Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Lordling of the Rings (2022) - Amazon

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

14 saat önce, Fili dedi ki:
  İçeriği gizle

Sadece dizide gördüğümüz üzerinden yorumlarsak
Galadriel anladı Halbrand'ın Sauron olduğunu ve nasıl Celebrimbor'u manipüle ettiğini. Sauron'un yönlendirmesi ile yapılan bir şeyin arkasında başka emeller olduğunu bildiğinden planı bozdu 2 yerine 3 yüzük yaptırarak açıklamasını da yaptı yok tek yozlaştırır 2 böler 3 denge filan.

Kitaplara göre ise böyle saçmalıklar yok. Yüzüklerin yapımı 100 yıla yakın sürüyor ve yüzük yapma zanaatını Annatar'dan (Sauron) öğreniyor elfler. Bu sırada elf demirciler çok sayıda yüzük yapıyorlar zanaatı öğrenmek için, bunların çoğu çok zayıf yüzükler ama sonunda 16 güç yüzüğü yapıyorlar. Celebrimbor ise anlıyor ki bu Annatar pek tekin bir tip değil ve o da boş durmuyor Annatar'dan gizlice üç elf yüzüğünü yapıyor.

Sauron da sonra gidip Mount Doom'da tek yüzüğü yapıyor ve taktığında elfler anlıyorlar Annatar'ın gerçekte kim olduğunu ve niyetini. Yüzükleri de Sauron'a vermedikleri için Sauron Eregion'a saldırıp 15 (sonradan cücelere verilecek yedi yüzüğün altısı ile insanlara verilecek dokuz yüzük) yüzüğü ele geçiriyor, Celebrimbor da öldürülüyor.

@lovecraft0Z

Spoiler

Anladım, teşekkürler. Peki Sauron mount doom da tek yüzük için Eregion dan maden falan mı çalıp getiriyor ya da yüzükler yapılırken orada ögrendiklerini falan mı kullanıyor bu tek yüzüğü yaparken

Sosyal ağlarda paylaş

En çok beğenmeyene ödül yok da, beğenenler neleri beğendiklerini yazsa da görsek. 
Uzaktan biraz bile evreni bilen birinin şu diziyi beğenme ihtimali zaten yok da, bilmeyen birinin de beğenmesi için beş yaşında falan olmasi lazim. Hayatında hiç fantastik bir sey izlemeyip okumamışsa belki yani. 

Sosyal ağlarda paylaş

abi 20 senedir ayni fistan bait'ine neden yanit yaziyorsunuz? adam bir urunu begenen - cok begenen - begenmeyen ve cok begenmeyen oldugunu onemsemeden, sonuca da takilmadan her gruba bait atiyor sadece.

uzerinde durulacak bir konu degil bu.

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

56 dakika önce, lovecraft0Z dedi ki:
  İçeriği gizle

Anladım, teşekkürler. Peki Sauron mount doom da tek yüzük için Eregion dan maden falan mı çalıp getiriyor ya da yüzükler yapılırken orada ögrendiklerini falan mı kullanıyor bu tek yüzüğü yaparken

Spoiler

malzemeyi nereden buldu hangi malzemeyle yaptı gibi bilgiler yok. Bence dizide bu malzeme konusuna gereksiz girdiler ve işi fazla metalurji muhabbetine bağladılar. Asıl olan şey büyü burada.

Güç yüzüklerini yapmayı elflere öğreten Sauron o yüzden o işten öğrendiğiyle yaptı diyemem. Madem biliyor da niye gidip elflere yaptırdı dersen. Bu yüzükler en başta cücelere ve insanlara vermek için değildi 16sı da elflere verilecekti ve Sauron elfleri böylelikle kontrol etmeyi planlıyordu. Yüzükleri kendisi yapıp verse elflere, elfler güvenip kullanmazlardı. Yüzükleri elflere yaptırarak onları kandırabileceğini sanıyor ama tek yüzüğü takınca elfler anlıyor mevzuyu.

