Jump to content
Darksun

WoW Classic Ana Konu

Öne çıkan mesajlar

§ 25 Ara 2019, 18:43

Olay kazanmak değil. Mümkün olan en kısa sürede en fazla honor ile oyunu bitirmek. 15-25 Dakika süren oyunu kazanmak yerine 8-10 Dakika arasında kaybedilen oyun daha avantajlı honor için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 06:16

ben hunterimi fulledim simdi shaman kasiyorum. Gold kasabilirsem sulfuras yapacam ins

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 06:17

^ This.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 06:17

Ulan Malibu'ya this derken araya girdi adam.

-Deno- tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 07:35

Horde zorlukla yogruldu. Bu arada av de en etkili silah kartopu oldu birkaç gündür. Mezarlık çevresinde köprüye yakın bekleyip geleni köprüden atıyor allylar 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 08:01

Av baslamadan portal acip nooblari oyundan gondermek kadar etkili olmasada o kopruden atilan nooblar da komik oluyo.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 11:44

BG furyası da bitti, rank kasanlar hariç giren çok az gibi. Rep'ini kasan ununu eledi eleğini astı direk. Gerçekten gireyim de 3-5 pvp atayım diyen tayfa da uzun sıraları gördükçe uzaklaştı. 

Raidlogger oldu oyuncular, hele şu xmas ile birlikte oyuncu sayısı dip. Raid dışında yapacak birşeyi olmayan alt kasıyor işte. Oyundaki en rewarding şey zaten levellamak sdf.

BWL yi salmaları lazım cidden.

pattisliborek tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 12:12

Ben bu hafta gerçekten baymaya başladığımı fark ettim. Single Player oyun özledim ya.

Christmas ayağına baya boş bir de oyun, dungeon bulmak da zor oluyor. PvP furyası bitti ama gerçekten, ben baya kasarım diyordum Exalted olduktan sonra ama yok yani. AV'de exalted oldum, WSG kasayım dedim 6 - 7 maç attım yok yani. Premade yoksa WSG yalan. 

BWL gelene kadar salıcam gibi ben de biraz. Ne bir item ihtiyacı kaldı, ne kasacak bir şey. Alt kasayım diyorum o da pek sarmıyor şu an, 10-11 level'a kadar kasıp bırakıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 13:58

Sen yine Alliance'sın, horde olarak 25 dk wsg bekleyip premadele karşılaşınca 5 dk da maç bitiyor sdg. En makul PvP yine AV de dönüyor kazanmayı vs bırakıp ortada adam avlamaca işte ona da grup olarak giremiyorsun arkadaşımla takılayıp desen yok olmuyor.

Ben zaten 2 tane 60 levelladım, 3. karakteri mage açtım 12 level'da napıyorum lan diyip bıraktım şimdilik. Dediğin gibi arkada bekleyen güzel single oyunlar var, path of exile'a dadandım o zamanı emikliyor falan. 

WoW anca ZG ve Arathi Basin gelince oyunda daha fazla tutacak. MC'yi sonsuza kadar bırakamıyorsun guildin tankları için, BWL keza sürekli farmlanacak bir de Zul Gurub Hakkar, enchant ve tiger & raptor umudu için yapılıyor, yine spesifik hit itemları falan var casterlar için farmlanması gereken derken daha fazla oyunda tutuyor seni. Oyunun seni oyunda tutma yöntemi süper ama... Entry level raidi bir sikko tank silahı için Naxx yaparken bile dönüyorsun sdgh. AQ40 geldiği zaman 10 dakika corpse runlar vs...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 14:07

Ben de mesela Rank 10 kasarım diyordum da yok abi 30 yaşında çekilecek dert değil gerçekten. Hani bir de zaman/ödül ratiosu bok gibi hele raidler bu kadar kolayken gerçekten ona akıtılacak zamana acıdım ortalıkta bir sürü güzel oyun varken.

Eskiden raidler gerçekten zor progressleniyordu, BWL farmlayan bir guilde sahip olmak bile zordu haliyle o şansı olmayanlar rank gearı ile solo kasıyordu ama bugün öyle değil. BWL ve hatta AQ40 prensese kadar ateşte durmayıp line of sight yapmayı bilen her guild tarafından kesilecek değmez o rank 13-14 lere... Hele R14'e giden Mage falan görünce daha da üzülüyorum sebebi neydi diye. Hatta min/max cılar yüzünden PvP ranking belli realmlerde çok daha zor kasılıyor eskiye nazaran, rakibin diğer katılımcılar çünkü, iş terse döndü yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 14:18

herkes pvpciyim rank 14üm diye takılınca böyle boku çıkıyor işte ssdfsdf.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 14:34

Savix i izledim gecen daily20 saat oynuyor derank olmamak icin ahah gold kasamiyordu en son neyseki 500g tradeledi biri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 16:22
4 saat önce, pattisliborek dedi ki:

BG furyası da bitti, rank kasanlar hariç giren çok az gibi. Rep'ini kasan ununu eledi eleğini astı direk. Gerçekten gireyim de 3-5 pvp atayım diyen tayfa da uzun sıraları gördükçe uzaklaştı. 

Raidlogger oldu oyuncular, hele şu xmas ile birlikte oyuncu sayısı dip. Raid dışında yapacak birşeyi olmayan alt kasıyor işte. Oyundaki en rewarding şey zaten levellamak sdf.

BWL yi salmaları lazım cidden.

evet,bwlyi salsınlar, 1 hafta sonra qq'lara başlar millet, sonra aq40'i salsın, classic 3 ayda bitsin.

bi bitmediniz.

Oyun gayet stabil ilerliyor. 15 senelik contenti 2 günde bitirip şikayet etmek saçmalık ötesi.

