Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Lordling of the Rings (2022) - Amazon

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

6 saat önce, Laorx dedi ki:

1000 yıl derken 1 ile 2. Bölüm arası mi meraktan soruyorum? 

2 gizemi de anlamadım, sauron ve Gandalf'in reveal'i mi ? Cidden meraktan soruyorum.

https://lotr.fandom.com/wiki/Second_Age

Bu normal kronoloji biz 2.çağ izliyoruz şuan. 

1500 yılında yüzüğü yapıyor sauron, 2000 yıl sonra isildur kesip parmağından alıyor. 2.çağ bitiyor. Ama biz isilduru şimdi gördük misal. Muhtemelen oraya kadar olur diye dizi düşünüyorum, ordan hobbit,lotr diye bağlıyor zaten. 

3.çağ başlıyor sauron tekrar uyanıyor, o zaman gandalflar sarumanlar filan geliyor orta-dünyaya. 

reampage tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Aket-Atum dedi ki:

Biri “Sauron kim ?”, diğeri de “Bu adam Sauron değilse kim?”

Slim Shady’yi yokederken güve kelebeği gözüktü diye Gandalf mı kabul ediyoruz meteor adamı şimdi? Ya da daha bariz bir şey vardı da ben mi kaçırdım?

Hep burnunu takip et diye bir lafı vardı Gandalfın filmde. Onu burada da söyledi. En bariz bu yani Gandalf olduğunun. 

Sosyal ağlarda paylaş

kitaptan hic haberiniz olmadan, hic okumadan da kotu dizi.

mesela

Spoiler

daha film ilk bolumde

Screenshotter-YouTube-TheLordoftheRingsT

bunu gosteriyor. abla bir gaza geliyor, etrafindaki kimseyi siklemeyen bir yaratiga donuyor adeta.

sonra anvil ustunde yine sigil i goruyoruz. efendime soyleyim kotuluk yuzunden hic sicaklik kalmadigi yerde ors ustunde ne dovulmus ise sadece sauron'un sigilinin izi kalmis vs vs.

26cso4i5jde91.png?width=576&format=png&a

sonra kan aktikca buyuyen, amaci baraj kapaklarini acmak olarak gosterilecek, yasli amcanin doseme altinda sakladigi kilic ustunde de

z9vyx04vjde91.jpg?width=274&format=pjpg&

abi ne diye bagliyorlar bu gizemi?

Screenshotter-WatchTheLordoftheRingsTheR

aaa bu haritaymis.

olm adamlar kadinin kardesinin gogusune neden haritayi koydular? neden zaten lokasyonda olan amcanin kilicinda harita var?

dizinin her sahnesi agliyor. bir dunya yaratamiyor ne yazik ki. tutarsizliklar o kadar cok ki.

haydi izleyelim, eglenelim desen yapabilecegin tek sey galad'in kotu oyunculugu. kadinin dizilerde rol yapmasi acilen durdurulmali. zaten kitabi degistiriyorlar, ikinci sezon kadini oldurseler ilk bolumde dizi daha iyi olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

House of dragondaki gibi her bölümde zamanı hızlandırıp devam etselerdi keşke, enaz 30-40 bölüm yüzükler dövülene kadar geçen zamanı izlerdik. Galadriel, sauron, gandalf, elrond vs yasarlardiu, yan karakterler değişirdi bölüm başına. Hem herkes anlardı ne olduğunu kronolojik olarak

Sosyal ağlarda paylaş

bu dizinin bana en büyük faydası youtube türkiye'deki kaliteli lotr kanallarını bulmam oldu. legendarium'da zafer başkan acayip bir adam. sırf lotr ile ilgili değil, genel kültür ve felsefe konusunda da çok bilgili olduğu belli. eru'yu anlattığı videoda ilahiyattaki kelam dersini vermiş adam neredeyse. bu ara sırf onu izliyorum. 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

bu dizinin bana en büyük faydası youtube türkiye'deki kaliteli lotr kanallarını bulmam oldu. legendarium'da zafer başkan acayip bir adam. sırf lotr ile ilgili değil, genel kültür ve felsefe konusunda da çok bilgili olduğu belli. eru'yu anlattığı videoda ilahiyattaki kelam dersini vermiş adam neredeyse. bu ara sırf onu izliyorum. 

zafer bey baya *aşaklı bir adam cidden. arada ilim irfan öğrenmek için bile açıp izlediğim bölümleri oluyor. murat sönmez'i de çok seviyorum ama o daha popüler seviyede ilerlemek istiyor. orta dünya yüzüklerin efendisi diye bi kanal var mesela genç bi çocuk, onu nedense hiç sevemedim fazla kibirli görünüyor ve çocuklara hitap ediyor. 

twitchte umur tezer var o da yancılık yapıyor diğerlerine ama meh.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...