Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elde Mouse Kaynaklı Ağrı Çözümü

noddle

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar,
Yaş 31, Çalıştığım şirkette tasarım tarafına geçtim artık daha çok bilgisayar başında vakit geçiriyorum diğer taraftan haftalık 10-15 saat evde oyun oynuyorum artık sağ elde serçe parmağının olduğu bölgede ağrılar oluşmaya başladı, hatta belki alakası vardır geçen hafta girdiğim IELTS sınavında writing section da elim bir anda kasıldı kramp girdi, hiç böyle bişey başıma gelmemişti.

İş yerinde verilen mouse lar da şundan, yani dandik baya. Acaba evden mouse götürsem olay çözülür mü? Benzer problemi yaşamış olan var mı? Başka neler deneyebilirim acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

vertical mouse alabilirsin belki bir miktar yardımcı olur
ama https://www.amazon.de/Anker-Wireless-Vertikale-Ergonomische-Funkmaus-Schwarz1/dp/B00FGI2QVC/ref=sr_1_1_sspa?ie=UTF8&qid=1509263787&sr=8-1-spons&keywords=vertical+mouse&psc=1
bundan alma tuşları baya sert, ben hiç rahat edemedim basıcam diye elimi sıkıyodum bıraktım kullanmayı
Sosyal ağlarda paylaş

iş yerine her zaman kendi malzemelerimi kendim aldım. yeni işe başladığımda fiks klavye mouse umu getiririm. geçen danışman olarak gittiğim şirkette dandik masa koltuğu koymuşlar dedim ya bana koltuk getirin ya da gidip kırmızı bir bilgisayar koltuğu alacağım koyacağım buraya odanın içinde parıl parıl parlayacak, 2 gün sonra pc koltuğu getirdiler.

şirkette dünya kadar para verseler de genelde çok dandik çevre ekipmanları veriyor kendi sağlığın için kendi malzemelerini getirmek gerekli çoğu zaman. önce bir sor gene de arıza çıkaran olur mu diye.

18 inç monitörde kod yazıyorum kendimi daralmış hissediyorum ona da birşeyler yapmak gerekli bakalım.

bu arada vertical mouse aldım ben de ama uzun süreli kullanamadım ofiste çok garip görünüyor gerçketen aha
Sosyal ağlarda paylaş

Borastus said:

iş yerine her zaman kendi malzemelerimi kendim aldım. yeni işe başladığımda fiks klavye mouse umu getiririm. geçen danışman olarak gittiğim şirkette dandik masa koltuğu koymuşlar dedim ya bana koltuk getirin ya da gidip kırmızı bir bilgisayar koltuğu alacağım koyacağım buraya odanın içinde parıl parıl parlayacak, 2 gün sonra pc koltuğu getirdiler.

şirkette dünya kadar para verseler de genelde çok dandik çevre ekipmanları veriyor kendi sağlığın için kendi malzemelerini getirmek gerekli çoğu zaman. önce bir sor gene de arıza çıkaran olur mu diye.

18 inç monitörde kod yazıyorum kendimi daralmış hissediyorum ona da birşeyler yapmak gerekli bakalım.

bu arada vertical mouse aldım ben de ama uzun süreli kullanamadım ofiste çok garip görünüyor gerçketen aha

Monitör için şöyle birşey tavsiye edebilir miyim ?

http://www.lg.com/us/monitors/lg-29UM68-P-ultrawide-monitor

Büyük sitelerde uygun fiyatlara var. Çok işe yarıyor kod yazarken. Özellikle nerden aldığımı verip, reklam yapmak istemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle doktora git. bileğini güçlendirecek hareketler verecektir, ya da ameliyat zaten. fazla seçenek yok. eline tam oturan bir mouse alıp palm grip tutmayı deneyebilirsin. kolunu tamamen masaya uzatıp dirsekten ve omuzdan hareket ettirebilirsin. bileğe az yük düşer. pc master race klavye ve mouse padleri var bilek için onlara bakabilirsin. youtubeda dr.levi bilek egzersizleri var onlar da iyi geliyor baya.
Sosyal ağlarda paylaş

Borastus said:

Ben de bu yolu izledim. koltuk klavye mouse cift monitor 20 inc boyle suanda. sorumluluga vs gore de daha kolay hallediyolar isteklerini tabi ki.
Sosyal ağlarda paylaş

bilek padi kullan. benim de müzdarip olduğum bi konu olduğu için daha önce yazmıştım.

https://forum.paticik.com/read.php?13,8760618,8760762#msg-8760762

Claiborne said:
youtubeda dr.levi bilek egzersizleri var onlar da iyi geliyor baya.

bu egzersizleri bilekler ağrı yapmaya başlamadan önce yapmak gerek. ağrırken yapınca daha kötü oluyor bende.
Sosyal ağlarda paylaş

MaxDamage said:

Büyük sitelerde uygun fiyatlara var. Çok işe yarıyor kod yazarken. Özellikle nerden aldığımı verip, reklam yapmak istemedim.

evde bunun 34 inci var :D evet gerçekten baya işe yarıyor tavsiye ederim ben de. iş yeri için biraz daha dandik birşeyler bakıyorum sonucta orda kalacak bir gün iç ederler kalırım öyle
Sosyal ağlarda paylaş

Borastus said:

MaxDamage said:

evde bunun 34 inci var :D evet gerçekten baya işe yarıyor tavsiye ederim ben de. iş yeri için biraz daha dandik birşeyler bakıyorum sonucta orda kalacak bir gün iç ederler kalırım öyle

Bende yer yok bir de tane o bir tane 21 inch masada yer kalmadı. 34 inch yeni ev almak lazım :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Goering said:

yurtdisinda daha ucuz ve koydugun marka iyidir.

onun disinda bouldering ve dagcilik vs gibi yine bilek ve on kol guclendiren seyler yap.

misal tenis de olabilir..

Tesekkurler Goering.
Evet bi ebay/amozan dan baktim, nerdeyse yari fiyati, yurt disindan gelecek bi arkadasa getirttireyim.
Diger taraftan Masa tenisi oynuyordum aslinda, vakit bulursam tekrar baslayayim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...