Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kombiyi kaçta yakıyorsunuz?

Fransuxa

Öne çıkan mesajlar

fresia said:

sabonis said:

merkezi sistem olsa, gece 11-6 arası yanmadığı için sabaha kadar götün donsun, büyük saçmalık...

en büyük saçmalık
havanın en soğuk olduğu zaman kapatıyorlar :(

Hangi fakir merkezi sistemi ya o

Memur olun devamlı yanıyor lojman kaloriferi, şort tişörtle geziyorum evin içinde zaa
Sosyal ağlarda paylaş

https://getconnected.honeywell.com/en/lyric-t6

şu aletten getirtip taktırcam, fiyat istedim.
normalde 180eur civarı amazonda

honeywell türkiye ile konuştum, bana özel fiyat verecekler bakalım bekliorm.

kendim getiririm getirmesine de, takacak adam önemli,
normalde yetkili servis 50 liraya bağlantı yapıyor da, honeywell kendi getirtip taksa daha iyi tabiki de.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

istanbulda olup da hala hiç yakmayan var mı ya? üst komşum 7 günde 0.1 metreküp yakmış hepi topu (nası oluyosa?), bu çakal pintilik yapıp evde 3 kazakla falan mı oturuyo yoksa tatile falan mı gitti hangisi :D

Abi cidden elalemin saatlerini mi kontrol ediyosun
Sosyal ağlarda paylaş

Tesisatı vanalardan kalibre edin/ayarlayın. Kombiden ilk çıkışın olduğu petekten en sıcak su geçer, tesisatın sonundaki petekten, yani suyun kombiye geriye dönüşün başladığı petekten en soğuk.

Yatak odaları oturma odası görevi de görmüyorsa daha soğuk bırakılabilir. Mutfak, banyo yer yer tamamen kapatılabilir veya azaltılabilir. En çok oturulan/yaşanılan odaların vanaları daha açık bırakılabilir.

Petekler içlerinden geçen havayı ısıtıyorlar. Peteklerin önüne, üstüne mümkünse eşya, perde vs. gelmesin. Geliyorsa o petekleri kısıp aynı odadaki (varsa) diğer peteği açın.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

istanbulda olup da hala hiç yakmayan var mı ya? üst komşum 7 günde 0.1 metreküp yakmış hepi topu (nası oluyosa?), bu çakal pintilik yapıp evde 3 kazakla falan mı oturuyo yoksa tatile falan mı gitti hangisi :D

şimdilik elektrikli soba, üfürmeli soba falan yakıyordur.
iyice soğuk bastırınca açarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Biri daha demiş, şimdilik (İstanbul) idle olarak 35'te bırakıp akşam gelince 40-45 arası ayarlıyorum. Havanın durumuna göre yatarken 50'ye yaklaştırdığım oluyor. Ocak'ta falan 10-15 derece artar işte bunlar ama izolasyona göre de çok değişir.

Peteklerin hepsini tam açmak doğru değil, kombiye en yakın olan en kısıkta olacak şekilde dengelemekte fayda var. Yoksa arkalar tam ısınmaz ve/veya kombi çok yakar. Birkaç gün eve kimsenin gelmeyeceği bir tatil durumu vb. yoksa tam kapamak da daha çok zarar, akşam duvarları falan ısıtana kadar canı çıkar kombinin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...