Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Lordling of the Rings (2022) - Amazon

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Berbat yahu.

Karakterlerde bir gravitas yok, Galadriel 13 yaşında ergen kız modunda, Elrond'un varlığını reddediyorum, diyaloglar kötü yazılmış fanfiction seviyesinde, elfler elf gibi değiller, insanlar gerçekçi değiller, kurgu kötü, müzik kötü, senaryo kötü. Tek iyi noktası sanırım görüntü yönetmenliği ve Prime Video'daki şahane encoding (5mbps ile verdikleri 1080p neredeyse Bluray kalitesinde, nedir bu?).

Çöp olmuş. Yine de 3. bölümü de izlerim ama devam edeceğimi sanmıyorum.

Türk dizileri Amerikan dizilerinden etkileneceğine Amerikan dizileri Türk dizilerinden etkileniyor sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

Pacing isi degil yavaslik, bir ne yapacagini bilememe hali var. Galadriel’in bazi sahnelerinde mesela filmdeki Galadriel’inkine benzer epic anlar oluyor. Sanki dizinin 10dklik kismi o an icin cekilmis bombos bir filler gibi.

Cok para harcanmis, produksyon kalitesi cok yuksek ve ilk bolumu begendim ben acikcasi ama ikinci bolum yokus asagi gitti.

Bu arada bucukluk kiz Nori’yi direk Frodo’ya benziyor diye secmisler dikkat ederseniz. Onu da not duseyim. Boyle bi filmin ekmegini yiyelim dusuncesi sezmedim degil. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, GERGE dedi ki:

Tek iyi noktası sanırım görüntü yönetmenliği ve Prime Video'daki şahane encoding (5mbps ile verdikleri 1080p neredeyse Bluray kalitesinde, nedir bu?).

ben böyle bir şey görmedim ya, amazon prime'dan 4K DV/HDR10 mu ne olarak izledim de nasıl "crisp" bir görüntü çözemedim... olayları vs. takip etmeyip ekrana bakmak bile iyi. (ilk bölümü 5dk izledim, ev yakınında konser var)

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Hobbitler cok iyi olmus, cuceler de fena degil, galadrieli pek tutmadim yapmacik hani elftir soguktur desen oteki elflerde oyle bisi yok, intro dandik olmus ne anlatmaya calisiyorsa bisi anlasilmiyor ehe. birde en ufak sauron/orc kiprasmasina mordor muzigi giriyore her seferinde siritmis biraz.

Sosyal ağlarda paylaş

tüm zorunlu diversity castingleri bir kenara bırakırsak

ilk bölümü izledim. güzel olmuş. efektler filan gayet güzel, zaten kesenin ağzı inanılmaz açılmış. insanlık tarihindeki en pahalı diziyi izliyoruz. ama bir lotr evrenine aldı beni götürdü diyemem. hobbitler güzeldi, sauronu gösterdikleri sahne hoştu. 

sonra ikinci bölümü izledim. Allah belanızı versin sizin. imdb'de 3 puan alan korku filmi senaryosu gibi hangi liseliye yazdırdınız bu senaryoyu, diyalogları? zorlama yapılmış sahnelerle doluydu. karanlığın aydınlık olması da ayrı rahatsız etti zaten. 465 milyon doları kime verdiniz abv sizin...

şimdilik devam ederim. yapım kalitesi izletir belki.

Sosyal ağlarda paylaş

bayagi iyi galadriel disinda. oralar da o kadar kotu degildi. ama sanki onun kotulugunun zirvesine daha ulasmadik. cok talihsiz basladi. bir de ana karakter sanirim? 

o kadar kotu degildi derken dovus sahnesi haric. legolaslik yapilacak, birileri de figuranlik yapacak esliginde. tamam. ama bunlarin goze batmadan yapilmasi da mumkun. aksiyon dolu uc film var rehber niyetine. dvd kiralama doneminde birakilmasi gereken aksiyon sahnelerini nasil tekrar hayatimiza sokuyorlar inanilir gibi degil. boyle yapacaksaniz wesley snipes oynasin galadriel'i hem de kotaya calisir...

nori'yi oynayan kadin ne oynuyor be. dizi/platform sahibi falan olsam bonservisini alir ustune imza parasi veririm.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Galadriel sıradan bir elf gibi gösterilmiş ya, Elrond'dan Gil-galad'la görüşme ayarlamasını istiyor. Gil-galad kral olabilir ama Galadriel'in üstünde bir karakter değil, Galadriel onun önünde eğilecek bir karakter de değil. En kıdemli, yüksek lineageli Noldor orta dünyada kalan. Zamanında Feanor'a ben eşşeğim çekmiş biri.

