Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW Classic Ana Konu

Darksun

Öne çıkan mesajlar

en son update söyle;

Content'i 6'ya bölmüşler ama zaman aralıkları konusunda bilgi yok

Phase 1 (Classic Launch)

• Molten Core

• Onyxia

• Maraudon

Phase 2

• Dire Maul

• Azuregos

• Kazzak

Phase 3

• Blackwing Lair

• Darkmoon Faire

• Darkmoon deck drops begin

Phase 4

• Zul’Gurub

• Green Dragons

Phase 5

• Ahn’Qiraj War Effort begins

• Ahn’Qiraj raids open when the war effort dictates

• Dungeon loot reconfiguration: Tier 0.5 Dungeon gear, Relics, drop rates and location changes

Phase 6

• Naxxramas

• Scourge Invasion

Sosyal ağlarda paylaş

Naxx ın çıkış TBC yüzünden güme gitmişti. Biz raid yaparken ptr'den item haberleri geliyordu millet orada bir kaç ay sonra alabilecekleri quest itemları görünce direk demotive oldu. 2 guildda ayrı ayrı naxx yapıyordum 2 side aşağı yukarı aynı zamanlarda o kadar adamı toparlayamadığı için durmuştu.

Adamlar orjinale direk bağlı kalmışlar, maraudon ben lvl olarak daha yüksekken yeni açılmıştı :) 

Eskiye bağlı kalacaklarsa 'hibrid' diye tabir edilen classları seçmeyip direk pure gitmenizin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Yoksa paladin ile dispell, buff bot vs olabilirsiniz. 

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Myrica dedi ki:

classic ne kadar süreyle classic kalacak asıl sorulması gereken soru o.

naxx'i bitiren kişi sayısı toplam oyuncu sayısının %1'i falandi. Dağılanları söylemiyorum bile. Naxx çok az kaldı vanillada.

hoş 2019'da bütün taktikler bilinirken+latency düzgünken, silip süpürmesi gayet kolay olur.

Naxx cok az kaldi vanillada deyince merak edip baktim, aslinda naxx ile tbc arasinda 6-7 ay varmis. Su anki sartlarda gayet iyi bir sure aslinda ama klasik zamaninda, o sartlarda yeterli olmamis ve az kisi yapabilmis.

BloodBane tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde hep oyle aklimda kalmis ama release ve kill zamanlarina bakinca bekledigimden cok zaman varmis aslinda. 4 horsemen en cok ugrastiran evet, yaklasik 1 ay var bir onceki boss kill ile arasinda, oda tank gear check oldugu icin (5 parca t3 taunt bonus), ama 4 horsemen sonrasi sapphiron ve kt 2 hafta icerisinde inmis. Full Naxx clear ile TBC arasinda yine 4 ay varmis. Cokta kotu degil dedigim gibi, ama o zamanin sartlarinda yeterli olmamis tabi ve cok az kisi yapabilmis.

Hatta raid tarihlerine bakinca Ulduar release ve ToGC arasinda sadece 3.5-4 ay oldugunu gorunce daha da sasirdim. Ulduar sanki cok daha uzun surmus gibi geliyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

yok vanilla naxx ---> TBC release rasında 3-4 ay bile olsa duyurulması , ptr lara gelen itemlar vs milletin motivasyonunu etkliyor direk.  Raid acaip hızlı dağılıyor.

aynı hatayı TBC ---> wotlk release arasında yaptılar sunwell doğru düzgün oynanamadan raidler , guildler dağıldı birde yaza denk gelmişti sanırım o iyice felaket oldu :)

Sosyal ağlarda paylaş

On 14.03.2019 at 00:32, BloodBane dedi ki:

Benimde hep oyle aklimda kalmis ama release ve kill zamanlarina bakinca bekledigimden cok zaman varmis aslinda. 4 horsemen en cok ugrastiran evet, yaklasik 1 ay var bir onceki boss kill ile arasinda, oda tank gear check oldugu icin (5 parca t3 taunt bonus), ama 4 horsemen sonrasi sapphiron ve kt 2 hafta icerisinde inmis. Full Naxx clear ile TBC arasinda yine 4 ay varmis. Cokta kotu degil dedigim gibi, ama o zamanin sartlarinda yeterli olmamis tabi ve cok az kisi yapabilmis.