Bwl'ye daha zaman var, 1-2 ay civari. Zaten blizzard'da öyle dedi.

Şu anki tek sıkıcı durum AV queue'un 25 dakika falan olması ki saçmalar ötesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ara 2019, 20:06

4 Ay oldu oyun çıkalı. Toplamda 16 MC runu yaptım. İhtiyacım kalmadı artık MC ye, bir çok oyuncu için de aynı şey geçerli. Rank kasmıyor olsam oyuna girmemi gerektirecek en ufak bir şey yok. Sadece AV geldiğinde 1-2 gün AV rep kasıp exalted yapıp işimi bitirebilirdim. Ki rank kasmayan çoğu kişi de bunu yaptı. Guildler MC ye 25-30 kişi girmeye başladı çünkü item ihtiyacı olmayan insan o raide gelmek istemez. BWL maksimum 2-3 hafta içinde gelmezse oyuncu sayısı azalmaya devam eder. BWL ile bi 3-4 ay daha idare ederiz ama sorun yok.

AV de AFK olanları kartopu ile dışarı atabiliyorsunuz bu arada. Şu sıralar buna sardım randomlarla girince böyle yapıyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Ara 2019, 00:22

biz sadece 2 aydır MC yapmamıza rağmen çoğu kişi itemini dizdi, aynı durum mevcut. Casuallara göre içerik ayarlarsak oyun 2 sene bitmez. 2005le karşılaştırmayın. O zaman 2 sene giden içerik şu an ezbere bilindiği için normal olarak çabuk tüketiliyor. 1.5 senede bitmesi lazım vanillanın mevcut içeriğiyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Ara 2019, 08:45

bwl de mc gibi acaip nerfli şekilde gelirse cok kolay olursa mc gibi... çok oyuncu bırakacak oyunu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Ara 2019, 16:54

kimsenin oyunu bırakıcagı falan yok. Bırakanların alayı Retailci tayfa.. wow'a legion'da başlamış 18 yasındaki tipler. 

Şuan content boşlugu oldugu dogru. Çünkü gerizekalılar düzgün patch'i bulamadıgı için AQ patch ile geldi ve alayı nerflü haliyle.. millet pug gidip ragnaros keser oldu. pvp bir content degildir hiçbir zaman. AV geldi suan cok iyi gidiyor diyememeyiz, pvp hiçbir zaman wow'da content olmamıştır.

Ocak ortası BWL'yi patlatıp olayı biraz daha canlandırmaları lazım. MC ve BWL ikilisi güzel oyalar milleti, bwl phase'ine Arathi Basin sıkıştırırlarsa bu güncelleme rahat 3-4 ay götürür nisan başı AQ ile herkes ( ellemezlerse .. ) asıl vanilla tecrübesini yaşar. Şuan oynadıgımız herşey LFR VANILLA çünkü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Ara 2019, 17:54

bu bwl nin mc nin nerfsuzunu kac kisi gordu ki yav oyun ilk ciktigindaki patch de degilmiydi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Ara 2019, 18:59

Yok öyle olmadı. Zaman içinde bir çok kere büyük - küçük şey değişti, buglar bulundu- fixlendi, yenileri çıktı- fixlendi vs vs 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Ara 2019, 22:42

Benim hatırladığım BWL özelinde direk nerf yoktu patch notelarda, az önce hızlıca baktım bulamadım. ZG, AQ20 ve 40 için birçok kere hit point ve damage nerfü gelmiş yazılı.

Ama BWL ve Onyxia'yı kolay kılan çıktıkları dönem sonrasında classlar ve itemlar defalarca bufflandı. Haliyle 2005 Temmuz ayında gelen BWL o anki dpslere göre ayarlanmıştı ama 2006'nın 2. yarısı kamyon gibi vuran dps warriorlar falan peydah olunca işler değişti. 

Arcane expo'ya talent veriyorduk ya instant olsun diye fjsdg. Bunun gibi bir sürü buff var. Itemlar da bufflandı, yeni lootlar eklendi zamanla oyuna.

Şu an Patchwerk'in hateful strike mekaniği ile baş edilebilse kesecek dps var tryhard guildlerde lol.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Ara 2019, 22:52

+ Geniş bant internet ve çok daha iyi PCler'de oynamak. Oyunculukların iyiye gitmesi derken üst üste koyunca sonuç bu. 2005 yılından Nefarian kill videoları var adam 15 FPS ile oynuyor lol.

AQ40'da da işler pek değişmeyecek. Huhuran resist checkten zorlar, slacker guildler uğraşır. Twins biraz uğraştırır. Asıl mesele Cthun. 

Naxx özelinde de spiderwing kolay, patchwerk hatefull strike i çözünce kolay, razuvious kolay. 5-6 boss takır takır iner. Orda da Loatheb zorlar, Heigan dansı beceremeyecek adam çıkar ama 25 tane 'dans' etmesini bilen adam kesmeye yetecektir. Thaddius eh işte -/+ mekaniğ oraya gelen guild bunları aşmış olur o noktada. Gerçek zorluk 4HM'de ortaya çıkıyor, tonla ability var ve gerçekten iyi koordinasyon gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ara 2019, 07:57

herkes ne yapmasi gerektigini biliyor abi bide artik kimse mal mal mc ye girmiyo herkesin hit cape ulasmis oluyor. En azindan iyi guildler icin bu boyle ilk mc ye girisimi hatiliyorum ben manam bitmesin diye wand atiyodum lucifrona asdadsadsasd

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ara 2019, 11:13

2dklık pvp trinketleri tbcde mi gelmişti?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ara 2019, 19:09

galiba? artı yanına hp veren 2. trinketları falan eklemişlerdi sanki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...