Jump to content
Darksun

WoW Classic Ana Konu

Öne çıkan mesajlar

§ 03 Eyl 2019, 13:28
2 saat önce, k1nJo dedi ki:

o dediğini muhtemelen 70 sonrası falan yapıyosundur. o sonradan gelen paketlerle ilgili bi şey.
git retail'da 60'a kadar heirloomsuz kas mesela, zorluk derecesi farklı değil.

Abi hesabın açıksa iki dk gir dene ikisini de, aradaki farkı anlayacaksın 😛 Bayağı fark var ikisi arasında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Eyl 2019, 13:30

Classic levelingini retailden ayıran tek şey yavaş olması veya zor olması değil. Classic oynamaya başladığımdan beri tanıştığım yeni insanların, girdiğim grupların vs haddi hesabı yok. Daha dün bir elite quest için girdiğim grupla 2 saat aralıksız beraber oynadım gırgır şamata çok eğlenceli geçti. Ben oyundaki tek sosyal etkenin gireciğim guildin discordundan ibaret olmasını istemiyorum bu kadar basit. Retailde en son ne zaman bir dungeonda 2 kelime ettim hatırlamıyorum. Rush rush rush mantalitesinden bıktım retailde ben şahsen. Daha geçen pazar günü saatlerce WC'de ne kadar eğlendiğime ben bile şaşırdım. İnsanlar birbirleriyle muhabbet ediyor, soru soruyor, yardım ediyor. Sürekli bir etkileşim var oyunda. Kolaymış, uzunmuş, yavaşmış umurumda değil açıkçası. Retailde şu hissiyatı bana yaşatmayı başarsınlar oynayayım. Ama malesef yok. Blizzard leveling konusunda oyunun tek sorununun hızlı ve kolay olması olduğunu sanıyor. Ancak o kadar basite indirgenecek bir sorun değil malesef.

Oyunda bir kere her classın bir görevi var. Buda insanı leveling konusunda tatmin eden bir etken. Blizzard'ın son 2 expansiondır yaratmaya çalıştığı ve bir türlü beceremeyip eline yüzüne bulaştırdığı "class fantasy" şu 15 yıllık oyunda bile dibine kadar var. Hemde öyle 60 olman falan gerekmiyor. 20-25 levelde bile bunu gerçek anlamda fark ediyorsun. Her level aldığında birşey elde etiğin, başardığın hissiyatını veriyor sana oyun.

End gamede ne kadar oyalar, pvp hatırladığım kadar zevkli mi açıkçası hiç bilmiyorum. Ancak şuan için gerçekten çok eğleniyorum oynarken oyunu. En son ne zaman şu oyundan bu kadar zevk aldığımı hatırlamıyorum bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Eyl 2019, 15:00
5 saat önce, Loex dedi ki:

ben daha fazla dayanamadim kos kos 10 sene oncesine gittim midem bulandi resmen. Az iyilestirirlerse hizlandirirlarsa oyunu geri donerim.

retaile bakicam subs bitene kadar

Şunu yaşayan ender adamlardanız. Yeni grafikleri ,upright orcları vs.. entegre etsinler bende oynarım .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Eyl 2019, 23:54
On 02.09.2019 at 20:20, Myrica dedi ki:

ragnaros kolay bir boss, asıl şaşırdığım nokta mavili tankların magmadar enrage'i nasıl yuttukları(tek tranq shot var çünkü).

hoş tank rotation yapmışlardır shield wall+last stand kombosuyla.

ragnanin hepi topu 3-4 abilitysi var. Asıl skill'i aq40 ve naxxta göreceğiz.

bunu bir kaç ay önce söylemiştim, birisi inatla karşı çıkmıştı. Magmadar first kill loglarını fln koymuştum. Kesiliyor yani yeter ki beyni olanlarla oyna.

