Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Red Dead Redemption 2

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

bir kaç saat oynadım. Chapter 2 deyim. Western oyun değil de Western simulator olmuş baya bu. Çok fazla detay ve sistem var gerçekten. Animasyonlar deli detaylu ama her lootda skinlemede aynı animasyonu seyretmekde bayacak bir yerden sonra.

Options ta control mode u fps getirip koşmayı toggle yaparsanız bide devamlı X e basmak yerine L3'e bi kere basınca jog 2 kere basınca sprint oluyor çok daha rahat. Atı değiştirmiyor ama.

Bide aiming de sensitivity artırıp deadzone u sıfırlayınca biraz daha iyi oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle gaza geldimki amazondan xbox one x fiyatlarına bakıyom dsfdf

2900 liraya geliyo one x rdr2 ile beraber, playstation4 pro da rdr2 ile 2700 lira.

1080p monitörde oynamayı düşünüyom hangisi daha mantıklı olur?

xbox one x görüntü kalitesine bakınca youtubedan baya daha keskin çimler-uzaktaki nesneler-yerdeki çamur-kıl tüy vs, 4k da tabi öyle gözüküyo 1080p de aynı fark olur mu ps4 pro ile arasında?

yada pc vers mi beklesem? çocukluğumdan beri istediğim açık dünya detayı olan oyunu sonunda yapmışlar, oynamak için konsol almam lazım fakdisşit.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç sıfır alma bu saatten sonra derim çok gereksiz pahalı. ucuza düz ps4 bile kapatsan yeter. bende ps4, abimde ps4 pro var. ikimiz de açtık oyunu, inan değecek bir fark yok öyle fps detay incik cıncık fetişin yoksa.

edit: o şubat ayında mı ne 1800'e aldı ki o zaman alırken bile biraz pahalı geldi diyordu. şu an 2700'ler falan meh. 2.el piyasası o kadar yükselmedi sıfır kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

sıfır alma diyonda millet 2300 liradan aşşağı konsol satmıyo.

rdr2 zaten 340 lira, sıfırı oyunla beraber ps4 pro 2700tl, xbox one x 2900 lira (forza 4 de veriyo)

niye gidip kullanılmış şeye 2300 lira bayim bide üstüne rdr2 alim fdsf 150-200 daha koyarım sıfır getiririm daha iyi.

ahmedinejad said:

gümrüğü kargosu dahil yazdığım fiyatlar onlar. yurtdışından akrabası tanıdığı gelen varsa daha ucuza getirir.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle bu kadar para hesabı yapıyosan pro sevdasından vazgeç. 1k'ya ikinci el ps4 slim falan al. pro fiyat farkı performansını karşılamıyor. zaten rdr2 önceki oyunda olduğu gibi performans potansiyelini konsolda yok eden bir oyun. o yüzden illa 4k olsun diye kafana takma, zaten oyun tüm efektlerinde törpülenmiş çok daha iyisi olabilecekken. bi de çözünürlük ilk başta etki eden bişi, ilk bira tadı gibi içtikçe farkını hissetmemeye başlıyosun heh.

rdr2 ise henüz çok erken ikinci el için ama piyasa bi doysun sonra ucuzlar (çok olacağından). ama sonuçta illa elinde bi tane oyun olması gerektiğinden direkt sıfır al. bitirince elden çıkar 1-2 ay içinde. ya da takasla. böylece 20-30 liraya oyun değiştirirsin sürekli.
Sosyal ağlarda paylaş

2.el ps4 lere baktım, 1500tl para istiyolar, garantisi bitmiş cihazlar güvenemiyo insan. 350 de oyuna verdin desek 1850 liraya patlıyo rdr2 serüveni garantisiz eski cihazla.

xbox one x i hiç 1080p de denemediğim için pek bilmiyorum, 4k native alıp 1080p e sıkıştırıp daha temiz görüntü veriyo vs yazılmış sağda solda, birde 2900 liraya rdr2 + forza4 verdiği paket var, alası geliyo insanın.

efektler törpülenmiş diyonda, xbox 1x gameplay baktın mı bilmiyom, cam gibi görüntü, ps4 pro ile baya fark var arada, yeşillikte koştururken ps4 proda blur çimler çamurlar vs, 1x de öyle bişey yok tertemiz.

