Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Monitör tavsiyesi vol. 0.5

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

Selam kardeşime yeni pc topladık.

asus rog strix 1070 OC kart aldık, eldeki monitörün dandik VGA girişi dışında bir girişi yok (lul) elimizde adaptör de olmadığından DVI'dan da bağlayamadık kartı, yarın bir vga to DVI ile halledicez bir süreliğine ama o sisteme VGA komik kaçıyor düzgün bir şey alalım diyorum

her tür oyunu oynuyor GTA5, pubg, destiny2 falan oynar yeni sistemle bolca.

söyle düzgün f/p olarak iyi mümkünse çok uçmayan bir monitör öneriniz var mı ?

full HD parayı çöpe atmak mı olur 2k mı bakalım napalım ?
Sosyal ağlarda paylaş

çok uçmayandan kasıt nedir?

http://www.hepsiburada.com/aoc-agon-ag241qx-23-8-144-hz-1ms-analog-dvi-d-hdmi-display-freesync-qhd-oyuncu-monitoru-p-HBV00000359IL?utm_source=display&utm_medium=technopat&utm_campaign=native-content&utm_content=bilgisayar&utm_term=bilgisayar-parcalari&wt_ds=technopat.bilgisayar.bilgisayar-parcalari.native-content

şu çoksa 1080p de bakılabilir, 1070 her ne kadar 2k'da güzel oynatacak olsa da 144hz'ü yakalayamayabilir, dolayısı ile 144 hz 1080 de iyi olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Çok anektodal söylediğin şey be abi, 1080p'de kullanmak için 1080TI alan bissürü adam var demek gibi birşey ki 1440p'da 1080p'nin 2 katına yakın pixel var, her türlü daha düşüktür o fps yazılımda optimizasyonun kırıntısı varsa

işte pratikte onlar da şaşırıp özellikle belirtmişti. mantıken öyle olmaması gerkir. ben şahsen 1080pde oynadıgım için 1070 ile bilmiyorum 2kyı test edemedim hiç. 1080p ile 144 hz kovalardım ben şahsen alacak olsam.
Sosyal ağlarda paylaş

1070de analog sinyal olmadığı için aktif çevici alman lazım, 10tlye bulaamzsın. vga monitörün monitörlüğü kalmamıştır sene 2017. bunu öneririm birkaç ay önce 1kya almıştım kdvsi kadar indirimdeyken, ara ara hb yapıyo pc bileşenlerinden kdv almama kampanyası onu takip et http://www.hepsiburada.com/benq-xl2411-24-1ms-analog-dvi-d-hdmi-full-hd-oyuncu-monitor-p-HBV000001ZJW7
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Bright said:

Çok anektodal söylediğin şey be abi, 1080p'de kullanmak için 1080TI alan bissürü adam var demek gibi birşey ki 1440p'da 1080p'nin 2 katına yakın pixel var, her türlü daha düşüktür o fps yazılımda optimizasyonun kırıntısı varsa

işte pratikte onlar da şaşırıp özellikle belirtmişti. mantıken öyle olmaması gerkir. ben şahsen 1080pde oynadıgım için 1070 ile bilmiyorum 2kyı test edemedim hiç. 1080p ile 144 hz kovalardım ben şahsen alacak olsam.

1060 6gb ile 2k monitor kullaniyorum, daha grafik ayarini kistigim oyun olmadi. 60 fps altina dustugu olmuyor pek.
Sosyal ağlarda paylaş

al şunu bana dua edersin:

http://www.hepsiburada.com/lg-29-29um68-p-ips-led-monitor-5ms-siyah-p-HBV0000065V4E

Yok dönüştürücü ile halledeyim diyorsan
Display Port to Vga kablo veya dönüştürücü alıver.
Aktiv filan olmasına gerek yok , herhangi eli yüzü düzgün bir şey al kullan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...