Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kopek hela tutma suresi

Valeron

Öne çıkan mesajlar

dostlar,

Bi kopegim var cesitli sebeplerden uzunca bi suredir pansiyonda kaliyor. Orda iyi bakildigini biliyorum ama belki bi ihtimal eve cikip yanima alirim diye dusunuyorum, merak ettigim konu su; kopek 4 5 yasinda cisini kakasini ne kadar tutabilir. Cok yogun ve mesaili calisiyorum, gecem gunduzum belli degil onun icin spesifik saatlerde cikartma ihtomalim. Pek. Yok.

konuyla ilgili bilgi sahibi olanlar bi ses versin pls cok tesekkurler
Sosyal ağlarda paylaş

Tutmasin tabi de ben yokken tutarsa sevinirim evin selameti acisindan. İste bunu net planlayip ona gore aksiyon alcam onun icin ornekler onemli.

ideal dunyada olsa her gun saatlerce onu disari cikarabilsem keske ama durumum bu.

Ya almiycam ya da alirsam biseylere katlanmak zorunda kalicaz her ikimiz de

Onu ogrenmeye calisiyorrum yoksa amacim hayvana cile cektirmek degil tabi ki planlama yapmam lazim
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bir hayvana boyle zulum yapilamaz.

Dedigim gibi abi onu planlamam lazim amacim zulum degil ben 12 de gelsem dayanabilir mi bunu ogrenmeye calisiyorum.

Gunlerce tutmasini istemiyorum zaten, gunde gene 2 kez cikartabilirim, sabah saatinde sikinti yok ama aksam 12 de olabilir 8 9 da olabir gece 3 te olabilir, bunu ogrenmeye calisiyorum bekleyebilir mi rahatlikla

Ne zulmu yoksa zulumluk bi mesele yok yapma allah askina
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

hayvanın yalnız kalma durumu varsa daha zor olur tuvaletten.

Abi yalniz kalcak maalesef su anda pansiyonda da yalniz kaliyor onda sikinti olmaz gibi sanirim ama bu devirde beyaz yakali calisipta kopegi yalniz kalmayan kac kisi var ki zaten ?

Kosullar boyle, ya da almicam pansiyondsn boyle devam edicez. en azindan duzenini huzurunu bozmamis olurum hayvanin
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Abi sabit zamanların olsa belki bi düzene sokarsın, kendin gibi hani. Ama bi öyle bi böyle düzende olmaz. Yani şöyle olur böyle olur diyenler vardır da ben doğru bulmuyorum.

İste abi benim de cozmeye calistigim sey bu yani hayvana zarar vermeden su an ki hayatindan daha keyifli bi yasam sunamicaksam almicam pansiyondan parasini oducem en azindan doganin icinde dogasini yasar.

Ha benle oldugu icin her sekilde daha cok sevinecektir onu biliyorum ama hayvanin duzenini bozup gunahina girmekte istemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Oyuncak mı abi bu. Tuvaleti geldiyse tutsun ne, sen tutmuyorsun köpek niye tutsun.

Ç Ü N K Ü köpeğin köpekliği olgusal bir gerçek ve aynı gerçekliğin sağladığı bilgi ışığında homo sapiens ile arasında mevcut olan farklılıklardan ötürü köpeğe dair yaklaşımı da farklı şekilde incelemek zorunluluğu doğuyor.

Duyarcılık toplulukları yavaş öldüren bir zehirdir.
-Plotinus
Sosyal ağlarda paylaş

Vicissitude said:

Akhlaur said:

Oyuncak mı abi bu. Tuvaleti geldiyse tutsun ne, sen tutmuyorsun köpek niye tutsun.

Ç Ü N K Ü köpeğin köpekliği olgusal bir gerçek ve aynı gerçekliğin sağladığı bilgi ışığında homo sapiens ile arasında mevcut olan farklılıklardan ötürü köpeğe dair yaklaşımı da farklı şekilde incelemek zorunluluğu doğuyor.

-Plotinus

Sen ne diyon degişik :d
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

reampage said:

hayvanın yalnız kalma durumu varsa daha zor olur tuvaletten.

Abi yalniz kalcak maalesef su anda pansiyonda da yalniz kaliyor onda sikinti olmaz gibi sanirim ama bu devirde beyaz yakali calisipta kopegi yalniz kalmayan kac kisi var ki zaten ?

Kosullar boyle, ya da almicam pansiyondsn boyle devam edicez. en azindan duzenini huzurunu bozmamis olurum hayvanin

beyaz yakalılar hayvan bakmasın zaten ya.
filmlerdeki gibi olmuyor abi. elin adamı sabah 6 da kalkıyor 1 saat köpekle zaman geçiriyor, koşuyor, kahvaltısını yapıyor işe gidiyor. akşam 18.30 da evde, gene dünyanın zamanı onlarda. benim niyeyse hiç böyle olmuyor fasdasd

gece 2 ye kadar oyun oynarsan normal gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kisisel zevklerinden dolayi hayvani ihmal ediyosan bu ayip o zaman bakma

Benim bahseettigim ozel durum isten kaynakli maalesef.

Soyle bisey var, simdi ki aklim olsa hayatta almam kopek falan artik aldik bi sekilde vebaline girdik, bi de benim kopek baya sikintili yaramaz, kime versem 1.ay da sokaga atar eminim. Eger oyle bi atmayacak bahceli evi olan bi talip varsa eger mutlu olacaksa verebilirim bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

Vicissitude said:

Akhlaur said:

-Plotinus

Sen ne diyon degişik :d

Dasaaa heralde o yav. Yetersiz troll.

OP,

Tuvaleti tutmak çok zorlu bir şey değil. Tuvalet eğitimi varsa zaten tutar. Biz mesela sabah 6-7 akşam 6-7 arası çıkarıyoruz bir sorun olmuyor.(Sabahları 15 dakika, akşamları 1 saat kadar) Ha daha önce bir iki defa 20 saate yakın tutmak zorunda olduğu da oldu (şehir dışındaydık) ama yapma tabii böyle şeyler. Eve gelince "Nerdesiniz mk. Böbrek bu böbrek. Dışarı çıkarın lan beni" bakışıyla karşılaştık.

Evde yalnız kalması sıkıcı olabilir. Ama eğer eve geldiğinde bilgisayar başında Kantır atmak yerine dışarda gezdirirsen ya da dışarda tuvaletini yaptıktan sonra ev içerisinde oynarsanız sorun olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

http://www.hepsiburada.com/record-kopek-alt-baglama-bezi-s-40-60-12-adet-p-HBV000003B2NX?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=Cj0KCQjw24nNBRChARIsALldLD32zfX6WeQS8I3Pnc3l6Od7MmaeaTJ5nwLtelmas6LwlZDnNCD8jDQaAlNiEALw_wcB

Abi onu da alisirsa durmadan buna sicip isemek istemez mi ?

Tuvalet egitimi poset olmasin sonra ?
Sosyal ağlarda paylaş

13 aylık cane corso'm var. Sabah 6 da bir saat ve akşam 7 gibi 1 saat çıkarıyorum sıkıntı olmuyor. Bir kaç sefer akşam 10 civarı gelmek zorunda kaldım sıkıntı çıkarmadı ama zorlandığını hissettim. Hangi saatlerde çıkardığından ziyade günde iki sefer ve aynı saatlerde çıkardığın takdirde problem yaşamazsın diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...