birde konsolda oynamayı sevmiyom abi oyunları sırf şu oyun için alıp satacam yani, bakıyom sahibindene 2600 liraya düz xbox one x satıyolar, ben bu oyunlarla 2600 liraya satsam 300 liraya rdr2 oynadım iyi diyip geçerim.

ve şu bir önceki sayfadaki haber var, pc e geleceği kesin gibi ama ne zaman gelecek? fdsfs

dayanabildiğim kadar dayanıp siparişi basarım olmadı yapacak bişey yok gibi, oyun baya güzel gözüküyo al beni diye bağırıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

xonex'i zor elden çıkarırsın türkiyede. onu da hesaba kat.
aynı senin mantıgınla alacak olan 2400 gondara vereceğime 3000 e getiririm amazondan diyecek cünkü. fiyatlar arttı mı bu tip ürünlerde alıcı kitle sıfıra gidiyor 300-500 kıyıp ben acayim basim agrimasin diye.

tek oyun oynayip satacaksan; dhden falan ilan kovala 1200 e falan konsol dusurur, oyunu da alır 1600 e oynarsin. max 100 tl zararla da aninda satarsin.
Sosyal ağlarda paylaş

https://forum.donanimhaber.com/playstation-4-500gb-1-kol-2-oyun-1100-tl--135550038

şunun gibi bişi al 1 ay oyna, oyunu da konsolu da hemen hemen benzer fiyata satarsın. en fazla 50 liraya gelir. eğer böyle bişi yapacaksan 1500'e garantili ikinci el de alabilirsin, yine onu da benzer fiyata satacağın için.

ben benzerini gow3'te ps3 için yapmıştım, aldım çıkmadan 1 hafta önce ikinci el garantili. oyunu da çıktığı gibi aldım (gow3 90 lira mı neydi hey gidi). oyun piyasada kalmadığı için bitirip 2 güne aynı fiyata sattım. konsoldan da 50 lira kar ettim fazlaya satıp.

ikinci el ürün alım satımda pc parçası ve konsolun yeri dh forum abi. gir ordan referansı iyi olan kullanıcılardan al.
Sosyal ağlarda paylaş

Chapter 2

Simdi bu chapterla ilgili bazi sorularim var

Kampin 3 ihtiyaci var anladigim kadariyla. Yemek, ammunition ve first aid.

Yemek icin avladigim hayvanlari skinliyorum. Et ve derileri direk bagisliyorum. Hayvanin cesedini kampa geri getirmenin bi anlami var mi bu durumda? Cunku geri getirince direk kampin girisine drop ediyor.

First aid ve ammunition konusunda daha hic donation yapmadim. Napmak lazim?

Elime para gectikce onu da donate edip kamp upgradelerini yapiyorum. Eksik yaptigim birsey var mi?

Sosyal ağlarda paylaş

Bathory said:

Chapter 2

Simdi bu chapterla ilgili bazi sorularim var

Kampin 3 ihtiyaci var anladigim kadariyla. Yemek, ammunition ve first aid.

Yemek icin avladigim hayvanlari skinliyorum. Et ve derileri direk bagisliyorum. Hayvanin cesedini kampa geri getirmenin bi anlami var mi bu durumda? Cunku geri getirince direk kampin girisine drop ediyor.

First aid ve ammunition konusunda daha hic donation yapmadim. Napmak lazim?

Elime para gectikce onu da donate edip kamp upgradelerini yapiyorum. Eksik yaptigim birsey var mi?

First aid ve Ammo'yu ledger'dan satın alıyorsun. Sen kullanmadıkça düşmüyor sanırım bide onlara ihtiyaç. Bitince yine ledgerdan replenish edicen. Kasabaya adam gönderip aldırıyorlar. Upgrade ettikçe mekanlarını replenishde pahalılanıyor.

Skinlediğin zaman aldığın etten başka bir şey çıkmıyor cesetten sanırım. Gerek yok yani taşımaya. Bide atın üstündekileri de direk menuden görebiliyorsun. Skinlemeden kampa getirirsen masaya kadar taşımana gerek yok.

Upgrade yapacak para bulamadım daha da, olunca Dutch'ın çadırı upgradelemek önemliymiş sanırım. O zmn öbürleri daha çok donate'e başlıyormuş. Bide ondan sonraki upgradele de fast travel açılıyormuş.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...