes haddini bilecek.

bütün çevresindeki arkadaşlarının kızları keşke annem sen olsan dediği o enerjik anne modeli, işin içine gelin girdi mi saçmaladı. saygıda kusur bulamayınca kızda hata aramaya başladı. hissediyorum ve anlıyorum. sonra istemsiz laf sokmalar, iğnelemeler derken bi gün delirdim.

şimdi bir şey söylemeden önce yanlış anlama sakın diye başlıyor. babalar daha bi relax ama evli arkadaşlarımın hep anaları sıkıntılı.
Sosyal ağlarda paylaş

Tek taraflı bakıyorsundur. Hiçbir anne çocuğunun kötülüğünü istemez. Kendini ifade etme şekli yanlış olabilir tabii ki ama o şüphelendiği şeylerin en az yarısında da haklı çıkar. Sıkıntıyı onların çıkarıyor olmalarının sebebi de daha fazla sevmeleri ve gerekeni zaten yaptıkları için babalara cool act fırsatı vermeleri.

Ailenizin önüne kimseyi koymamaya çalışın, böyle ekstra dandik kötü niyetli sevgisiz falan bir ailede değilseniz en azından.

(Uyuyamıyorum da.)
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi ya kandil mesajı atmadı diye iğnelenmez kimse sdfs.

aşırı gereksiz kaynanalık genleri var annelerde. gelinden çok fazla beklenti var. kafalar istemsiz bir şekilde 1980'lerde.

arkadaşımın annesi, karısı doğum günü hediyesini 1 gün geç verdi diye 1 hafta surat yaptı.

aileni karşına almayacaksın ama çok da bokunu çıkarmaması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Biyik said:

bu arada herhangi bir acabanız varsa karşı tarafla ilgili sakın evlenmeyin.
hele ailelerle ilgili problemler varsa ayrıca hiç yakınından geçmeyin.
sevgili olarak kalın gerekirse daha uzun bi süre.

Şu çok enteresan bi konu. Ben de acabası olmadan, %100 bir kararlılıkla evlenen, ailelerle ilgili de problem yaşamayan kimseyi görmedim etrafımda.

Ben %100 kararlilikla evlendim ve hic sorun olmadi abi aileler arasinda.

Ask me anything
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...