Jump to content
toggie

Subnautica

Öne çıkan mesajlar

§ 10 Mar 2019, 16:07

ben baseleri simdilik baya yuzeye yakın kuruyorum temkinli davranıp.

bladderfish olayı çok kötü olmuş daha bi tane bulamadım. h2o bayağı büyük bir sorun an itibari ile.

bitirdim seatruck'ı ama daha simdilik 275 metreye dalabildiği için bi cacığa yaramıyo. diğer modüllerden sadece birinin fragmentlarını bulabildim o da aquarim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Nis 2020, 13:37

oyuna yeni başladım, geriye doğru okumadım spoiler yemeyim diye. direkt takıldım, ilk 2 günde 8 saat gömdüm bile.

- field of view çok can sıkıyor. gidiyordum öyle bi yere ada çıktı lak diye. bir çözümü yada modu var mı? son ayar bile yeterli değil.

- dlc ler oyuna teknik şeyler de katıyor mu? yeni mekanikler, grafik düzeltmeleri vs. yoksa sadece içerik mi? 

- önerdiğiniz achi. bozmayan mod var mı? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Nis 2020, 13:50

dlc daha almadımda, mod'a gerek yok abi bu oyunda. hiç ihtiyacım olmadı yani.

FOV olayını anlamadım ama

görüş menzilini kastediosan e gizem katıo işte oyuna

Suark tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Nis 2020, 14:28

yani FOV yeterince uzağı göstermiyor, bitki örtüsünün ben gittikçe yüklemesini geçeyim, büyük şeyleri bir anda görmek tam bir atmosfer killer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Nis 2020, 14:33

FOV başka birşey, View Distance demek istiyor. Belki config'de veri değiştirerek arttırılabiliyordur distance.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Nis 2020, 15:03

ayarlarındaki field of view ne işe yarıyor ki? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Nis 2020, 15:25

camera lensi o. 120 derece, 90 derece vs

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Nis 2020, 15:42
Spoiler

spacer.png

bir de bir şeyleri aynı hizaya dizmek isteyenler için kabus. dolap aynı dolap, biri önde, biri geride. önemli bir şey değil tabi. bazı yerlere neden yapılamadığı da muamma. soldaki fabricator ün yerine dolap yaptırmadım mesela.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Nis 2020, 16:24

dlc'si var mı ki lan bu oyunun? bi subnautica var, bi de below zero var? dlc değil stand alone yeni oyun o.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 07 Nis 2020, 14:56

dlc dediğim şey standalone yeni oyunmuş. neyse, kendi kelime sürdüm;

oyunu kolaylaştırmayı abartmayan modlar varmış.

- zaman algım seamoth u yaptıktan sonra çok önemli olmadı ama; saat ekliyor oyuna > https://www.nexusmods.com/subnautica/mods/75

Spoiler

spacer.png

- ekranda şimdi ne yapayım diye menüde çok oyalanmamak için, blueprint leri sticky yapıyor.

https://www.nexusmods.com/subnautica/mods/22

Spoiler

spacer.png

- konsoldan yapılan ayarları menüye koymuş, bir de murkiness diye bir zımbırtı ekliyor. 20 mt kala yüklenen şeyleri biraz kamufle ediyor en azından. LOD distance (FOW derken anlatmaya çalıştığım şey) derdimi çözdüm bir nevi.

https://www.nexusmods.com/subnautica/mods/154

Spoiler

spacer.png

- FPS düşüşleri için iyi yazmışlar ama bende çözdüğü tekşey seamoth a girerken yada yüzeye çıktığında olan ani takılmaları çözdü. LOD distance ile oynamakta.

https://www.nexusmods.com/subnautica/mods/389

- bir de baya sorunlu bi multi modu var, denemedim. https://www.nexusmods.com/subnautica/mods/159/?tab=forum&topic_id=8473363

bu götüm götüm survival hissi yüzünden hala bırakamadım. bir nevi tıkandım gibi, çok açılırsam birileri tartaklıyor, yakınlarda da bulduğum şeyleri geri bulmak zor oluyor. beacon yokken her şeyi görüp, beacon varken aranmak

Spoiler

bir de uzaylı adası bulmuştum, kayboldu ak, bulamıyorum geri. yazmıyorum da internete kendim bulacağım diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 Eki 2020, 20:57

Ben bunun ilk oyununa yeni basladim. Baya iyi simdilik. Daha bir sey yok pek. Palet, maske, tup, body suit filan var. base kurayim diyorum. Dolap lazim cunku. 

Nereye kurmali base i? Yosunlh bolgede cok yaratik var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Eki 2020, 05:58

İlk basei baslangic noktasinin yakinina kurmustum ben. Sonradan ihtiyac duyunca daha ufak ikinci bi basei istedigin yere kurarsin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Eki 2020, 13:33

epey oynadım ama bir cyclops kasamadım hala. baştan başlayasım var. başlangıç yerinden az uzaktaki o dipsiz açıklara gelince acayip geriliyorum alttan gelen uğultulardan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Eki 2020, 14:40

Ya beni su cicek icinden cikip, seni kovaladiktan sonra patlayan yaratiklar cok geriyor. Inanilmaz hem de

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Eki 2020, 15:11

1 ay önce 40 50 saat gömdüm heralde. spoilersız olarak önerim base'inizi ilk bölgeye yakın bi yere kurun. herşeyin ortasında zaten. deepbase muhabbetine sora geçersiniz. cyclops bence oyundaki kullanması en zevkli şey ama mutlaka dalgıç giysisini kasın. çok lazım o ve cyclops'la beraber ufak bi mobil base oluyo kaynak toplamak falan için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...