Hatta raid tarihlerine bakinca Ulduar release ve ToGC arasinda sadece 3.5-4 ay oldugunu gorunce daha da sasirdim. Ulduar sanki cok daha uzun surmus gibi geliyordu.

Naxx.in kapisinin onunden bile gecmediydim ben vanilla'da ama Ulduar'in timingi tam bir fail'di. Oyundaki belki de en iyi tasarlanmis, en eglenceli, en dolu raidi 3 4 ay yaptirip sonra. Oyundaki en bos raidi getirdiler ve LK raidine kadar aptal saptal oynattilar. TotGC doneminde hafta basi boss'lari hizlica kesip Ulduar'a achievement yapmaya kosuyorduk saka gibiydi.

Sosyal ağlarda paylaş

naxx 40 bambaşka bir seviye idi oyunda. ucundan kıyısından görebildim. spider wing clear, patchwerk, talimci razivous falan olmak üzere 5-6 boss kesebildim. level design olarak wow'u bambaşka bir yere taşımıştı gözümde. boss savaşları falan efsane zaten.

orjinal roadmap'e uyulması güzel olmuş. buna özel subs modeli gelse baya baya oynarım ben (euro 8 olur heralde release'e lulz). en azından tier 1/perdi blade seviyesinde bir rogue yapıp Blackrock girişinde akşamları millete bulaşmak bile keyifleri yerine getirir.

Sosyal ağlarda paylaş

Since we broke down the six phases of content that we’ll be rolling out for Classic, we’ve heard the increase in requests for PvP details so we wanted to get you up to speed on our plans there.

As was the case when World of Warcraft originally launched in 2004, there won’t be a formal PvP system in WoW Classic at the outset. You’ll still be able to PvP, of course, and there will be no Dishonorable Kills, so you’ll be free to repeatedly hunt down every player and NPC in, say, Stranglethorn Vale to your stealthy heart’s content.

That’ll change once phase 2 rolls around and we add the Honor System, which will introduce Honorable Kills, Dishonorable Kills, and PvP Rank Rewards. The items you earn from the PvP Rank Rewards will be the versions from patch 1.12. Keep in mind though, just as it did originally, it will require a substantial time investment to rank up through the Honor System. For those interested in the Rank Rewards, earning epic gear will require consistent dedication over a long period of time as a top contributor on your realm. We don’t expect to see many people running around with these items early on, but we’re certain Hillsbrad Foothills will still see its fair share of action!

In the third phase, we’ll introduce the first Battlegrounds: Alterac Valley (version 1.12) and Warsong Gulch, alongside with their associated vendors. One thing to note is that there were a couple of updates to these vendors over the course of the original patch releases, so some items won’t be available right away. For example, the Spell Penetration trinkets available from the Warsong Gulch vendor weren’t introduced until Patch 1.9, so we’re currently thinking that we’ll add these in phase 5.

The Arathi Basin Battleground will follow in phase 4, along with its specific vendor. It’ll be interesting to see how many people stay behind to guard the flag. 

Finally, in phase 6, we’ll have the world PvP objectives in Silithus and Eastern Plaguelands, which will come out at the same time as Naxxramas.

Here’s what the PvP content looks like mapped to the phases we recently posted about:

Phase 1 (WoW Classic Launch)

You can PvP one another in the world, but there is no tracking, and no formal rewards for doing so.

Phase 2

Honor System (including Dishonorable Kills)

PvP Rank Rewards

Phase 3

Alterac Valley (version 1.12)

Warsong Gulch

Phase 4

Arathi Basin

Phase 6

World PvP objectives in Silithus and Eastern Plaguelands

As we mentioned before, we haven’t yet determined exactly when each of the content phases will occur but we’ll keep you updated as they draw closer.
We’re here reading what you have to say, so we wanted to thank all of you for your feedback and discussions about Classic. Keep it going!

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...