Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PS4 WiFi düşük hız problemi

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Modem ile PS4 arası 5 metre bile yok, ama farklı odalarda olduklarından araya ethernet kablosu çekmek istemiyorum.

PS'i WiFi'den bağladım, WiFi strength'i ful gösteriyor.

50 Mbit fiber internet var, ethernet kartından bağlı bilgisayarda bakınca da hızı 48-50 arası gösteriyor. Oyun, download, stream falan gayet taş gibi hızlı.

PS'i WiFi'den bağlayıp kendi hız testini yaptığımda PS'de 500 kbps'de kalıyor. Bayağı bildiğin 100'de biri yani. Oyunlarda yüksek ping ve hayvan gibi lag spike'lar oluyor.

Google'dan baktım, manual MTU girmek, DNS değiştirmek, modem wifi channel değiştirmek falan gibi çözümler önermişler, en fazla 6-7 Mbps'ye çıkartabildim, ama yine de dönem dönem 500 600 kbps'ye düşüyor.

Sebebini bilen var mı? Kablo çekmek dışında çözüm önerebilecek var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

PS4'ün kronik sorunu bu. kablo ile çözülüyor mu bilmiyorum. dl hızı rest mode'a alınca düzeliyor ama oyunlardaki lag için çözüm bilmiyorum.

kablo çekmek istemiyorsan da şöyle bişi alıcaksın.

https://forum.paticik.com/read.php?27,8757777,8758775#msg-8758775
Sosyal ağlarda paylaş

Kronik problem, bende de var.

Bunu çözmek için bi tane Ethernet çıkışlı wireless router alıp ps4'ün yanına koymak ve ethernetle bağlamak en mantıklısı. Ben de bunu yapmak için arkadaştan modem aldım, router olarak kullanıcam da henüz bağlamaya fırsat olmadı. Bu haftasonu yapınca sonucu söylerim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...