Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW Classic Ana Konu

Darksun

Öne çıkan mesajlar

4 saat önce, applev0dka dedi ki:

Vanilla'da olmayan özelliklere izin verdikten sonra vanilla serveri açmalarının ne anlamı var ki ?

çok anlamı var. vanilla server'ı açmak demek, yalnızca şimdi mevcut olan ama vanilla'da olmayan özellikleri kaldırmak için açmak demek değil çünkü.

mesela bu adamlar şimdi questleri nerede yapacağının bilgisini haritada göstertmeyecekler şu anda olduğu gibi. ama muhtemelen herkes gidip questhelper falan indirecek yine. ha tabi oyunun haritasında onu da göremezler muhtemelen. onun için de cartographer indirmek gerekli olabilir. sonra hangi dungeon'dan ne düşüyor, hangi boss ne atıyor insanlar bilmeyecek onun için de atlasloot indirecekler. e ne anlamı kaldı şimdi bu özellikleri oyuna koymamanın da millete 50 tane addon indirtmenin?

Sosyal ağlarda paylaş

12 dakika önce, k1nJo dedi ki:

çok anlamı var. vanilla server'ı açmak demek, yalnızca şimdi mevcut olan ama vanilla'da olmayan özellikleri kaldırmak için açmak demek değil çünkü.

mesela bu adamlar şimdi questleri nerede yapacağının bilgisini haritada göstertmeyecekler şu anda olduğu gibi. ama muhtemelen herkes gidip questhelper falan indirecek yine. ha tabi oyunun haritasında onu da göremezler muhtemelen. onun için de cartographer indirmek gerekli olabilir. sonra hangi dungeon'dan ne düşüyor, hangi boss ne atıyor insanlar bilmeyecek onun için de atlasloot indirecekler. e ne anlamı kaldı şimdi bu özellikleri oyuna koymamanın da millete 50 tane addon indirtmenin?

e insanlar bunu yapmayı istedikleri için zaten vanilla diye ağlamıyor mu yıllardır ?

Quest yapmak çok kolaylaştı, raidlerin dungeonların espirisi kalmadı LFG ve LFR ile diye.

Oyuncular zaten haritada kocaman X ile kesmesi gereken yaratığı görmek değil de, quest logu okuyup bulmak istediği için vanilla gelsin demiyor mu?

Oyuncuların ve oyunların değiştiği aşikar da, insanların talebi eskisi zaten. Sen eskiyle yeni harmanlayayım dersen ayarı tutturamayıp patlayabilirsin. Muhtemelen hype ile çok yüksek rakamlardan başlayıp kısa sürede hızlı bir düşüş yaşayacaktır oyuncu sayısında. Ama işsiz güçsüz tayfa için güzel bir oyun alanı olacaktır.

GTAV rpsi yapan twitch yayıncılarını RP serverlarında görebiliriz lul

Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha önce benzerini yazmıştım, Vanilla'ya eski WoW günlerini özledim diye gelip, contenti ve gameplay mekaniklerini bilmene rağmen mevcut WoW gibi değil diye burun kıvırıyorsan süzme malsındır. Ha, bir deneyeyim mevcut iş güç sosyal hayatımda yürütebiliyor muyum göreyim diye gelmek başka tabi, onu hepimiz deneyimleyerek görücez. Neleri güncel WoW gibi tutacaklar bilmiyorum ama bana göre grafik/animasyon/customization dışında hiçbir şeyi tutmasınlar.

Sosyal ağlarda paylaş

@scorch TR de 1-2 yayıncıya beta invite teklif edilmiş birisi oynuyordu hatta. sen CM arkadaşlarını biraz daha darla. Benim için de darla yayınını yapacağım yapamıyorum geri bile dönmüyor :( 

Ben ve kardeşim oynayacağız tabii ki. Bu sefer rank 14'e kasarmıyım bilmiyorum ama hard core bi guilde girip oynarım yine kesinlikle.  6-8 Gün arası lvl 60 olmak sürer, 40 kişiyi bekleyim derken 15 gün geçer. 15-20 gün arasında MC - Ony temizlenir sonra yeni phase beklenir genel olarak. Ama zaten kimsenin başka bir şey beklediği yok. Belki zamanında yapamadığı aklında kalan şeyleri yapmak ister belki de tekrar eski hatıralarını canlandırmak ister. Öyle veya böyle 1 sene oyalar hepimizi.

Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin beklentisi farkli ama vanilla benim icin sadece quest'in nerede oldugunu cozmekten fazlasiydi. O yasanabilir dunyanin explorationun tekrardan tadina varmak (ucan mountsuz hatta neredeyse endgame'e a kadar mountsuz), bu oyunun Alliance vs Horde temelli bir oyun oldugunu bilip her zaman tehlikede olmak, contested zone'larin bir ise yaramasi, SV, Tarren Mill, Southshore kapismalari falan filan. Tekrar eski zonelara gidip zone'u tamamlamak gibi seyler acikcasi guzel olan. Yoksa loot table'i bilsen ne olur bilmesen ne olur alt+tab ile 2 dakikasini almiyor insanlarin ki populasyonun yuzde doksani hangi itemin nereden geldigini zaten biliyor. Questler de degil olay.

Ama LFG olmamasi ve dunyayi tamamen yuruyerek gecmen, dungeon da 30 tane mobu pullayamaman filan bunlar cekiyor beni acikcasi. Hic endgame vs umurumda degil level 20-30 arasini 4 ay gecirebilirim zone'lardaki aksiyonlarla. Ozellikle contentin cok uzun sure sabit kalacagi bir ortamda 2 haftada endgame'e gelmek ister miyim bilmiyorum, arada tadina varacak cok sey var bu sefer. Leveling ve journey burada focus olacak, su anki retail gibi bir an once endgame'e geleyim de aradaki zone'lar ve levellarin onemi yok kafasinda bakmamamiz gerekiyor diye dusunuyorum.

Yani eger Malibu gibi 20 gunde endgame'e geleyim derseniz 30 gun sonra yeni content gelmeyeceginden anlamsiz oluyor gibi geliyor bana. Kaldi ki durmadan endgame content pompalanmasi elbette retail versiyonunda gerekli birseydi zaman soz konusu oldugunda ama burada adamlar o experience'i sunuyor, zaten o contenti istersen alabilecegin server var. Maksat aradaki partiler, leveling zorlugu, yesil item upgradeleri falan filan diye dusunuyorum.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

60 olmak o kadar kolay değil diye hatırlıyorum, bayağı zaman alıyordu.  6-8 günde 60 olabiliyorsanız helal olsun. Zora gelemiyorsanız, zamanınız çok yoksa başlamayın derim. Hele raid yapmak istiyorsanız ciddi bir süreyi Flask ve ingredient farmlamak için geçirmeniz gerekiyor bunu da hesaba katın. 

Class ınız iyi seçin, pure olanları tercih edin druid,paladin hybrid sayıldıkları için çok eksiklikleri vardı. Paladin feci zevksiz buff/dispelbot olarak oynanıyordu. Horde'da shamanın totemler bayağı iyiydi.

Deadzone varsa kesinlikle hunter olmayın sizi deli ederler, ayrıca MC'de çıkan epic bow questide kabusunuz olur. Böyle sadist bir quest hayatınızda görmemişsinizdir, direk oyundan soğutur :P 

Sosyal ağlarda paylaş

direk ilk wowun grafiklerini guzellestirip cikarirlarsa live versiyona yarar bence. Classic oynuycam diye sub yapip kerler diyip live dan devam edicek bence insanlar. Thottbot quest lokasyonuna falan kimse bakmaz yeni nesilden eskilerdende cok isteyenler zaten oynuyodu bir sekilde classici

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, applev0dka dedi ki:

Oyuncular zaten haritada kocaman X ile kesmesi gereken yaratığı görmek değil de, quest logu okuyup bulmak istediği için vanilla gelsin demiyor mu?

yoo. vanilla'yı tekrar oynamak istiyorlar. ama adamların altında mount yokken sağa sola koşturup saçma sapan görev yeri aramak istediklerini düşünüyorsan baya yanılıyorsun. hepsi questhelper, wowhead artık ne varsa onu kullanacak.

loex demiş, bence de grafikleri güzelleştiseler çok hoş olur ama asmongold gibi hıyarlar HAYIR İSTİSNASIZ HER ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMALI dedikçe blizz de uğraşmaz zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

kendince zevkli yanları var tabi, 40 kişilik raidler, eski BG'ler, ilk puan sistemli talent tree'ler, world pvp. Yine de ilginin çok uzun süreceğini sanmam. Anca MC biraz oyalar herhalde, zaten bir kaç hafta ilk bossdan öteye geçemeyecek kimse ?

