Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW Classic Ana Konu

Darksun

Öne çıkan mesajlar

abi olaya şöyle de bakmak lazım.

method denen adamlar las vegas'a gidip şov bizinıs kafasında takıldılar, amaçları tabi world first idi ama hani artık sponsorlar vs mecbur fazla profesyoneller. APES denen işsiz adamlar muhtemelen oyuna log olur olmaz macrolarla hiç çıkmadan ve sıra beklemeden kastılar dinlenme molası verdiklerinde bile. Method garibim dc yedik sıraya girelim falan çekti sfgd.

zor olan ragnaros degildi bu arada, ragnarosu summonlayacak aşamaya gelmekti. yani levelling ve rep farming. eh, adamlar da bulup abuse etmiş. 

zaten olay baştan fail, 15 yıl önce olmuş bitmiş raide neyin yarışı. ama hadi yaptın diyelim, yıllarca privatelarda oynayan adamlar gayet tabi yapabilir.

bu APES denen adamların ne kadar iyi olduğunu anlamak için Blizzard ilerde Vanilla+ content koyar, atıyorum Level 60 Hyjal raidi mesela. Tamamen yeni hiç oynanmamış bir raid olur, PTR'a falan da açmaz çoğu bossu. Atar önlerine o zaman belli olur APES mi Method mu sdgf.

pattisliborek tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Arnis ve Ahmet söylemiş, slow leveling'den kastım tabi ki tüm bu ögeleri içeriyor. Ve kabul edelim kimse retail'ı sadece quest ile kasmaz. Level'ın Classic'in iki katı olmasını geçtim, birçok şey bu kadar kolaylamışken ve her yerde lore ile ilgili videolar varken uğraşılmaz.

Classic'teki community, oyuncular arası iletişim, başka oyunculara ve class'lara olan ihtiyaç, mobların zorluğu vs. hepsi seni gerçek anlamda MMO oynuyorsun gibi hissettiriyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

bir de retail'de daha haritada 10-15 quest yaptığında aldığın level haritaya göre çok yüksek kalmış oluyordu. xp için ya haritayı değişeceksin ya da dungeona falan gireceksin. klasikte tam tersi bunun. harita bittiğinde diğer haritaya geçemediğin oluyordu galiba levelin yetmediğinden falan. yapılmadık quest arıyordun.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, k1nJo dedi ki:

o dediğini muhtemelen 70 sonrası falan yapıyosundur. o sonradan gelen paketlerle ilgili bi şey.
git retail'da 60'a kadar heirloomsuz kas mesela, zorluk derecesi farklı değil.

Abi hesabın açıksa iki dk gir dene ikisini de, aradaki farkı anlayacaksın ? Bayağı fark var ikisi arasında.

Sosyal ağlarda paylaş

Classic levelingini retailden ayıran tek şey yavaş olması veya zor olması değil. Classic oynamaya başladığımdan beri tanıştığım yeni insanların, girdiğim grupların vs haddi hesabı yok. Daha dün bir elite quest için girdiğim grupla 2 saat aralıksız beraber oynadım gırgır şamata çok eğlenceli geçti. Ben oyundaki tek sosyal etkenin gireciğim guildin discordundan ibaret olmasını istemiyorum bu kadar basit. Retailde en son ne zaman bir dungeonda 2 kelime ettim hatırlamıyorum. Rush rush rush mantalitesinden bıktım retailde ben şahsen. Daha geçen pazar günü saatlerce WC'de ne kadar eğlendiğime ben bile şaşırdım. İnsanlar birbirleriyle muhabbet ediyor, soru soruyor, yardım ediyor. Sürekli bir etkileşim var oyunda. Kolaymış, uzunmuş, yavaşmış umurumda değil açıkçası. Retailde şu hissiyatı bana yaşatmayı başarsınlar oynayayım. Ama malesef yok. Blizzard leveling konusunda oyunun tek sorununun hızlı ve kolay olması olduğunu sanıyor. Ancak o kadar basite indirgenecek bir sorun değil malesef.

Oyunda bir kere her classın bir görevi var. Buda insanı leveling konusunda tatmin eden bir etken. Blizzard'ın son 2 expansiondır yaratmaya çalıştığı ve bir türlü beceremeyip eline yüzüne bulaştırdığı "class fantasy" şu 15 yıllık oyunda bile dibine kadar var. Hemde öyle 60 olman falan gerekmiyor. 20-25 levelde bile bunu gerçek anlamda fark ediyorsun. Her level aldığında birşey elde etiğin, başardığın hissiyatını veriyor sana oyun.

End gamede ne kadar oyalar, pvp hatırladığım kadar zevkli mi açıkçası hiç bilmiyorum. Ancak şuan için gerçekten çok eğleniyorum oynarken oyunu. En son ne zaman şu oyundan bu kadar zevk aldığımı hatırlamıyorum bile.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Loex dedi ki:

ben daha fazla dayanamadim kos kos 10 sene oncesine gittim midem bulandi resmen. Az iyilestirirlerse hizlandirirlarsa oyunu geri donerim.

retaile bakicam subs bitene kadar

Şunu yaşayan ender adamlardanız. Yeni grafikleri ,upright orcları vs.. entegre etsinler bende oynarım .

Sosyal ağlarda paylaş

On 02.09.2019 at 20:20, Myrica dedi ki:

ragnaros kolay bir boss, asıl şaşırdığım nokta mavili tankların magmadar enrage'i nasıl yuttukları(tek tranq shot var çünkü).

hoş tank rotation yapmışlardır shield wall+last stand kombosuyla.

ragnanin hepi topu 3-4 abilitysi var. Asıl skill'i aq40 ve naxxta göreceğiz.

bunu bir kaç ay önce söylemiştim, birisi inatla karşı çıkmıştı. Magmadar first kill loglarını fln koymuştum. Kesiliyor yani yeter ki beyni olanlarla oyna.

Bossların taktiksel kolaylığı değil de dps ve healin yetmesi beni şaşırttı. Yani onyxia'da T2li tank yatıyordu veya knocbackten aggro kayıyordu. o whelpler milleti düdüklüyordu dps tank koymuşlar önüne mesela. Bunlar hem eksik, hem yeni lvllemiş ve lambur lumbur yardırarak kestiler. Hoş daha önce 2 milyon kere kesmişlerdir tabi ?

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, smyrnas dedi ki:

Şunu yaşayan ender adamlardanız. Yeni grafikleri ,upright orcları vs.. entegre etsinler bende oynarım .

aynen abi direk 2004 teki oyunu neden cikariyosun retailde ki guzellikleri eklesinler bide naxxdan sonra farkli devam edicek desinler girelim oynayalim yoksa ayni seyleri yapmak cok bayici hele bu yastan sonra

Sosyal ağlarda paylaş

20 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

bir de retail'de daha haritada 10-15 quest yaptığında aldığın level haritaya göre çok yüksek kalmış oluyordu. xp için ya haritayı değişeceksin ya da dungeona falan gireceksin. klasikte tam tersi bunun. harita bittiğinde diğer haritaya geçemediğin oluyordu galiba levelin yetmediğinden falan. yapılmadık quest arıyordun.

bu değişeli çok oldu artık zone ve questler senin leveline scale oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...