Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

how 2 gitgud

Saeros

Öne çıkan mesajlar

fps oynamayı unutmuşum ya, oynamak istiyorum ama oynayamıyorum resmen

ortaokul lisede filan paso oynardık tabi ama heralde 10 yıldır toplam 10 saat filan oynamışımdır, skill falan kalmamış haliyle

şöyle direk skill kasmaya yönelik ne yapabilirim, hangi oyunu oynayabilirim? pro olayım turnuvaya katılayım değil derdim ama önüme mal gibi adam çıktı mı sıkıp vurayım ölsün bari (evet onu bile yapamıyorum lan bazen)
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:

Ben sana söyleyim nasıl geliştireceğini; Benim aboneler arası babci turnuvasına katılarak :DDDDD

lul haftasonu var di mi yine

GELİYORUM DOMİNE ETMEYE

edit: mal gibi geçen turnuvadan kazandığım steam kartını, alt account'a kullanmışım. şimdi cs'den item alıp asıl accounta atıp parayı geçirmem lazım falan of ya...
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

pubg'ın kötü yanı hazırlık sürecinin uzun sürmesi
lobby 1 dk, uçak, paraşüt, silah ara bul tak çıkar derken shotgunla sotede bekleyen adam tek atsın gg
quake oha ne oynardık lan fiyatı da ucuzmuş ama bilemedim

OW'a gel. Ben yokum Eylul sonuna kadar ama sonrasinda toplariz seni de bizden assada kalirsan. Yukardaysan zaten ne agliyosun lan it diye tekmelerim Istanbul'da yakalayip.
Sosyal ağlarda paylaş

pubg fps değil. yani fps de başlayacağın yer bu değil.

tamamen taktik çakallık üstüne kurulu bir oyunda keklik gibi geziyorsun muhtemelen. o yüzden başka oyunlarla başlaman lazım.

aimin dikkatin çok kötüyse öncelikle single player bir şeylerle başlaman gerek. ya battlefield campaign oynarsın, ya başka bir şey, objektifli işaretli şekilde odaklanmanı ve beklediğin yerden gelen düşmanı vurmaya alışacaksın.

sonra basit online fpslere geçeceksin, cs gibi tahmin edilebilir yerlerden gelen daha lineer haritalı oyunlarda casual takılacaksın. ondan sonra yine bf gibi açık alan haritalı bir oyunda birkaç saat kim nereden ne atıyor anlamadan ölüp etrafı gözlemlemeyi ve dikkati öğreneceksin. ha csde de envai çeşit taktik var ama bomba sektirme yerlerini ezberlemeden de varoalbiliyorsun solo olarak orada biraz.

ondan sonra online oyunlardaki patternleri öğreniyorsun, kim nereye gider ne yapar, burası şu an tehlikeli mi, sonra tehlikeli mi, düşmanı cepheden mi göreceğim yoksa yandan yakalayıp çakalca pustum mu vs. biraz daha geniş bir durumu dikkate alıp fazladan faktörler düşünüyorsun.

hatta bunları iyi yaptıktan sonra illa ki başarılı olabiliyorsun, unutma, haritada senden beceriksiz - senden salak - senden inatçı bir velet daha mutlaka olacak. iyileri alamıyorsan bunları mutlaka alabiliyor olmalısın. bir süre sonra anlık genel oyun görüntüsü ve görebildiğin alandaki oyuncuların nesnelerin hareketini takip edebiliyor olacaksın. bundan sonra süper keskin nişancı noscope 360 silfatoş olmadan da varolabiliyorsun. aksini iddia eden de ılıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Saeros said:

pubg'ın kötü yanı hazırlık sürecinin uzun sürmesi
lobby 1 dk, uçak, paraşüt, silah ara bul tak çıkar derken shotgunla sotede bekleyen adam tek atsın gg
quake oha ne oynardık lan fiyatı da ucuzmuş ama bilemedim

OW'a gel. Ben yokum Eylul sonuna kadar ama sonrasinda toplariz seni de bizden assada kalirsan. Yukardaysan zaten ne agliyosun lan it diye tekmelerim Istanbul'da yakalayip.

lol overwatch yok ki bende DAS
free weekend'de denedim o oyunu ama çok yorucu geldi ya, alışık olmadığımdan mı acaba
Sosyal ağlarda paylaş

ow japon keranesi gibi ışıl ışıl fazla renkli çocuksu. bir de çok takım oyunu istiyor onu kaldıracak bilinçte değilsin muhtemelen. karakterlerin çoğu hedefe ateş etmiyor ama belki bu bir avantajdır cılız refleksle de faydalı olunabiliyor.

önce tf'den yürü derim takım oyununa ısınırken. daha gevşek takım kavramı.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

pubg fps değil. yani fps de başlayacağın yer bu değil.

tamamen taktik çakallık üstüne kurulu bir oyunda keklik gibi geziyorsun muhtemelen. o yüzden başka oyunlarla başlaman lazım.

aimin dikkatin çok kötüyse öncelikle single player bir şeylerle başlaman gerek. ya battlefield campaign oynarsın, ya başka bir şey, objektifli işaretli şekilde odaklanmanı ve beklediğin yerden gelen düşmanı vurmaya alışacaksın.

sonra basit online fpslere geçeceksin, cs gibi tahmin edilebilir yerlerden gelen daha lineer haritalı oyunlarda casual takılacaksın. ondan sonra yine bf gibi açık alan haritalı bir oyunda birkaç saat kim nereden ne atıyor anlamadan ölüp etrafı gözlemlemeyi ve dikkati öğreneceksin. ha csde de envai çeşit taktik var ama bomba sektirme yerlerini ezberlemeden de varoalbiliyorsun solo olarak orada biraz.

ondan sonra online oyunlardaki patternleri öğreniyorsun, kim nereye gider ne yapar, burası şu an tehlikeli mi, sonra tehlikeli mi, düşmanı cepheden mi göreceğim yoksa yandan yakalayıp çakalca pustum mu vs. biraz daha geniş bir durumu dikkate alıp fazladan faktörler düşünüyorsun.

hatta bunları iyi yaptıktan sonra illa ki başarılı olabiliyorsun, unutma, haritada senden beceriksiz - senden salak - senden inatçı bir velet daha mutlaka olacak. iyileri alamıyorsan bunları mutlaka alabiliyor olmalısın. bir süre sonra anlık genel oyun görüntüsü ve görebildiğin alandaki oyuncuların nesnelerin hareketini takip edebiliyor olacaksın. bundan sonra süper keskin nişancı noscope 360 silfatoş olmadan da varolabiliyorsun. aksini iddia eden de ılıktır.

lol PUBG'de de denk geliyordu öyle benden bile kötü oynayanlar
hatta bi keresinde 3 kill ile 3. oldum bi maçta sdf

single player baya iyi fikir aslında yapıcam ben bunu. call of DATİ filan oynayayım. aim vs'yi oturttuktan sonra pattern filan da öğrenilir zaten online oynadıkça
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...