Bu arada Sauron Morgoth'un yancısı olmadan önce Aule'nin yancısıydı. Aule usta zanaatkar valar. Smithing işlerini Aule'den öğreniyor Sauron yani.

Fili tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

38 dakika önce, dasaaa dedi ki:

abi 20 senedir ayni fistan bait'ine neden yanit yaziyorsunuz? adam bir urunu begenen - cok begenen - begenmeyen ve cok begenmeyen oldugunu onemsemeden, sonuca da takilmadan her gruba bait atiyor sadece.

uzerinde durulacak bir konu degil bu.

ablası "işlek gün dükkana gelme müşterileri kaçırıyorsun" demiştir bugün tsısı.

Sosyal ağlarda paylaş

48 dakika önce, neutrino dedi ki:

En çok beğenmeyene ödül yok da, beğenenler neleri beğendiklerini yazsa da görsek. 
Uzaktan biraz bile evreni bilen birinin şu diziyi beğenme ihtimali zaten yok da, bilmeyen birinin de beğenmesi için beş yaşında falan olmasi lazim. Hayatında hiç fantastik bir sey izlemeyip okumamışsa belki yani. 

ben yüzükleri hiç okumadım bilgim film ve bu dizi kadar 

o yüzden seviyorum : )

cahil mutluluğu

Sosyal ağlarda paylaş

Kimse bilmez ama bilin, gandalfta en başından beri yüzük vardı, balrogla filan kapışırken hep yüzük vardı parmağında, öyle aman aman değil yani gandalf çok. sarumanın ona ifrit oluşuda ordan, hileci oldugunu biliodu saruman gandalfın. Yüzüklerin bi olayı var gandalfta ona gidiolar ilk, tek yüzükte ilk ona gitmişti. Bakın önemli bunlar sdf

Sosyal ağlarda paylaş

54 dakika önce, Llama dedi ki:

ben yüzükleri hiç okumadım bilgim film ve bu dizi kadar 

o yüzden seviyorum : )

cahil mutluluğu

Zaten bilip napıcan, masal alt tarafı. Adam uydurmuş da uydurmuş, maialar valarlar, morgotlar, bilmemkimler, sıkmış da sıkmış. Hiç ciddiye alınacak bir yanı yok zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, reampage dedi ki:

Kimse bilmez ama bilin, gandalfta en başından beri yüzük vardı, balrogla filan kapışırken hep yüzük vardı parmağında, öyle aman aman değil yani gandalf çok. sarumanın ona ifrit oluşuda ordan, hileci oldugunu biliodu saruman gandalfın. Yüzüklerin bi olayı var gandalfta ona gidiolar ilk, tek yüzükte ilk ona gitmişti. Bakın önemli bunlar sdf

en başından beri değil de bu üçünden birini ona veriyolar heralde sonradan

ar6h0vr1cop91.png

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

19 saat önce, aktiftablet dedi ki:

Zaten bilip napıcan, masal alt tarafı. Adam uydurmuş da uydurmuş, maialar valarlar, morgotlar, bilmemkimler, sıkmış da sıkmış. Hiç ciddiye alınacak bir yanı yok zaten.

katılıyorum. tutarlı olsa nolur olmasa nolur... osur osur ipe diz bu fantastik edebiyat hep..

Sosyal ağlarda paylaş

Ya dizi dediğin uzun süreli hikaye anlatımı zaten. Filmde anlatamadığını dizide anlatıyorsun uzun uzun. İster istemez bir şeyler kaçar tutmaz. Benim taptığım Battlestar Galactica’da bile neler sacmaladilar yani. Beş sezonda 70kusur bölümü dolduracak konu bulmak kolay değil. 

Bilmemkac sezon dizi yapıcam diye firladiginda zaten metaplotu düşünüp detayları sonra belirliyorsun. 
Ama bir dizinin metaplotu bu kadar sacmalamamali ya. Diğer yüzükleri de dov iste eline mi yapışacak timelinea uysan yani. Elinde her türlü dokuman var, kitapları okumasan bile internette araştırsan kürekle lore bilgisi var ya.

MrLevie tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...