Bossların taktiksel kolaylığı değil de dps ve healin yetmesi beni şaşırttı. Yani onyxia'da T2li tank yatıyordu veya knocbackten aggro kayıyordu. o whelpler milleti düdüklüyordu dps tank koymuşlar önüne mesela. Bunlar hem eksik, hem yeni lvllemiş ve lambur lumbur yardırarak kestiler. Hoş daha önce 2 milyon kere kesmişlerdir tabi 😄

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 06:08
15 saat önce, smyrnas dedi ki:

Şunu yaşayan ender adamlardanız. Yeni grafikleri ,upright orcları vs.. entegre etsinler bende oynarım .

aynen abi direk 2004 teki oyunu neden cikariyosun retailde ki guzellikleri eklesinler bide naxxdan sonra farkli devam edicek desinler girelim oynayalim yoksa ayni seyleri yapmak cok bayici hele bu yastan sonra

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 07:05

Keşke bir iki yıl naxxtan sonrası gelmese. Gelecek olanlarda aşırı yavaş gelsin, üç yılda bir falan. Grafikler falanda önemsiz bence hatta yukselmesin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 07:40
20 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

bir de retail'de daha haritada 10-15 quest yaptığında aldığın level haritaya göre çok yüksek kalmış oluyordu. xp için ya haritayı değişeceksin ya da dungeona falan gireceksin. klasikte tam tersi bunun. harita bittiğinde diğer haritaya geçemediğin oluyordu galiba levelin yetmediğinden falan. yapılmadık quest arıyordun.

bu değişeli çok oldu artık zone ve questler senin leveline scale oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 08:11

0-60 arası da scale oluyor mu? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 08:33

Oluyor.

Grafikler ve animasyon konusunda bence de BFA dönemi olabilirdi aslında, ama işte olabildiğince classic deneyimine sadık kalmaya çalışıyorlar. Benim itirazım yok gene de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 08:46

vanilla disinda bir yenilik getirmezlerse veyagetireceklerini duyurmazlarsa girip level kasmak cok sacma ayni seyleri yasamak saatlerce oynamak.

bide bece hedef kitle vanillayi oynamis olanlar. Yeni nesil oynamaz bu halini bence

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 09:42

Vanilla teknik olarak zor değil abi zaten. Zor olan time sink olayı. Biraz biraz işler AQ40 ve Naxx ile ciddileşiyor, zaten bu raidler bence bugün ki wow a giden yolu açtılar. 

Mesela dün akşam SM Katedral ve Armory yaptık, quest için Houndmaster kalmış dedik Library girip keselim ama 2 dps işimiz var diye bastı gitti, 10 dk ayırmak zor geldi (retalici kesin sdf). Biz de tank dps healer girip Houndmaster yaptık 3 kişi. Tamam 33 level zone a 37 girdik ama 2005 de bunu yapsan dikebilirdi biz noob idik. Gayet sakin sakin kestik sdf. Bir sürü de muhabbet sohbet oldu, tankı da friend list e ekledim sağa sola giderken işi bilen adam sonuçta seslenirim yani. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 10:00

Zaten en çok vanilla ruhu bu dediğin noktalarda ortaya çıkıyor. Birileri ile quest yapıyorsun party invite atıyorsun hemen kesince grup dağılmıyor. Muhabbet sohbet oluyor şu quest var mı bu quest var mı diye beraber aksiyon alınabiliyor. Yukarıdaki yorumlardan birinde okudum herhalde tahammül yok kimsede retailde. Gerek dungeonlarda gerek questlerde sürekli bir koşturmaca mevcut. Bu şekilde yavaş yavaş takılırken ve herkes de aynı moddayken çok daha keyifli gerçekten. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 12:10

Beni koşmak ve parasızlık yordu resmen. LvL20 oldum elimde hala 1gold para yok deliricem. Biri para yollasın bana 3-5gold :P

Mirage Raceway Ally Abso

Absolut tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 12:15

Valla 40 a kadar para toplayıp mount alabilmek lazım yoksa 40 da hala koşuyor olacağız haha. Çözüm olarakda her skill i almayın her prof u öğrenmeyin vs demişlerde öylede oynanırmı ya. 60 olanlara güveniyorum alt malt yaparlar onlara AH de eşya satarız para anca öyle olur 😄

60 olan tiplerinde çoğu exploit ile kastı resmen, herifler kaç kişi mage aoe ile raid içinde toplu mob keserek 60 a vurdu , bliz geç fixlemiş xp yi düşürdüler. Orjinalde olmayan layering i kullananlarda oldu. Kendiniz oynadıkça görüyorsunuz zaten dungeon spam en hızlı lvling şekli , questlerle bir oraya bir buraya koştur saatler alıyor.