Celeborn nerede bu arada, Galadriel'in Eregion'da kendi krallığı olması gerekliyken niye çavuş gibi dolaşıyor?

Ana karakterlerini bile becerememişler.

Bir hobbit olmuş, o da zaten ergen irisi olarak lisesi gibi davranması normal olduğundan.

Yine de işyerinde yemek yerken arkada açarım bekli, diyalogdan geri kalmayalım.

Sosyal ağlarda paylaş

ilk bölümü dün gece izledim, baby galadriel dışı aşırı kötü değil, bi ara kızınca ağzına bi şekil verdi böyle ama nasıl bi figüran oyunculuğuyla yaptı onu sesli güldüm asd. ama 2. leş diyosunuz, zaten 1. bölüm seviyesinin 1 tık aldı bokubok, herhalde olmayacak bu dizi ama lotr motr diye izlerim sonuna kadar artık

lore falan 3 anakitap öncesi 2nd age falan hiçbir şey bilmiyorum ben onun için bir şey diyemem ama gergeye göre bok etmişler ve inandım, bu tür lore tutarlılığını takanlar için geçmiş olsun

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Silphatos dedi ki:

ilk bölümü dün gece izledim, baby galadriel dışı aşırı kötü değil, bi ara kızınca ağzına bi şekil verdi böyle ama nasıl bi figüran oyunculuğuyla yaptı onu sesli güldüm asd. ama 2. leş diyosunuz, zaten 1. bölüm seviyesinin 1 tık aldı bokubok, herhalde olmayacak bu dizi ama lotr motr diye izlerim sonuna kadar artık

lore falan 3 anakitap öncesi 2nd age falan hiçbir şey bilmiyorum ben onun için bir şey diyemem ama gergeye göre bok etmişler ve inandım, bu tür lore tutarlılığını takanlar için geçmiş olsun

lore tutarlıgına gırsek verdıgım 3 puanı bıle gerı alırım kardesım ben 10 dakka koca okyanusu gladrıelın yuzerek gecmesını ızlemek zorundamıyım hadi izledim adamlar mordor bolgesıne orklar saldırdı dıye ordan kaçıp okyanusun ortasında yuzen gladrielle nası karsılasıyorlar biri anlatsın bana aradaki mantığı mordor neresı okyanusun ortası neresi? arkadaş hepsini geçtim bak hepsini geçtim orta dunyadaki en buyuk zanaat ustasına cuceler kapı kapatıo köpek gibi davranıo   elronda sen burda 2 gun bekle dıyo adama ya elf legionu yığarlar o kapıya lore şartlarında öyle bir durumda gerçekten disneyin starwarsunun çöplüğü ile yarışır...

Sosyal ağlarda paylaş

vay arkadaş ne nefret etmişsiniz ya, tamam izlemeyin bundan sonra sdf

ben keyif aldım şahsen ilk iki bölümden

evet yer yer tutarsızlıklar vardı ama allah belasını versin sıçmış batırmışlar şerefsizler bunlar babadan oğula bunların PTÜ anasını dedirtecek bir şey yok diye düşünüyorum

tabii sonraki bölümlerde fikrim değişebilir, bakalım

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Lore'un içine ettikleri şüphesiz bir gerçek.

Lore'suz bir random dizi olarak bakarsam ama 6/10 veririm ilk iki bölümden. Görsellik çok iyi ama diziyi karakter, senaryo, kurgu ve öykü için izliyorum. Görsellik ancak 5. sırada gelir. O da kötü olsaydı zaten 5/10'luk dizi olurdu. Büyük bütçe ve şahana CGI vb. dizinin puanını niye bir puandan fazla arttırsın ki?

Lore'u da düşünürsem 2/10 ama. Eğer Galadriel yerine random bir elf çavuş olsaydı ama 5/10 filan derdim.

Görsellikle dizi kurtarmaya çalışmışlar.

Son sahneyi unuttum ayrıca, geri zekâlılıktı o.

Spoiler

O kadar foreshadowing sonrası başka ihtimal vermiyorum, cücelerde Silmaril var. Bu durumda sırf onun için savaş çıkması lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

lotr evreni dışındaymış gibi bakıp yorumlamak da saçma. o zaman lotr demeyecektin serinin adına. elflerin yaprak dökümü deseydin ismine. spinoff çekiyoruz deseydiler LOTR çekiyoruz demek yerine. küfrederek puan düşürmek gayet hakkımız.

ama olay, lotr evreninden de öte bir sıkıntı. fare var diye parkeyi delik deşik etmek nedir... çok zorlama sahneler var onlar beni asıl rahatsız ediyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...