Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşandık

Cute

Öne çıkan mesajlar

dışarda nasıldır bilmem de tr'de ilişki/evlilik yaşayıp da max 3-5 ay sonra "şunu istedim almadın", "şu böyle olacaktı da sen ucuzuna kaçtın" vb. triplere girmeyen kadın sayısı bir elin parmaklarını geçmez ki. :D "ben hiç önemsemem" kafasındaki kadın bile yapar bunu.

edit: he bunun çözümü her istediğini yapmak almak falan değil. çünkü o kafadaysa o istek bitmez. sen daha akıllı olup dengeyi tutturacaksın. yoksa her türlü sıkıntı yaşarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

dışarda nasıldır bilmem de tr'de ilişki/evlilik yaşayıp da max 3-5 ay sonra "şunu istedim almadın", "şu böyle olacaktı da sen ucuzuna kaçtın" vb. triplere girmeyen kadın sayısı bir elin parmaklarını geçmez ki. :D "ben hiç önemsemem" kafasındaki kadın bile yapar bunu.

edit: he bunun çözümü her istediğini yapmak almak falan değil. çünkü o kafadaysa o istek bitmez. sen daha akıllı olup dengeyi tutturacaksın. yoksa her türlü sıkıntı yaşarsın.

averaj insan boyle dunyanin her yerinde

evlilik kurumu kapitalist duzenin elinde en feci can veren kurum olabilir, cocuklar daha buyurlerken pazarlamasi her kanaldan pompalaniyor ortalama insana. turkiyede durum 10 kat daha facia tabiki

omru boyunca birey olmanin ne oldugunu sorgulamamis insanda, iyi kotu egitim almis insanda ayni mesaja magruz kaliyor

"hayatinin amaci evlenmek, cocuk sahibi olmak, ev/araba almak ve emeklilik beklemek"

butun omrunu bu duzeni sorgulamadan yasiyan insanlar baliklama giriyor bu topa hic dusunmeden, kadinin ayri erkegin ayri beklentileri var ve bu kadar bireycilik uzerinden yuruyen yeni duzende yurumuyor bu is. evlenme oranlari ile bosanma oranlarinin yarisma sebebi bu. gelismis toplumlarda evlilik ve dogum oranlarinin hizla dusme sebebide bu.

insanlar "ben bireysel olarak nasil mutlu olurum" diye sorgulamak yerine zaten 21.yyda varligi tartismali boyle bir kuruma atliyor iste sonra suclu ariyor nerde yanlis var hataku kim diye vs vs

gecmis olsun diyelim baska diyicek bisi yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Cute said:

*Kadın asla unutmaz.
*Aman gerek yok, yapma, alma derse bile alın yapın götürün.
*Çiçeği her zaman sulayın asla herşey süper, uzun zamandır beraberiz diye atlamayın.

su ergenlige giren her erkegin duvarina cercevelenip asilmali

- Bence Iliskiyi saglikli bir sekilde iki tarafli yurutmek gerek.
Tekrar gecmis olsun, umarim karsina yine sevip yeniden hayat paylasabilecegin biri cikar. Gerci bosandiktan sonra insanlar biraz iliskilerden uzak durmak istiyor sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Auril said:

op un mesajına göre kadın ne isterse almalıymışız, demek ki kadın istemiş alınmamış
sonra en ufak tartışmada kafaya kakılmış
ha alınsa daha da ister

yıldönümünü unuttu,hediye almadı, istediğini almadı vs diye boşandığını sanmıyorum adamın. 10 yıl az bir zaman değil. detayları bilemeyiz vardır bir sürü neden.
Sosyal ağlarda paylaş

10 sene cokmus.10 senedır tanıdıgın birinin senden sogudugunu fark edememekde entresan tamamen sasırmıs gibi yazmıssın ama bişeyleri onceden fark etmiş olman lazım gibi gerçi ögütlerde fark etmiş ama cok da sallamamıs oldugunu belirtmişsin. Neyse hayırlı olsun. Cocukda yoksa arkadasları paylasırsınız oldu bitti gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

İlişki süremiz uzun aynı evde geçti 7 yılımız, evlilik ile resmileştirdik, 2. Yılın bitmesine ramak kalmıştı malum Kasım.3 bull terrier büyüttük,sıra çocuğa gelmişti.

Kadınlara genelleme ile sıkıştırmıyorum aman yanlış anlama olmasın.Çevremden ve bana uzun zaman içinde söylenen ve gerçekleşen tavsiyeler verdim.Annem derdi hep kadın unutmaz diye, unutmuyor hocam, diğerleri güzel şeyler zaten ilgilenin, alma pahalı, götürme uzağa vs gibi şeyleri yapın ki hatırlasın.