Darksun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 12:52

Ya en basitinden dün ilk defa Blackfathom Deeps yaptım. Parti kurdum, o sırada Loch Modan'da class quest yapıyorum diye ilk invite ettiğim adama liderlik verdim. Adam benim class quest'i ile uğraştığımı bildiği için kendi kendine LFM'dan adam buldu. Bilen bilir BFD Alliance oyuncular için uzak bir yol, Kalimdor'a geçicen de Darkshore'un boydan boya koşacan da vs. Adamlar resmen 30-35 dakika beni beklediler. Gittim Ironforge'un arkasındaki dağlardan yukarı çıktım, kendimi öldürdüm, Wetlands'de spawn oldum, gemiye bindim falan filan. Gıkı çıkmadı adamların. 

Dungeon'da da o kadar iyi bir geyik ve sinerji tutturduk ki bitirir bitirmez tekrar girdik hemen.

Şu sabır, şu halden anlama, şu community feeling imkanı yok yeni dönem MMO'larda, retail WoW dahil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 13:10

çünkü retail wow'da çok fazla içerik var. worldq, m+ dungeon, hc/mythic raid, ratedbg, pvp eventler, islandlar, petler, transmog, toylar.

tabi içerik arttıkça insanların hepsine yetişmek için zamanları azaldı, zamanları azaldıkça da millet birbirine karşı daha tahammülsüz olmaya başladı. gayet normal aslında.

öte yandan classic wow'da hiçbir şey yok. o yüzden de muhabbet var zaten. insanlar koşarken muhabbet ediyor, tek artısı o. biliyorlar birini yarım saat bekleseler de pek bi şey kaybetmeyecekler.

k1nJo tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 13:13
1 saat önce, Absolut dedi ki:

Beni koşmak ve parasızlık yordu resmen. LvL20 oldum elimde hala 1gold para yok deliricem.

ben de 30 oldum, tam 1 goldum var. hiç parasızlık çekmedim ama çok enteresan. hep ucu ucuna yetiyor her şey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 13:27

Benimde klasik wow dan aklimda kalan, paranin hep ucu ucuna yetmesiydi. Mount icin filan ayri kasmak gerekiyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 13:29

Bi yayı upgrade edebilsem hayatım rahatlıcak 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 13:35

Valla ben 28'im, bütün spell'leri öğrenmiş vaziyetteyim kendi level'ıma kadarki, 150 mining-engineering-first aid kastım, yanlış hatırlamıyorsam 9 gold'um falan var. 

Bir de mountum beleş. Quest'leri mi çok atlıyorsunuz acaba? Ya da AH'de hiç bişi satmıyor musunuz? Çok para olmuyor da level 30'da 1 gold ya da her şeyin ucu ucuna yetmesi pek olmuyor bana.

Ki repair param da mail giydiğim için daha fazla tutuyor sanırım. Daha plate giyecez 40'da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 13:42

180 lw, 225 skinning, 190 first aid var. hatta mageweave bandage'ın kitabını da aldıydım 210 olunca basıcam.
AH'de doğru dürüst bi şey satmadım genelde vendorlamak aynı hemen hemen, bazı şeylerde daha bile iyiydi.
ama genelde lw+skinning olduğu için hayvan dolu bölgelerde dolaştım hep, humanoidlerden pek para lootlamadım o yüzden.

@Absolut wailing caverns spamla o zaman, oradan düşen güzel bi bow var.

k1nJo tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 13:56

Valla biz iki kişiyiz. Alchemy, herbalism, enchanting ve tailor kasıyoruz ortak. Sadece oyun başında daha 20 olmadan sırf wand ve çanta ticaretincen skill şu bu masraflarımı düştüğümde ekstra 4 gold civarı para yaptım. Ah'yi düzgün kullanıp neye talep var takip ederseniz para kasmak o kadar sorun değil. Oyun başı çanta ve wandlara çok talep vardı. Şuan class spesifik setler çok satılıyor. Shadow ve frost damagei artıran 2 cloth set var mesela onlar gibi.

yazuach tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 14:03

AH bok gibi. her haltı 15 yıl önceki gibi yaptıkları için buyout'a göre sıralayamıyorsun listeleri. AH'den bir şey satmak da almak da istemiyorum.

gerçi addon falan var da işleri kolaylaştırıyorsa bilemiycem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 14:18

Bi rare item düşürürseniz lvl 40a kadar, mount parası çıkar.

Gerçi kimsede yok henüz para heh

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2019, 14:49

Öyle bir şey yok, oturup eşek gibi gold farmlamanız gerekiyor mountlar için sdf

Ben sattım mesela dün rare, 10g etti ancak. Çünkü millet aç aç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...