Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çalışacak çok fazla konunun olması

Bone

Öne çıkan mesajlar

eski öğrendiğim konuları baştan çalışmak istiyorum, neural networks, object oriented analysis and design gibin.
bilmediğim konuları öğrenmek istiyorum, scrum, agile gibin.
yeni yabancı dil öğrenmek istiyorum, almanca, japonca gibin.

ancak öğrenmem gereken şeyler o kadar fazla ki, nereden başlıycağımı, nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum. bunlar da hep 500-1000 sayfalık konular, öyle iki-üç günde öğrenilecek şeyler değiller.

hepsini aynı anda karşılamaya çalışıyorum, bu da üstüme çok fazla konunun yıkılmasına neden oluyor.
sonuç olarak hiç birinde ilerleyemiyorum, olumlu bir gidişatı olmuyor.

böyle bir durumda bunun altından nasıl kalkmak gerek?
nasıl bir plan izlemek lazım?

1000 sayfalık kitaplar yerine 10-15 saatlik eğitim videolarını izleyip geçiştirmek ne kadar sağlıklı?
Sosyal ağlarda paylaş

Sow a thought, reap an action; sow an action, reap a habit; sow a habit, reap a character; sow a character, reap a destiny.

Kucuk hedeflerden basla. Yapmak istedigin ve yapabileceklerini unut sadece tek birsey uzerine odaklan ve yine kucuk basla. Atiyorum gunde 1 saat tek bir konu uzerinde. Herseyde muhtesem olamazsin belki ama o 1 saat bakarsin 2 olur, ogrendigin sey bir sonraki icin yardim eder, compounding interest gibi buyur.

Yapabilecegin on tane seyi bilip hicbirini yapmamaktansa en cok istediginle baslamak en mantiklisi ama kucuk hedeflerle. Hatta hedef olayini unutmak lazim. Ogrenmeye calismak yerine calisma isini onurlandir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...