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

QoL'daki cizgiyi akilli cekmek lazim. Cataclysm oncesi dunya ve zone'lar, contested area'lar, world pvp vs. Beni ceken ve baska oyunlarda olmayan seyler bunlar su an. WoW Classic'in world pvp omru cok kisa surmustu bana gore, playerbase artinca griefler de artmisti. Genelde pvp rewardum nerede tayfasinda degilim ben - sonucta eglenceli vakit gecirmek icin oynuyoruz oyunu.

Ama random encounter gercekten gunumuz MMOsunde eskiden normken artik luks olmaya basladi. Instanced arenalar instanced dungeonlar. Biraz da bu open world olayini istiyorum, dungeona yurumek ve o riski almak bile keyif bence. LFGdir ucan mounttur zaten bunlar classic mantigina tamamen aykiri. Ama onun disinda diger patchlerden talent treeler revamp edilebilir, bircok ufak QoL konulabilir. DAOC free shardlari bunlari yapamadiklarindan patlamislardi.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, k1nJo dedi ki:

yoo. vanilla'yı tekrar oynamak istiyorlar. ama adamların altında mount yokken sağa sola koşturup saçma sapan görev yeri aramak istediklerini düşünüyorsan baya yanılıyorsun. hepsi questhelper, wowhead artık ne varsa onu kullanacak.

loex demiş, bence de grafikleri güzelleştiseler çok hoş olur ama asmongold gibi hıyarlar HAYIR İSTİSNASIZ HER ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMALI dedikçe blizz de uğraşmaz zaten.

Aslında yooo değil, öyle. Birçok yerde insanların özlediği şeylerin başlarında eski tarz questler geliyor. Questlerin gerçekten anlam ifade ettiği, bir şeyleri bulmak için araştırmak zorunda kaldığın ya da party kurmak zorunda olduğun zamanlar. Wowhead olduğu müddetçe zor tabi, adamlar Classic gelince hemen eski database'lerini ortaya çıkardı. Fakat o zamanlar bile şu an ki halinden iyidir bence, şu an oyun seni default yönlendiriyor zaten her şeye. Tercih meselesi tabi, lore'u umrumda olmasa oyunun ben de şu an ki halini tercih ederim. Eski kitlenin o kadar zamanı olmadığı için artık bu uygulamaya geçmiştir Blizz zaten.

6 saat önce, -Bonesoul- dedi ki:

unknown.png

obaaaaa ?

Bize de oynat lan ?

Sosyal ağlarda paylaş

Questler rezaletti yahu yapmayın, aynı haritada oldumu sevinirdik öyle diyeyim. Tüm questleri bir anda alırdınız, ilerleme diye bir halt yoktu. 3-4 haritada değiştirdiğiniz tanaris---> feralas --->winterspring ---> tanaris şeklinde gidip 1 questi bitirebildiğiniz görevler vardı. TBC gelince en büyük değişiklik quest hubları oldu ve evet aldığınız görevler aşama aşamaydı ve genelde aynı çevrede geçiyordu, classic de bu yok. Karakteri geliştirmek cidden emek istiyor alt ile uğraşamıyorsunuz :P . Questlerin çoğu ayrıca bildiğiniz topla/öldür/fedex'den ibaret, değişik questler ilerleyen zamanlarda gelmişti. Aynı zamanda rested yoksa yörede yeterli quest olmayabiliyordu, gidip mob kesip xp alıyordunuz.

Zorluk derecesi yüksek mi evet diğer tüm expansionlardan daha yüksek, aynı zamanda CC'nin anlam ifade ettiği yerler, gidip 10 mobu çekip hepsini alamıyordunuz. Dungeonda illa birinin her pull da mobların kafalarına neyin kim tarafından CC leneceği (raid dahil) belirleniyordu. Bence böyle dungeon yapmak vs daha zevkliydi :) biraz uzun sürüyordu tabi ama olsun.

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...