Ben severek geçirdim yıllarımı, bende ilk günkü gibi deli gibi aşık değildim ama farklı bir sevgim vardı.Üzülmedim ama birşeyleri kayıp ettim duygusu kapladı beni.Süreçte uzun bam diye boşluk oluşuyor, şimdi iyim çok şükür.

Arkadaş kalalım dedi geçen dedim zor, neden duymak istedi.Bende başkasıyla olursun vs bana ters dedim.Yapamam gerçekten yani, artık önümüze bakmamız lazım. Kızgınımda çünkü istemiyorsun bizi ama ilişkimiz olsun.. Yani bende pet değilim ha gel ha git.

Hayat arkadaşım sonuçta ama ben onun gibi pek bel altı vurmam. Hatalarımız illaki vardır ama boşanmaya değmezdi.

Son konuşmaları uzatmamakda lazım çünkü çirkinleşiyor.Baktınız kurtarılmayacak gibi uzatıp eski anıları bozmayın.

Boşanan çok konusu ile ilgili şunu eklemek isterim.Kalem davayı 15 Mayısa verecekti, inanılmaz dolu.Adamlara 500 500 indirdik,hemen verdiler günü.

Malesef boşanan çok.Ben 36 yaşındayım, sülalede boşanma görmedik.Bize denk geldi, first blood =)

Umarım herkesin gönlünce olur, aşk sevgi aile işleri.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Cute said:

Fistan =)

Boşanmaya o gitti, eskisi gibi hissetmiyorum dedi 2 ay uğraştım, çözemedim.Konuşuncada eski şeyler bahanelere, bahanelerde çirkinleşiyor..baktım olmuyor kal vas flam.

Babamda aynısı dedi şimdi başlıyor hayatın, uzaydamıydık =p

İyi dilekleriniz için tşkr.

Olm ne kasiyon. Gidiyosa gitsin, selametle. Bekara kari bosamak kolay derler de artik evliyim rahat rahat konusabilirim ahaha. Esim gelip bana eskisi gibi hissetmiyorum ayrilsak mi dese basar giderim ne olacak. Ugrastigina degmez sal gitsin, baskasini bulursun.

ss aldım
Sosyal ağlarda paylaş

Cute said:

İlişki süremiz uzun aynı evde geçti 7 yılımız, evlilik ile resmileştirdik, 2. Yılın bitmesine ramak kalmıştı malum Kasım.3 bull terrier büyüttük,sıra çocuğa gelmişti.

Kadınlara genelleme ile sıkıştırmıyorum aman yanlış anlama olmasın.Çevremden ve bana uzun zaman içinde söylenen ve gerçekleşen tavsiyeler verdim.Annem derdi hep kadın unutmaz diye, unutmuyor hocam, diğerleri güzel şeyler zaten ilgilenin, alma pahalı, götürme uzağa vs gibi şeyleri yapın ki hatırlasın.

Ben severek geçirdim yıllarımı, bende ilk günkü gibi deli gibi aşık değildim ama farklı bir sevgim vardı.Üzülmedim ama birşeyleri kayıp ettim duygusu kapladı beni.Süreçte uzun bam diye boşluk oluşuyor, şimdi iyim çok şükür.

Arkadaş kalalım dedi geçen dedim zor, neden duymak istedi.Bende başkasıyla olursun vs bana ters dedim.Yapamam gerçekten yani, artık önümüze bakmamız lazım. Kızgınımda çünkü istemiyorsun bizi ama ilişkimiz olsun.. Yani bende pet değilim ha gel ha git.

Hayat arkadaşım sonuçta ama ben onun gibi pek bel altı vurmam. Hatalarımız illaki vardır ama boşanmaya değmezdi.

Son konuşmaları uzatmamakda lazım çünkü çirkinleşiyor.Baktınız kurtarılmayacak gibi uzatıp eski anıları bozmayın.

Boşanan çok konusu ile ilgili şunu eklemek isterim.Kalem davayı 15 Mayısa verecekti, inanılmaz dolu.Adamlara 500 500 indirdik,hemen verdiler günü.

Malesef boşanan çok.Ben 36 yaşındayım, sülalede boşanma görmedik.Bize denk geldi, first blood =)

Umarım herkesin gönlünce olur, aşk sevgi aile işleri.

Bir süre sonra arayıp tekrar görüşmek isteyecek, onca yıl geçirdik birlikte hala umarım mutlusundur diye düşünüyorum falan diyip bulusmak isteyecek.

o buluşmaya evet dersen sıçtın işte asdsdf arkadaş kalalım laflarına falan sakın kanma yani direk çıkar hayatından
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...