Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve makinası/makinesi

Tony_Stark

Öne çıkan mesajlar

yok doğru o.
misal cafelerde büyük kahve makinaları oluyor ya. oradaki cezveleri doğru sıkmadığında yeterli basınç olmadığından kahve olması gerekenden sulu akar espressoya, o da yoğunluğu ve aromayı azaltır.

bu aletlerdeki de o. basınc değerini artırıyor galiba böylece daha kıvamlı ve aromalı espresso basıyor.

ama ne kadar hakkını veriyor dersen bilemem abi.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

yok doğru o.
misal cafelerde büyük kahve makinaları oluyor ya. oradaki cezveleri doğru sıkmadığında yeterli basınç olmadığından kahve olması gerekenden sulu akar espressoya, o da yoğunluğu ve aromayı azaltır.

bu aletlerdeki de o. basınc değerini artırıyor galiba böylece daha kıvamlı ve aromalı espresso basıyor.

ama ne kadar hakkını veriyor dersen bilemem abi.

yok basınçlı falan vermiyor yaw. filtre kahve makinesi damlatır zaten basınçla alakası olmaması lazım? bu aroma tuşunun olayı 30 saniyede su veriyor ve suyun kahveyle temasının süresi uzuyor bu sayede. ve bu yüzden de daha yoğun bir tat çıkıyormuş ortaya.

ama işte bu kağıt üstünde, gerçekte de böle oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Çakmasıda çok çıktı , ikea da falan da görmüştüm galiba bir ara benzer potlardan. Kapsül ve makina işine doğru geçiş yapması lazımdı.
Masticore said:

tiLi said:

n11'den bialetti brikka sipariş verdim. listede en üstte sekoyaON diye bi mağaza vardı ondan vermedim bi pahalısından verdim. sekoya bulaşmasın eve

Tam sunu okuyordum

http://m.t24.com.tr/haber/kahve-devinden-kotu-haber-bir-devir-sona-mi-eriyor,736053
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Genel Yönetici

Kardeşim karantinada eve kapandığından beri filtre kahve makinası istiyorum diyip duruyordu (evde 350ml ve 180ml iki french press, 3-fincan moka pot, tchibo kapsül makinesi, elle çalışan tchibo kapsül makinesi, türk kahvesi makinesi ve cezve var).

Gittim şunu aldım, kıramıyorum kızı hiç: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0741Z3WJC/

Yaptığı kahve epey güzel, hızlı da yapıyor. Bazı adi makinelerde olduğu gibi plastik ya da çelik tadı katmıyor. 40 dakika kadar ilk sıcaklığında tutuyor kahveyi, kahvaltı için uygun bir süre. Epey beğendim sonuç olarak, tavsiye ederim. Doğrusu tasarımı ve duş başlığı şekliyle kandırdı beni, farkındayım fiyatının.

Sosyal ağlarda paylaş

Çok yaygın değil pod kahveler , zaten hazır çekilmiş mantığında kapsül kahve varken pod'a gerek var mı ? 

Millet taze çekilmiş direk kendi makinası ile yapmaya başladı zaten daha güzel kahve içebilmek için.

Narstil tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Açıkçası Starbucks'a fena alışmışım. Mağazalar kapalı olduğu için farklı farklı yerlerden alıyorum ama olmadı. Mesela Davidoff ekşi geldi. Kahve.com'dan aldıklarım fena değil ama Starbucks kadar keyif vermedi. Haftaya Illy'ye geçiyor olacağım. Julius Meinl'in 1 kg'lik paketinden almıştım eskiden, olmadı atayım gene dursun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...